Janusz Korwin-Mikke o piosence Kazika usuniętej z Trójki. „Chyba obali rządy PiSu…”

Janusz Korwin-Mikke, Kazik Staszewski Źródło: Instagram, YouTube, collage
Janusz Korwin-Mikke, Kazik Staszewski Źródło: Instagram, YouTube, collage

Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, prezes partii KORWiN, skomentował na Twitterze aferę z piosenką Kazika. Utwór wygrał notowanie Trójki. Niedługo potem został usunięty wraz z całą listą.

Piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” ukazała się 8 maja. Singiel zapowiada pierwszą od 12 lat solową płytę artysty, która wyjdzie w czerwcu. Z tekstu jasno wynika, że artysta odnosi się do zachowania Jarosława Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2020 roku – 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wówczas prezes PiS odwiedził cmentarz na Powązkach, mimo że Polacy mieli zakaz odwiedzania mogił swoich bliskich.

Słuchaczom najwyraźniej się spodobał – dotarł do pierwszego miejsca notowania Trójki. Pisowscy cenzorzy mają jednak zupełnie inną wrażliwość artystyczną. Utwór, wraz z całą listą na szczycie której się znalazł, został szybko usunięty.

Co prawda notowanie przywrócono, gdy Internauci i słuchacze dali Trójce wyraźnie do zrozumienia, że to już za wiele. Włodarze rozgłośni próbowali się również tłumaczyć w pokrętny sposób, jednak nie przekonali opinii publicznej.

Teraz do afery odniósł się Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, prezes partii KORWiN.

„‚Rząd’ wydał kretyński zakaz wchodzenia na cmentarze. Gdyby Kowalski przeskoczył płot, pomodlił się nad grobem i miał za to przykrości – byłby bohaterem. Gdy WCzc.Jarosław Kaczyński bezczelnie zrobił to oficjalnie – został potępiony, a song „Kazika” ntt. chyba obali rządy PiSu…” – napisał Konfederata.

Czy rzeczywiście protest song lidera Kultu ma aż taką siłę?

27 KOMENTARZE

 1. pomijając paskudne zachowanie Kaczyńskiego to czy p. Janusz pochwala kombinacje kapusia Niedźwieckiego ręcznie ustawiającego w sumie nędzne „dzieło” Kazika na pierwszym miejscu

 2. Panie Mikke,
  A pamieta pan stara Historie, gdy policja wypalowala niejakiego Wiplera, czlonka partii KORWIN, i co pan wtedy wypisywal na lamach NCz?
  Mozna sie bylo dowiedziec wszystkiego, tylko nie tego, ze Wipler byl tak pijany ze pomylil policjantke z uliczna ku***ka.
  Cenzura nie jest tylko i wylacznie domena PiSowskich propagandystow. Wy rowniez ja stosujecie i nie plec mi pan tutaj andronow, ze jestescie lepsi.

  • Podaj linka. Udowodnij w jakikolwiek sposób. Bo na filmiku wygląda to inaczej. Pierdoły bez pokrycia to każdy może opowiadać. Zapomniałeś jeszcze o ruskich onucach.

 3. Dla mnie wszystkie te informacje są bardzo niejasne. Wygląda na to, ze to jest dobrze obmyślona prowokacja- TYLKO KTO ZA TYM STOI?

  • NA PRZYKŁAD, jak rozwijałem ja „talenty artystyczne” małpom w ZOO.
   Kilkadziesiąt lat temu obraziłem małpkę (Macaca mulatta) pokazaniem jej swojego języka, ta obróciła się tyłkiem do mnie i publiki, poklepała się po nim i wskoczyła za drewniane drzwiczki swojego „apartamentu”, którymi demonstracyjnie trzasnęla! Niejaki Skiba, zaś, na scenie zsunął z tyłka spodnie i wypiął go w stronę publiki.

 4. A czy wcześniej nie powinny nastąpić, na jesieni, te potężne rozruchy zapowiadane przez dziadzia Mikke parę lat temu?

 5. Rząd nie zamknął cmentarzy. Cmentarze same się zamknęły. Zresztą nie wszystkie. Jarosław okazał dezaprobatę nadmiernym ograniczeniom. Gdyby Kazik to zrobił, byłby bohaterem. Gdyby był trzeźwy, to by Jarkowi podziękował. Niestety opętało go. Chwała obu za oczyszczenie „trujki”.

  • Ale czy Powązki były zamknięte czy nie? I czy otworzono je specjalnie dla JK czy nie?
   Powązki zamknęła Archidiecezja, ale:
   „Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 19 kwietnia 2020 r. Cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby”
   Przypominam, że ograniczenia dotyczyły przemieszczania się w sprawach: „droga do pracy i do domu, wolontariat w walce z koronawirusem oraz załatwianie niezbędnych spraw życia codziennego”.
   Czy więc rząd zamknął cmentarze czy nie?

  • Głupoty piszesz! Gdyby kaczyński chciał pokazać dezaprobatę nadmiernym ograniczeniom to wzywa Szumowskiego z morawiecki na dywanik i po sprawie. A on pokazał że żyjemy w świecie gdzie są równi i równiejsi. Wedle prawa powinien podlegać karze mandatu on i jego ochrona także.

   Gdzie dzisiaj jest szumowski który przytulił miliony i przewalił drugie miliony? Czy już zajęła się nim prokuratura? Bo teraz tubą PISu stał się Gliński następny mason.

 6. Lepiej samorządy, to jest realne, bliskie i prawdziwe źródło korupcji, zepsucia i upadku państwa polskiego!

 7. Kazio powinien zostać przy „Brooklyńskiej Radzie Żydów” albo budowlance, bo w tym jest dobry… ;) Trzeba wymyślić jakieś emerytury dla podstarzałych muzyków bo sposoby na jakie próbują odzyskać popularność są zagrożeniem nie tylko dla życia politycznego ale i dla estetyki i przyzwoitości…

 8. Chyba nie tyle o piosenkę taką czy ową ale powinno iść o to że prawda i wola wyborców została z deptana. Jeżeli w tak drobnych sprawach nie ma uczciwości to jak mieć zaufanie do wyborów na prezydenta.

  Prawda w Polsce nie ma żadnych wartości. I to jest największą tragedią!

Comments are closed.