Kazik w wywiadzie zdradza, jak zagłosuje. „Nie pójdę na wojnę z PiS. Obie strony powinny się opamiętać”

Kazik. Foto: YouTube/nie będzie audytu
Kazik. Foto: YouTube

„Ja bardzo, bardzo dziękuję za poparcie i muzykom, i dziennikarzom, i politykom, natomiast szczerze mówiąc takiego poparcia nie potrzebuję” – stwierdził Kazik Staszewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Przypomnijmy, że nowy kawałek Kazika trafił na szczyt listy przebojów Radiowej Trójki. Utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” nie spodobał się jednak cenzorom, którzy usunęli zestawienie ze strony radia.

W związku z tą sprawą z radia zaczęli zwalniać się długoletni pracownicy. Inni artyści natomiast – w geście solidarności – zapewniali, że wycofają swoje piosenki z państwowej rozgłośni.

Sam Kazik twierdzi, że „takiego poparcia nie potrzebuje” ponieważ „nie czuje się ofiarą”. Muzyk od lat nie zdradza się ze swoimi preferencjami politycznymi, pozostając w mocnym antysystemie. Swoje poglądy w niecenzuralny, acz bardzo wyrazisty, sposób wyraził w piosence pt. „Prosto”.

Redaktor Robert Mazurek zapytał muzyka jak zamierza zagłosować w nadchodzących wyborach prezydenckich.

– Losowo zagłosuję. Wszyscy oni się nie nadają – stwierdził Staszewski. Zaznaczył jednak, że wybierze kogoś z opozycji.

Poprzez szum jaki wywołała piosenka i próba jej zagłuszenia przez państwowe radio, Kazik wyrósł w ostatnim czasie na pewien symbol walki z PiS. Sam muzyk nie zamierza prowadzić jednak żadnej antyrządowej batalii.

– Nie pójdę na wojnę przeciwko PiS, ponieważ wojna jest złem samym w sobie. Natomiast mam nadzieję, że takie irracjonalne zachowania, które w jakiś sposób wywołałem, w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i drugą stronę – powiedział.

Jak widać, choć Kazik sam kiedyś śpiewał, że „wszyscy artyści to prostytutki”, to póki co sam się jeszcze nie sprzedał.

Źródło: RMF FM

18 KOMENTARZE

 1. Nie pojdzie na wojne? Jest taki glupi czy tylko udaje?
  Przeciez ta szmatlawa pioseneczka wlasnie wojne wywolal.
  I „zaglosuje na opozycje”… jest w tym jakas logika?

 2. Popieram Kazika w stu procentach. Jako jeden z niewielu artystów nie szuka nigdzie na siłę atencji i nie angażuje się w jakąkolwiek politykę, tylko robi to, co umie najlepiej- śpiewa i tworzy nowe utwory. Nikomu się nie zaprzedaje i przedstawia rzeczywistość jaką jest. To świadczy o jego ponadczasowości i uniwersalności.

  Przy okazji polecam jego najnowszy utwór „Powiedzcie, że kochacie nas”, gdzie śpiewa o hejcie oraz wyśmiewa to, że ludzie na siłę potrzebują poklasku i polują na polubienia w Internecie.

 3. Jasne że „wszyscy oni się nie nadają” ale trzeba brać co jest i zagłosować na jedynego racjonalnego kandydata czyli Bosaka.

   • Kogo obchodzi kogo wolisz PiSowski trolu. Dziś nie nadajesz na Konfederację na dorzeczy.pl? Nie próbuj podszywać się pod kogoś kim nie jesteś bo PiSowski smród czuć od ciebie z daleka.

    • Faktycznie, do rzeczy cenzuruje, kasuje wpisy, np. gdy bluzgi poleciały na młodego Wałęsę i cymanskiego dwóch durniow za pieniądze polskich podatników, że oni są niby za jakimś pojednaniem i przeciw mowie nienawiści itp. bzdetom Wybiórczej!

   • MP?! Cwaniak nad cwaniaka w parlamencie UE za niby złe masońskie/wolnomularskie/niemieckie/polskie srebrniki?! Jego już nikt nie chce! Dlatego startuje!
    On jest gorszy od tych Jurków, Czarneckich etc.

   • Głosuj, Twoja wola. Tylko się zastanów czy jest jakaś polityczna przyszłość w Żółtku (który nie jest zły, ale na prezydenta w ogóle się nie nadaje) lub Piotrowskim.

 4. Czaskowianka, tramwaj do dawania od tylu, hotel do dawania od tylu, paleta bahamy, niewyplacone pieniadze przesiebiorcom z racji Tarczy, nauka pedofillii dla kazdego przedszkolaka, podwyzka oplat za smieci radosnie przyjeta przez Warszawiakow, brak zniesienia oplat parkingowych w czasie pandemii, wyspa koz….. same „sukcesy”…

 5. Göwno mnie obchodzi co mówi,
  mam nadzieję, że ma rozum
  i zagłosuje na Kofederację,
  nie jest to idealny wybór
  pro Polski, ale jedyny.

 6. Kazik nie wywoław żadnej wojny, to Niedźwiedzki manipulując wynikami ją wywołał. Kazikowi zdarzyło się zawsze pisać ostre i ostrzejsze piosenki (np. arachia, piosenka młodych wioślarzy, łysy jedzie do moskwy, czy pamiętne Wałesa dawaj moje 100 milionów). Zawsze jednak pozostawał politycznie niezależny i niezaangażowany, jego teksty dotyczą konkretnych spraw, wydarzeń, są komentarzem, ale nigdy jako artysta nie wychodził poza sztukę i nie popiera żadnej opcji, partii, ideologii. Jest pod tym względem modelowy, co można zestawic choćby z panią Tokarczuk. Są to dwa bieguny, z których jeden tworząc sztukę dba o swoją niezależność i wolność, a drugi biegu wprost deklaruje swoje za i przeciw, wypowiada swoje życzenia i próbuje modelować rzeczywistość zgodnie ze swoją wizją. Kazik pozostaje wolny i asertywny, widząc, że jest wykorzystywany do gierek wycofuje swoją pisenkę z listy, ostatnia wypowiedź „Nie pójdę na wojnę z PiS. Obie strony powinny się opamiętać” tylko to wszystko potwierdza. Wykorzystywanie Kazika bez jego zgody w jakimkolwiek sporze to zwykłe nadużycie. jestem niemal pewien, że gdyby zaproponowano mu nagrodę Nobla to by ją odrzucił, w opozycji do „zaangażowanej” poetki Tokarczuk. Kazik uderzył w pewne patologiczne zachowania, a nie w pis. Jest pod bardziej wolnosciowy niz wielu z nas.

 7. Z czym kojarzy się wam 1989, obalenie komunizmu? okrągły stół? wolność?, mi z tym:

  Tu na targowisku widze wrzeszcza kupcy, tu kupuja i sprzedaja tylko oznaczeni, w poludniowym sloncu pieniadz sie mieni, uwazaj na siebie, to nie sa glupcy, oni chca ciebie, oni chca ciebie, oni chca ciebie, ….

  Kult, 1989, „Kaseta”, „Oni chcą Ciebie”, śpiewa Kazik, ładne podsumowanie 1989, wciąż aktualne, czyż nie?

Comments are closed.