10 tysięcy złotych kary dla szefa sanepidu. Wszedł do parku w czasie zakazu

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, autor: Stimoroll

Szef legnickiego sanepidu został ukarany karą administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych za to, że w czasie kiedy obowiązywał zakaz udał się na spacer do parku. Karę wymierzyła mu inna stacja sanepidu w Środzie Śląskiej.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy kilka tygodni temu został przyłapany przez patrol Straży Miejskiej na przebywaniu bez maseczki w parku miejskim, który z powodu epidemii był niedostępny dla wszystkich mieszkańców. Było to w okresie, gdy obowiązywały zasady całkowitej kwarantanny domowej.

Dyrektor odmówił przyjęcia mandatu od strażników, którzy zawiadomili też PSSE o złamaniu przepisów, dotyczących wejścia do parków.

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Magdalena Odrowąż-Mieszkowska poinformowała w piątek, że dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej Anna Wojtasińska-Żygadło nałożyła na szefa legnickiego sanepidu karę administracyjną 10 tys. zł grzywny.

To jest kara dla osoby fizycznej, a nie dla dyrektora stacji w Legnicy. Wcześniej szef wojewódzkiej stacji jako przełożony ukarał go w trybie służbowym naganą. Sprawę grzywny musiała rozpatrzyć inna stacja powiatowa niż ta w Legnicy z oczywistych względów. Wybrano losowo Środę Śląską – powiedziała rzecznik.

Dyrektor PSSE w Środzie Śląskiej Anna Wojtasińska-Żygadło uzasadniła karę w wypowiedzi dla Radia Wrocław w następujący sposób: „Tak jak stanowią przepisy, może nie zakładać maseczki, jeżeli jakiekolwiek przeciwwskazania zdrowotne występują”.

Dodała, że w przypadku dyrektora legnickiego sanepidu właśnie takie wskazanie medyczne jest. – Natomiast jeśli chodzi o przebywanie w parku w momencie, kiedy to było zabronione przepisami, została nałożona grzywna 10 tysięcy złotych – powiedziała Anna Wojtasińska-Żygadło.

Za odmowę przyjęcia mandatu od strażników miejskiej dyrektor stanie przed sądem.

(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. co to jest sanepid i kto potrzebuje tych pasoyztow???????????

    sanepid=czerwone rzygowiny z posadkami dla zanjomych oblakanej kaczki

Comments are closed.