Benedykt XVI oskarża! W Watykanie próbowano go uciszyć w sprawach obyczajowych

Benedykt XVI. Foto: print screen z YouTube/ PCh24TV · Polonia Christiana
Benedykt XVI. Foto: print screen z YouTube/ PCh24TV · Polonia Christiana PCh24TV · Polonia Christiana

Benedykt XVI w swojej nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda ujawnia, jak próbowano go uciszyć. Dotyczyć to miało spraw obyczajowych, takich jak aborcja czy homoseksualizm.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukazał się w Niemczech 4 maja, a w innych krajach ma pojawić się w sprzedaży w kolejnych miesiącach.

Aborcja i małżeństwa homoseksualne znakiem antychrysta

W rozmowie z Seewaldem emerytowany papież powiedział: Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym.

Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa – stwierdził Benedykt XVI. – To samo odnosi się do aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium.

Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką – oświadczył Benedykt XVI.

Próby uciszenia Benedykta XVI

W swej biografii Benedykt XVI pisze także o tym, że w Watykanie próbowano go uciszyć w sprawach obyczajowych, takich jak aborcja czy małżeństwa homoseksualne.

Emerytowany papież skarży się między innymi na to, że jego słowa w debacie teologicznej były przeinaczane i przedstawiane w złym świetle. Konkretne zarzuty padły pod adresem niemieckich księży.

Nie chcę analizować prawdziwych powodów, dla których ludzie chcą uciszyć mój głos – czytamy w biografii Benedykta XVI.

Źródło: LifeSiteNews.com

Comments are closed.