Minister Szumowski: Szczepionka dla każdego Polaka

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto: PAP
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto: PAP

Przekazujemy wiele milionów złotych na wynalezienie szczepionki przeciwko COVID-19, ale i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka – stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pytany o poziom finansowania przez Polskę międzynarodowych i krajowych badań nad szczepionką przeciw COVID-19 Szumowski wskazał m.in. na granty dla polskich ośrodków badawczych i na współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

„Przekazujemy wiele milionów złotych na ten cel, ale jest pytanie, kto będzie pierwszy, która grupa będzie pierwsza, czy to będzie grupa rosyjska, chińska, ze Stanów Zjednoczonych, z Unii Europejskiej. Trudno powiedzieć” – zauważył.

Jak zaznaczył, „i tak tę szczepionkę trzeba będzie kupić w takiej ilości, żeby ona była dla każdego Polaka dostępna”.

(pap)

30 KOMENTARZE

 1. Panie Szumowski dla mnie proszę nie kupować, bo ja i tak jej nie przyjmę i pieniążki się zmarnują :D

 2. Ta wymęczona twarz, to nie jego pomysł. Już Tadeusz Mazowiecki na przełomie ustrojów, gdy ” padał” komunizm, he, he, he …, przybierał taką strasznie zmordowaną pozę, a w czasie przemówienia w sejmie wydawało się, że wyzionie ducha. Ale jednak bohatersko dociągnął. I mamy, to co mamy.

 3. Geszefcik stulecia. Niejedna familia świnek przy władzy się wyżywi i zapewni majątek na pokolenia.

  Aj waj.

 4. Szczepienie powinno byc absolutnie przymusowe. Ludzie to banda durni jak twierdza Końfederaci wiec na pewno znajda sobie jakis pretekst (np; ja wiem lepiej) zeby sie nie szczepis i stwarzac zagrozenie dla innych.
  Alternatywa jest utworzenie zamknietych rezerwatow dla tych co szczepic sie nie chca.

  • to się szczep ile wlezie …. ci co się nie szczepili nie będą ci przeszkadzać, bo będziesz ubogacony „odpornością” billego gate’sa… a rezerwaty wprowadziłbym lewakom za propagowanie nielegalnej ideologii komunistycznej, podżeganie do lamania prawa, braku tolerancji i rasizm wobec białych, heteroseksualnych mężczyzn.

  • Obowiązkowo to zrób sobie lobotomię. Eksperymenty medyczne są zakazane w ustawie zasadniczej, podobnie zakaz wykonywania procedur medycznych wbrew woli.

   Ten wirus jest zbliżony do wirusa grypy (influenza). Odpowiedz zatem dlaczego dotąd nie ma skutecznej szczepionki… Hmm?

   Alboś baran, albo człowiek złej woli (gardłujesz za geszeftem stulecia)

  • Brak słów ty ignorańcie ,co ty masz w głowie pomyślałeś ze jest wolność i jak chcesz to się szczep nikt ci nie zabroni ale ja nie chce .

  • ten co wynajdzie szczepionkę na grypę, ma zapewnionego Nobla, bo jak na razie tobie można przyznać jobla, jesteś w ocenie ostry jak obuch twojego toporka, jest n odmian tego wirusa, jutro będą cię szczepić na a, pojutrze na b, popopojutrze na ó, a jak braknie alfabetu, to zaczną numerować, i tak do końca twoich dni

  • Ja i moja szurnieta rodzina z dobrego serca przekazemy ci nasze dawki. Ty sie wydzczepisz pozadnie, dobrego nigdy za wiele, a my pomzemu w meczarniach i zaoszczedzimy planecie troche co2. Wszyscy zadowoleni…

 5. Nie no ja widzę że kolega Braun ma całkowitą rację. Ja się zaszczepię jeśli Cała rodzina Morawieckiego z nim samym włącznie jak i Szumowskiego zaszczepi się potrójną dawką ale szczepionki tej w wersji dla plebsu nie dla panów.

 6. Dlatego trzeba utrącić Dudusia. IV Kaczpospolitą Ludową szlag trafi i może kolejny minister zmieni zdanie w sprawie szczepionki.

