Sposób na nudę izolacji. Wyrzucanie śmieci stało się okazją do społecznej zabawy [FOTO/VIDEO]

wyrzucanie śmieci po australijsku Fot. screen France TV

Na antypodach upowszechnia się nowa i dość zabawna moda na podtrzymywanie społecznych relacji. Australijczycy przebierają się niczym w karnawał w różne stroje, żeby… wyrzucić śmieci i wystawić kubły.

Do tej zabawy przyłączyło się w sieciach społecznościowych ponad milion osób. Jeszcze jedne i dość oryginalny sposób na nudę izolacji.

W dodatku takie przebieranki tworzą interakcję i zachęcają np. sąsiadów do włożenia na siebie jeszcze bardziej wyrafinowanego stroju.

Wystawianie na ulicę pojemników obywa się czasami całymi rodzinami, z muzyką lub bez, ale zawsze w przebraniu. Setki Australijczyków przywdziewają na tą „okazje” od kilku tygodni zwariowane kostiumy.

To sposób na zabicie czasu i utrzymanie morale czasach zarazy. W dodatku przykry obowiązek wyrzucania śmieci i wystawiania pojemników, chyba nigdy nie była taką atrakcją.

Pomysł pojawił się pod koniec marca na Facebooku. Do grupy „Bin binationation outing”, w której członkowie rywalizują w kreatywności pomysłów, dołączył już ponad milion osób. Są też specjalne dni.

4 maja świętowali fani „Star Wars” i wielu Australijczyków pojawiło się np. z kubełkami śmieci w strojach nawiązujących do tego filmu.

Źródło: France Info