Chcą nas zupełnie rozbroić?! W TVP wyemitowano SKANDALICZNY materiał o broni czarnoprochowej

Siedziba TVP, Fot. Wikipedia.
Siedziba TVP, Fot. Wikipedia.

20 kwietnia w programie „Alarm!” na antenie TVP wyemitowano materiał o broni czarnoprochowej. Reportaż był tak nierzetelny, skonstruowany pod tezę i urągający jakimkolwiek zasadom dobrego dziennikarstwa, że aż warto się zastanowić: to kaczka dziennikarska, czy rząd zamierza do reszty rozbroić Naród Polski?

Broń czarnoprochowa jest w Polsce całkowicie legalna. Można ją kupić nawet w Internecie i do tej poty nikomu to nie przeszkadzało. Było tak do czasu zmanipulowanego, propagandowego materiału TVP.

Już na początku widz został zaatakowany propagandową bzdurą, jakoby „ludzie ginęli od kul wystrzelonych z broni, którą legalnie można kupić w Internecie”. Równie dobrze mogli powiedzieć: „ludzie giną ślizgając się na podłodze, którą przetarto legalnie kupionym mopem”. No, bo giną i takich przypadków jest zapewne o wiele więcej niż śmierci od kuli z broni czarnoprochowej.

To „tylko” rzetelność w stylu TVP, czy też PiS chce nas rozbroić?

Autorzy nie włożyli nawet minimum wysiłku w to, aby zweryfikować jakoś tezy którymi non stop rzucają. Zrobił to za nich autor bloga o broni palnej.

„Postanowiłem zrobić risercz i sprawdzić, ilu Polaków faktycznie zginęło w wyniku zabójstwa z udziałem rewolwerów cp na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat” – pisze autor „Światowego Dnia Walki z Hoplofobią”.

„W toku moich poszukiwań okazało się, że tych incydentów jest tak mikroskopijnie mało, iż nie ma sensu nawet komentować zjawiska. Aby pójść zatem na rękę troglodytom od hoplofobicznej propagandy z Woronicza, sztucznie rozdymałem wolumen zdarzeń o następujące kategorie:

– usiłowania zabójstw;
– groźne dla zdrowia i życia wypadki;
– śledztwa umorzone (brak sprawcy);
– tajemnicze zgony, co do których nie udało się ustalić przyczyn.”

W normalnym państwie i niepropagandowej telewizji ten temat nie byłby warty wspomnienia.

„W OKRESIE 01/2006-05/2020 UDAŁO MI SIĘ ZIDENTYFIKOWAĆ ZALEDWIE 18 NIESAMOBÓJCZYCH POSTRZELEŃ Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ, które zakończyły się śmiercią lub poważnym zranieniem człowieka. Średnio wychodzi więc 1.2 zabójstwa/usiłowania/postrzelenia w roku”.

Tak, TVP zrobiła materiał w programie „Alarm!” z powodu 18. postrzeleń w ciągu 14. lat! Do tego dochodzą jeszcze 3. przypadki kiedy broni czarnoprochowej użyto w celu obrony własnej.

Nie wiadomo, czy TVP szukając sensacji zniża się aż tak nisko, czy to niby prawicowy PiS chce odebrać Polakom resztkę praw do obrony.

Sytuacja jest na pewno warta uwagi, bo któregoś dnia obudzimy się w kraju rozbrojonym bardziej niż Korea Północna czy komunistyczne Chiny.

Źródło: TVP, Facebook

21 KOMENTARZE

  • Według danych szacunkowych w rękach Polaków jest około 3 500 000 sztuk broni rozdzielnego ładowania [czarnoprochowej]!!! Czy to dużo? Według mnie nie. Tyle samo powinno być broni centralnego zapłonu oraz dwa razy więcej bocznego zapłonu [kaliber np.: .22 LR].

