Brazylia otwiera salony fryzjerskie i siłownie. „To niezbędne usługi. Bez gospodarki nie ma życia”

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
REKLAMA

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ogłosił w poniedziałek, że otworzy siłownie i salony fryzjerskie dla Brazylijczyków. Polityk stwierdził, że są to „niezbędne usługi”.

Brazylia wchodzi w etap radykalnego zdejmowania obostrzeń. Otwieranie salonów fryzjerskich czy siłowni to, w większości państw, jedne z ostatnich kroków. Tymczasem Brazylijczycy robią to bardzo wcześnie.

Argumenty, które wymienia Bolsonaro pokrywają się z tymi, które podnosi wolnościowa prawica na całym świecie. Brazylijski prezydent zauważa, że kwestie zatrudnienia czy przeciwdziałania kryzysowi, są tak samo ważne jak walka z koronawirusem.

REKLAMA

– Kwestia życia musi być podejmowana równolegle z kwestią pracy – powiedział Bolsonaro. – Bez gospodarki nie ma życia, nie ma lekarzy, nie ma zasobów w szpitalach – dodał.

Według prezydenta władze poszczególnych stanów posunęły się za daleko w zamrażaniu gospodarki. Polityk poszerza swoim prezydenckim dekretem liczbę przedsiębiorstw, które mogą się otworzyć.

W ciągu doby – w poniedziałek – w Brazylii stwierdzono koronawirusa u 5632 osób. Na COVID-19 zmarło 396. Dane zdają się przerażające, jednak mówimy o kraju który ma dwukrotnie większą powierzchnię od Unii Europejskiej i ponad 210 milionów mieszkańców.

Źródło: Reuters

REKLAMA