Niemcy mają dość obostrzeń. Protesty w Berlinie [VIDEO]

Protest w berlinie. Foto: Twitter freddie1999
Protest w berlinie. Foto: Twitter freddie1999

Niemcy wyszli na ulice Berlina protestować przeciwko obostrzeniom wprowadzonym z powodu pandemii koronawirusa. Policja zatrzymała 100 osób.

Na ulicach stolicy Niemiec protestowały setki obywateli, mających dość rządowych obostrzeń. Protestujący nieśli transparenty „Wolność to nie wszystko, ale bez wolności wszystko jest niczym”.

Niektórzy z protestujących krzyczeli „Zwróćcie mi moje życie”. Niemcy mieli ze sobą białe róże – to nawiązanie to ruchu Białej Róży, oporu przeciwko nazistom.

– Jesteśmy tu aby dać wyraz naszym przekonaniom, aby chronić konstytucyjne prawa i wolności, a przede wszystkim wolność słowa – powiedziała jedna z uczestniczek protestu.

Część z protestujących tworzyła grupy. Inni, chcąc zachować bezpieczną odległość, siadała na bryku w maskach.

Natomiast przechodniom, nie będącym uczestnikami demonstracji, wręczano gazetę „Demokratyczny opór”. Autorzy przekonywali w niej, że pandemia koronawirusa jest pretekstem do objęcia władzy przez sianie strachu.

Cytowano w niej opinie lekarzy, którzy kwestionowali konieczność stosowania ostrych obostrzeń, czy zamykania gospodarki. Łącznie zacytowano 127 lekarzy.

Wkrótce do akcji wkroczyła policja. Doszło do przepychanek z funkcjonariuszami i zatrzymano łącznie ponad 100 osób.

Rzecznik policji Thilo Cablitz tłumaczył mediom, iż władze zezwoliły na kolportowanie gazety, ale nie zezwoliły na publiczną demonstrację. – W czasie (pandemii) koronawirusa i zgodnie z odpowiednimi przepisami, jesteśmy zobowiązani aby zapobiegać zgromadzeniom – powiedział.

Źródło: Radio Zet / PAP

5 KOMENTARZE

  1. Żeby pisać komentarze , prawdziwe komentarze , trzeba się dokładnie sprawie przyjrzeć , kto organizował i organizuje już po raz kolejny tego rodzaju imprezy ,..dla jasności organizują je nielegalne organizacje w Niemczech , takie jak,.. Die Reichsbürger  i Rechtsradikale , Rechtsextremisten ,.. podobne organizacje jak w Polsce , skrajna prawica i narodowcy , czyli Młodzież Wszechpolska,..( Oczywiście w Polsce organizacje legalne,..)a że przy okazji znajdzie się też kilku gapiów , jak to miało miejsce w Berlinie , to dla mnie normalka,.. ,.. Swoją drogą nie uważasz , że w Kraju w którym mieszkasz już dawno powinni Polacy ,. ( piszę Polacy i wiadomo że nie chodzi o pisowskich w dupowłazów,.. ) wyjść na ulicę i PiSowi pokazać swoje miejsce ???? To ostatnie zdanie , to tylko pytanie !!!

  2. Prawdziwego Narodu Polskiego już niema. A przez ostatnie 30 lat Polactwo jest zdegenerowane i pozbawione samodzielnego myślenia. Bicie w pysk im się podoba i jeszcze za to dziękują…bez państwa nie ma życia !

    • Jest. Dopóki są elity, dopóty jest Państwo. Oczywiście nie mam na myśli elit w ekranach TV. Jest nas niemało, tylko rozproszeni jesteśmy, ale tli się to Serce Narodu Polskiego – nie chciałbym wcale uderzać w patetyczny ton.
      Pytanie tylko kiedy będzie mogło się rozpalić… Na pewno nie za czasów demokracji.

Comments are closed.