 1. A z kim wy sommerowcy chcecie ta „nieszkodliwa” bronia walczyc???
  Z Rosjanami? Z Niemcami? A moze z lokalna mafią?
  Hehehehe. Bron wam dac; Bosakowi, Mentzenowi, a zwlaszcza Mikke-emu!?
  No to juz by bylo po Bonim. Szalony d’iadek jest przesiakniety nienawiscia i sam sie do tego przyznaje.

  • wazne ze masz teraz dostep do prochu, a do ustawiania jest wystarczajaco dosyc roznego elementu w kraju,ktory wykorzystuje swoje urzednicze stanowiska do gnebienia ludnosci.

  • Każdy odpowiada za siebie, Panie „Racjonalisto”. Kogo obchodzą szaleńcy? Nie można zmieniać prawa z powodu przestępców, bo to oznacza ich wygraną. Broń czarnoprochowa jest mniej skuteczna od dzisiejszej broni, ale niech każdy używa tego, czego chce.

  • Korwin Mikke od dawna posiada legalną klasyczną broń palną i jakoś nikomu krzywdy nie zrobił. Więc człowieku przestań pieprzyć od rzeczy.

  • Pewnie mieszkasz w bloku. Ala na wsiach nie brakuje takich sąsiadów, którzy mają nie-czarnoprochową, tylko jakieś obrzyny albo i nie-obrzyny. I nie są to dobrzy ludzie.
   Trochę więcej wyobraźni, sam racjonalizm jest ślepy.

  • Chłopie ty się zastanów o czym piszesz,jedno z twoich praw to prawo do posiadania broni,jak cie pozbawią praw wyborczych to też będziesz beke cisnął? Siedzisz na krześle,rozglądasz się ale tego co pod tobą już nie ogarniasz.

  • Ależ Cię prześladują te socjalistyczne ciągotki. Wszystkich nieprawomyślnych pozamykać, a najbardziej zatwardziałych zapewne zgładzić. Najlepiej strzałem w kark. W końcu to sprawdzona metoda.

 2. Nie ma się co martwić. Koktajli Mołotowa Nam nie zabraknie. Butelek mamy „skolko ugodno”. A i skutek oczywisty. Mogą sobie ten czarny proch wsadzić w du… Nie wygrają z Narodem choćby i sam Bóg im pomagał, a to się przecież nie zdarzy. Róbmy proce i ćwiczmy. Dobry strzał, to natychmiastowy trup. I łożyska, zbierać duże łożyska. Taka kulka to marzenie prosto w ciemniackie ciemię.

 3. Jak zwykle atak na czarnoprochowce przypuścił funkcjonariusz Policji (z komendy głównej), który chciał ją zakwalifikować do kategorii „zabójcza” czy „śmiercionośna”, a to nie ma znaczenie co mamy do dyspozycji tylko co mamy w głowie. Broń mądrym ludziom służy jak sama nazwa mówi do obrony, a tylko przestępcy wykorzystują ją (i cokolwiek wpadnie im w ręce) w innych celach. Na podstawie argumentacji tego „gostka” z policji to powinniśmy zakazać używania i wprowadzić pozwolenia na noże kuchenne bo od nich ginie więcej osób niż od broni czarnoprochowej. Sam niedawno taką nabyłem i teraz dopiero nabrałem do niej szacunku. Gdyby dostęp do wszelkiej broni był łatwy, to posiadałbym nadal czarnoprochowca, za to co daje cały ten rytuał związany z obchodzeniem się z nią, ładowaniem, strzelaniem, czyszczeniem. Strzelałem z różnej ostrej broni, ale nie będę się poniżał i na siłę wstępował do koła łowieckiego czy jeździł ileś tam razy w roku na zawody, aby łaskawie być może po długich staraniach udzielili mi pozwolenia na zakup współczesnej broni. A do samoobrony na ulicy to mam gaz pieprzowy w żelu, a w domu: patelnie, sztućce, młotek do schabowych i wszystko inne co może potencjalnego napastnika powstrzymać.

Comments are closed.