Już nie będzie ubogacał. Efektowna akcja czeskiej policji [WIDEO]

Czeska policja zatrzymała na autostradzie Afgańczyka, który w Niemczech próbował zamordować swą dziewczynę. Zdjęcie Policja Czeska
Czeska policja zatrzymała na autostradzie Afgańczyka, który w Niemczech próbował zamordować swą dziewczynę. Zdjęcie Policja Czeska

Czescy policjanci zatrzymali  Afgańczyka , który był podejrzany o próbę zamordowania swojej dziewczyny w Niemczech. Teraz trwa też dochodzenie dotyczące tego jak niedoszły morderca mimo kontroli na granicach przedostał się do Czech.

Do zatrzymania Afgańczyka doszło na autostradzie pod Pragą. 32-letni imigrant ścigany był przez niemiecką policję za próbę zamordowania swej dziewczyny. Afgańczyk zadał jej 20 ciosów nożem, ale na szczęście udało jej się przeżyć.

Czeska policja została poinformowana o możliwej drodze ucieczki przestępcy przez swoich niemieckich partnerów. Czechom w ciągu niecałej godziny udało się zlokalizować jego samochód marki Peugeot.

Przestępca jechał nim autostradą w okolicach Pragi. Tam też doszło do zatrzymania imigranta. Jak się okazało w samochodzie podróżowało z nim 1,5 roczne dziecko.

Władze czeskie badają również jak podejrzany z Afganistanu był w stanie przekroczyć czeską granicę pomimo obecnych środków bezpieczeństwa granic wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Teraz wszyscy przekraczający ją muszą przejść kontrolę graniczną.

Według rzecznika czeskiej policji Ondreja Moravcíka mężczyzna przejechał granicę w czasie, gdy nie było go jeszcze w bazie danych osób poszukiwanych.

– Generalny Inspektorat Sił Bezpieczeństwa zbada okoliczności, w jakich pozwolono mu wjechać do naszego kraju – powiedział Moravčík.

3 KOMENTARZE

  1. Najdłużej będzie siedział w Czechach w oczekiwaniu na powrót do niemiec.
    A w bundeskalifacie,po króciutkim pobycie w ciurmie, przeprosiny, odszkodowanie i sława.

  2. No taki mylacy tytul, a ja myslalem ze zrobili mu dodatkowy otwor pomiedzy oczami, a tu nic zlapali i pewnie za kilka dni z duma oddadza go niemcom, ci zas niemieckim sadom ktore zasadza miesiac prac spolecznych np w hospicjum itd.

Comments are closed.