 7. Panie Szumowski , niech pan sobie wsadzi tę szczepionkę w wiadome miejsce i pomoże ja popchnąć drzewcem do miotły. Odpowiedni rozmiar i długość. Chcemy dobrego sprawdzonego leku – nie szczepionek. A o przymusie to już mowy nie ma , niech pan nie marzy ,że zaspokoi pan pragnienia super- biologa B. Gatesa i innych podobnych mu szumowin jak soros.

 8. To człowiek podobny do sorosa, bila gejtsa, chce depopulacji świata i pełnej kontroli nad pozostałymi. Gdyby normalnie działały organizacje ponad rządowe to tacy ludzi byliby na ławach oskarżonych.

 9. Mam dla pana dobra wiadomosc. Zaoszczedzisz troche w budżecie. Z góry rezygnuje i cala moja rodzina. Z pozdrowieniami dla Kill Billa.

 10. Ostatnio to jego braciszek dostał z naszych pieniędzy 180 milionów, więc wszyscy badają i wszystko, tylko, żeby kasę z Polski wyprowadzić.Kiedy ten człowiek poda się do dymisji?

 11. Aby ograniczyć żerowanie na państwowym i samorządowym należałoby wprowadzić ustawiczne (!) i obowiązkowe (!) szczepienia dla całego aparatu urzędniczego i fukcjonariatu oraz członków onychże rodzin. Dla zwykłych obywateli w pocie czoła zarabiających na swe utrzymanie szczepienia powinny być oczywiście nieobowiązkowe!

 12. On realizuje wytyczne WHO. WHO jest w 80% sponsorowane z dobrowolnych datków – głównie korporacje farmaceutyczne.
  Uwaga w UK już testują nową generację szczepionek!! Aby zarobić i uczestniczyć przy testach musisz być zdrowy w wieku 25-55 lat, nie możesz mieć chorób przewlekłych ani mieć problemów z krążeniem itd…, nawet nie możesz być otyły! Grupa porównawcza będzie otrzymywać AKTYWNE placebo (nieznany toksyczny aktywator prawdopodobnie inną szczepionkę)!
  Ta nowoczesna szczepionka będzie działać inaczej niż stare szczepionki – nowa generacja szczepionek spowoduje silną reakcję immunologiczną przez modyfikację kodu genetycznegp człowieka i to będzie działać do końca życia!!!. Tego nie będzie można wyłączyć, organizm będzie produkował przeciwciała pomimo, że nie jesteś chory!! – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki (mające ten zmodyfikowany kod genetyczny)!!
  Ta szczepionka będzie chodowana na żywych małpach i w procesie produkcji nie jest możliwe usunięcie innych wirusów – dostaniesz cały nieznany zestaw! To będzie masakra! Dodatkowo badanie tej szczepionki będzie krótkie (tylko 6 miesięcy) bez badań długoterminowych i bez badania wpływu tej modyfikacji genetycznej na potomstwo! Szczury żywione GMO tracą w 3 pokoleniu zrolności rozrodcze!
  Rząd PiS już jest przygotowany do przymusowych szczepień i zamierzają zacząć od tzw. grup ryzyka – pracowników służby zdrowia i schorowanych – czyli grupy, które były wykluczone z testów!!
  Rząd PiS już przekazał instrukcje dla służb mundurowych (min. policji) do przymusowych szczepień. Zostaniesz skuty w kaftan bezpieczeństwa i zaszczepiony jak więzień w Auschwitz. PiS przyjął również ustawę zezwalającą na działania obcych sił zbrojnych na terenie RP – wystarczy wniosek 3 osób: prezydenta, premiera i ministra. Czy to się odbędzie na tą jesień czy na kolejną wiosnę?
  Wybór prezydenta będzie miał kluczowe znaczenie. Wybór Dudy na pewno nie zatrzyma tej nadchodzącej zaglady.
  Posłuchaj koniecznie i przekaż dalej: JEST SZCZEPIONKA! – CO Z NAMI BĘDZIE? – Jerzy Zięba

Comments are closed.