Kurski wraca do zarządu TVP. Bosak: To upokorzenie prezydenta przez obóz rządzący

Krzysztof Bosak Kandydat Konfederacji na prezydenta. W sondażu Kantar partia ma 11 procent poparcia. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka
Krzysztof Bosak Kandydat Konfederacji na prezydenta. W sondażu Kantar partia ma 11 procent poparcia. Zdjęcie: PAP/Radek Pietruszka

Poseł Krzysztof Bosak krytycznie odebrał powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Zdaniem kandydata Konfederacji na urząd prezydenta RP powrót starego prezesa to upokorzenie Andrzeja Dudy.

Pełniący funkcję prezesa TVP Maciej Łopiński wystąpił do szefa Rady Mediów Narodowych z wnioskiem o poszerzenie składu zarządu. Za wnioskiem zagłosowali trzej z pięciu członków Rady (czyli ci z nadania PiS).

Jedynym kandydatem na stanowisko nowego członka był Jacek Kurski – były prezes TVP. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, bo to właśnie RMN pozbyła się Kurskiego w marcu z fotela prezesa TVP.

Powodem był konflikt z prezydentem Andrzejem Dudą. Duda chciał wykazać się samodzielnością i sprawić, by znienawidzony propagandzista zniknął z TVP.

Teraz w rozmowie z portalem Wirtualne Media członek RMN Juliusz Braun stwierdził, iż nie ma wątpliwości co do powrotu Kurskiego na fotel prezesa TVP. – Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem. Na razie jest nim pan Łopiński, a później wróci Kurski – powiedział Braun.

Zdaniem posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka mamy do czynienia z „aktem polityczno-medialnego kabaretu”.

– Trzy miesiące temu był pierwszy akt – deal na szczycie władzy. W zamian za podpisanie ustawy abonamentowej miał zostać usunięty Jacek Kurski, a prezydent miał w ten sposób zagwarantować częściowo zmianę sposobu zarządzania telewizją publiczną. Dziś trwa drugi akt – powrót Kurskiego do TVP – powiedział kandydat Konfederacji na prezydenta RP.

Bosak dodał, że powrót Kurskiego do zarządzania państwową telewizją jest „upokorzeniem prezydenta”. – Prezydent Duda ma słabą pozycję, co również może rzutować na jego ocenę jako kandydata na prezydenta na kolejną kadencję – wskazał Bosak.

– Potrzebujemy dziennikarzy, a nie polityków. Wydatki na telewizję publiczną rosną, zatrudnienie rośnie, wynagrodzenia i liczebność zarządu rosną. To są pieniądze wydawane na propagandę partyjną – podkreślił Bosak.

Źródło: Wirtualne Media / Radio Zet

8 KOMENTARZE

 1. A czy oni mają lepszego wojownika do walki z komuną?!
  JKM walczy z komuną np. w sądach?! Niestety nie! Odpuścił! Bo niezawisłość sądów, trzeciej władzy, sądowniczej itp. bzdety, mity, fikcje.
  S. Michalkiewicz podobnie twierdził i boleśnie oberwal od nich; za to?! Paradoksalnie!
  Chichot rzeczywistości. Zemsta nieutajona. Złośliwość losu. Ma to, co chciał, ktoś mógłby szyderczo powiedzieć. Z komuchami, esbekami, lewakami nie ma żartów.
  Mały kontekst.

  • Niestety obaj panowie wolą poświęcać się publicystyce, pisać, jeździć z wykładami po kraju, czasem poza; jedynie ostatnio w sejmie JKM oddaje się słownym rewoltom, ale kogo to tak naprawdę obchodzi, skoro większość i tym samym racja sejmikowa staje po drugiej strony barykady…
   Demosracja jest bezlitosna i śmiertelna jak socjalizm czy komunizm albo tolerancja osiemnastowieczna.

    • larum a ty…znalazł się walczak z Internetu. Nie fikaj dzieciaczku, bo ty nic w życiu nie zrobiłeś oprócz kupki. Bosak takie gadki to może opowiadać w ZDZ, same banały zresztą już mówione przez kogoś innego.

     • Drogi trohanie, g. o mnie wiesz i zdaje się g. w ogóle wiesz. Radzę być kulturalnym, albo przynajmniej nieco bardziej kulturalnym niż jesteś.

      Nie jest to aż takie ważne co KB mówi, ważne, żeby trafiał, mamy tfu-demokrację i musimy się jej regułom co nieco podporządkować, bo inaczej nie będzie wyników. Nie namawiam jednak KB do kłamstw i wierzę w jego dobre intencje.

 2. Panie Krzysztofie, nikt nikogo nie upokorzył. Oni grają w jednej drużynie a ta drużyna nazywa się Okrągły Stół. Wielki Szu powiedział – Kiedyś filozof zadał pytanie takie… jak na podstawie przedstawień można cokolwiek sądzić o tych, no… rzeczach?

  • Nie wierz za bardzo w tą jedną drużynę, bo źle na tym wyjdziesz, a my z Tobą. Oni się żrą na zapleczu, wilkiem na siebie patrzą. Mają jedynie mafijną wspólnotę interesów. Ale do czasu i w tym nasza nadzieja.

Comments are closed.