Amerykańskiej szczepionki jeszcze nie ma, ale Szumowski już ją zachwala. Chyba już wiadomo od kogo ją kupimy

oświadczenie Szumowski
Łukasz Szumowski. / foto: PAP
REKLAMA

Wciąż nie ma szczepionki na koronawirusa. Prace nad nie wrą w wielu państwach. Chyba jednak można już założyć, że gdzie by się nie pojawiła najpierw, to polski rząd kupi ją od Amerykanów.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zwołał konferencję, która w zasadzie dotyczyła wznowienia działalności uzdrowisk. Jednak między wierszami polityk napomknął również coś o szczepionkach tworzonych przez Amerykanów.

– Pierwsze testy szczepionki w USA wykazują, że daje ona efekty. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli zaliczyć Covid-19 do chorób, które możemy opanować – mówił podczas konferencji minister.

REKLAMA

W oparciu o te ciepłe słowa i dotychczasową spolegliwą wobec Stanów politykę PiS, można wnioskować, że szczepionki zapewne zakupimy z USA właśnie.

Ciekawe z jakim „sukcesem” obozu rządzącego zbiegnie się ten zakup? Może z wizytą Donalda Trumpa lub jego zastępcy w Warszawie? Trump mógłby wygłosić długą rzewną mowę o jakimś polskim powstaniu. Takie przedstawienie jest przecież warte wydania pieniędzy z państwowego budżetu.

Źródło: Twitter/PolskieRadio24

REKLAMA