Kto finansuje kampanię Hołowni? Dziennikarze wskazują właściciela GetBack

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Zdjęcie: PAP/Adam Warżawa
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Zdjęcie: PAP/Adam Warżawa

Dziennikarz Radosław Gruca twierdzi, że kampanię prezydencką Szymona Hołowni finansuje właściciel GetBack. Reporter ujawnił dokumenty.

Dziennikarz TVN Szymon Hołownia jest jednym z kandydatów opozycji o najwyższym – według sondaży – poparciu w wyborach prezydenckich. Dotychczas nie było jednak wiele wiadomo o zapleczu kandydata.

Z oficjalnych informacji wynikało, że szefem jego sztabu jest Jacek Cichocki, a doradzają Hołowni Michał Kobosko, Łukasz Krasoń, Przemysław Staroń, Piotr Kuczyński i gen. Mirosław Różalski. Niejasne było natomiast kto finansuje kampanię dziennikarze.

Teraz reporter śledczy Radosław Gruca ujawnił listę wpłat na komitet wyborczy Hołowni. Niektóre nazwiska wywołały duże poruszenie.

Według opublikowanej listy na kampanię Hołowni zrzucił się m.in. właściciel GetBack Paweł Gieryński. Innym darczyńcą okazał się Przemysław Krych z Griffin Real Estate.

Źródło: Twitter Radosław Gruca

6 KOMENTARZE

  1. a RUSKIE już dawno wiedzą kto odpalił w Chinach wirusa

    Oto piosenka stworzona – z tego co mi wiadomo- przez ludzi z kręgów gen. Pietrowa. Kondensat wiedzy podany w rozrywkowej formie, Dane do wejścia na stronę oryginału : Концептуальная Партия Единая Власть https://www.youtube.com/watch?v=b6njNLFhha0

  2. Ale… Hołownia ma dostępna listę darczyńców i może się tam pojawić każdy kto ma na to ochotę, on może nie mieć na to wpływu przecież, niekoniecznie to są ludzie których interesami będzie się kierował

  3. Niech kociarski ( od KOD) motłoch się cieszy, że ma takiego światłego kandydata jak Hołownia, prowadzonego na krótkiej smyczy przez,, starszych i mądrzejszych,,-
    w przypadku gdy przepadną kandydatury obozu ,, zdrady i zaprzaństwa,, tzn. pani Kidawa i wesołkowaty pan Biedroń

Comments are closed.