Czy Kim Dzong Un wciąż ma „pełną kontrolę” nad armią Korei Płn.? Pewności nie ma

Kim Dzong Un. Foto: Pixabay
Kim Dzong Un. Foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Zakładam, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ma wciąż „pełną kontrolę” nad północnokoreańską armią – oświadczył w środę generał John Hyten, wiceszef amerykańskiego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

Hyten przekazał, że informacje wywiadowcze „nie potwierdzają i nie zaprzeczają” doniesieniom o słabym stanie zdrowia Kima.

„Zakładam więc, że Kim Dzong Un wciąż ma pełną kontrolę nad siłami nuklearnymi i północnokoreańską armią” – powiedział na konferencji prasowej generał sił powietrznych USA.

Portal CNN, powołując się na anonimowego przedstawiciela rządu w Waszyngtonie, informował we wtorek, że przywódca północnokoreańskiego reżimu jest „w poważnym stanie” po przebytej operacji serca.

Rząd Korei Południowej zaprzeczył temu i oznajmił, że obecnie bada te doniesienia. Według anonimowych źródeł w Seulu stan zdrowia Kima nie jest poważny.

Spekulacje na temat zdrowia Kima pojawiły się, gdy nie był on obecny 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego dziadkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi.

PAP