Bareja by tego nie wymyślił. „Trójka” tłumaczy się z cenzury Kazika

piosenka Kazika Od lewej: Kazik Staszewski i Jarosław Kaczyński.
Od lewej: Kazik Staszewski i Jarosław Kaczyński. (screen/YT/ PAP/Radek Pietruszka)

Kazik powrócił w wielkim stylu. Muzyk nagrał singiel zapowiadający nową płytę „Zaraza”. Piosenka nosi tytuł „Twój ból jest lepszy niż mój” i była inspirowana działaniami Jarosława Kaczyńskiego. Kawałek szybko stał się problematyczny, a przez niego lista przebojów „Trójki” zniknęła ze strony.

Nowy kawałek Kazika trafił na szczyt listy przebojów Radiowej Trójki. Wygląda jednak na to, że gust słuchaczy nie spodobał się cenzorom, bo zestawienie jest już niedostępne. Teraz radiowa „Trójka” tłumaczy się z tego nietypowego błędu.

Cenzura piosenki Kazika

Nietypowy „błąd”, który pojawia się po odpaleniu strony z listą przebojów Trójki, szybko wyłapali internauci. „PRL strikes again! Wczorajszą listę przebojów w @RadiowaTrojka wygrał Kazik, z nową piosenką, traktującą o Jarosławie Kaczyńskim. Wszystkie artykuły na ten temat, jak i sama lista, zostały usunięte. Jednakże nic w internecie nie ginie. Nie zamkniecie nam ust!” – napisał na Twitterze Ruch Ośmiu Gwiazd.

„Kazik piosenką krytykującą Jarosława Kaczyńskiego wygrał Listę Przebojów Trójki. Więc… Polskie Radio usunęło właśnie wszystkie swoje artykuły na ten temat wraz z wczorajszym zestawieniem. Kazik znów żyje w PRL :)” – skwitował Janusz Schwertner z Onetu.

Polskie Radio odpowiada

Polskie Radio zdecydowało się na wydanie oświadczenia, którego nawet Bareja by nie wymyślił. Okazuje się, że w głosowaniu złamano regulamin, bowiem w głosowaniu pojawiła się piosenka spoza listy. Radio postanowiło zatem zestawienie usunąć i anulować głosowanie.

– Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy – czytamy w oświadczeniu.

– W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze – dodaje dyrektor Programu 3 Tomasz Kowalczewski.

Piosenka Kazika

Piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” ukazał się 8 maja. Singiel zapowiada pierwszą od 12 lat solową płytę artysty, która wyjdzie w czerwcu. Z tekstu jasno wynika, że artysta odnosi się do zachowania Jarosława Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2020 roku – 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wówczas prezes PiS odwiedził cmentarz na Powązkach, mimo że Polacy mieli zakaz odwiedzania mogił swoich bliskich.

„Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam, Twoje karki krzyczą stój
bo Twój ból jest lepszy niż mój
Ból ukoić możesz Ty jeden

wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój” – śpiewa Kazik.

Comments are closed.