Donald Trump zapowiada walkę z lewacką cenzurą w mediach społecznościowych

Donald Trump. Fot: whowhatwhy.org
"Czy zostanie zablokowany?" Donald Trump. Fot: whowhatwhy.org

Donald Trump zapowiedział, że zajmie się cenzurą wprowadzoną w mediach społecznościowych przez radykalną lewicę. „Radykalna lewica całkowicie kontroluje Facebook, Instagram, Twitter i Google” – stwierdził na Twitterze amerykański prezydent. Jednocześnie zapewnił, że jego „administracja pracuje nad rozwiązaniem tej nielegalnej sytuacji”.

Trump udostępnił film z przemówienia konserwatywnej blogerki Michelle Malkin, która stanęła w obronie konserwatywnych kolegów, którzy zostali usunięci z platform społecznościowych. „Dziękuję Michelle” – napisał. Nagranie to nie jest już jednak dostępne na Twitterze.

W połowie maja Biały Dom uruchomił narzędzie, z którego mogą korzystać Amerykanie, którzy uważają, że zostali niesłusznie ocenzurowani, zbanowani lub zawieszeni w mediach społecznościowych z powodów politycznych. Jak czytamy na oficjalnej stronie, do Białego Domu spłynęły tysiące odpowiedzi.

Cenzura na Facebooku

W sierpniu 2019 roku Facebook zablokował reklamy od „The Epoch Times”, konserwatywnego wielojęzycznego serwisu informacyjnego. Według NY Times, stało się tak po publikacji raportu NBC News, w którym twierdzono, że portal ukrył swoje powiązania z najnowszymi ówcześnie reklamami na Facebooku wspierającymi Donalda Trumpa oraz „treściami spiskowymi”.

Jak podaje portal thejewishvoice.com, „The Epoch Times” założyła w 2000 chińsko-amerykańska grupa, związana z wyznawcami Falun Gong. Jak czytamy na stronie antykomunistycznej gazety, jej celem jest „niestrudzone ściganie prawdy w celu podtrzymania moralnego społeczeństwa opartego na cnotach”. Portal miał się jednak wybić dzięki poparciu dla Trumpa. Miał też rozpowszechniać „treści spiskowe”, w tym antyszczepionkowe oraz związane ze Spygate. Te drugie dotyczyły wysiłków administracji Baracka Husseina Obamy przeciwko kampanii prezydenckiej Trumpa w 2016 roku. „The Epoch Times” miał też wydać najwięcej środków na reklamy wspierające amerykańskiego prezydenta niż jakakolwiek inna grupa. Według NBC, reklamy na Facebooku kosztowały 2 mln dolarów. Wiele z nich dotyczyło właśnie Trumpa.

Tendencyjny Google

Również w sierpniu 2019 roku Trump podkreślał stronniczość w mediów internetowych w stosunku do konserwatystów. Oskarżał wówczas Google o cenzurę. Jak twierdził, po wpisaniu frazy „Trump news” w wyszukiwarkę, użytkownicy otrzymywali wyniki ze zmanipulowanymi treściami na jego temat.

„Wyniki wyszukiwania Google dla „Trump News” pokazały tylko doniesienia fakenewsowych mediów” – pisał Trump.

„Innymi słowy, podrobili to, dla mnie i dla innych, tak, że prawie WSZYSTKIE historie to historie i wiadomości ZŁE. Widoczny jest fałszywy CNN. Republikańskie / konserwatywne i uczciwe media są wyłączone” – dodał.

„Google i inni tłumią głosy konserwatystów” – podsumował wówczas Trump.

Źródła: Breitbart.com/Jewish Voice

5 KOMENTARZE

 1. Donald Tusk uprawiając swoje ulubione bieganko po sopockiej plaży ( minimum cztery razy w tygodniu, skoro zaczynał pracę we wtorki, a kończył w piątki przed południem) musiał mijać najbardziej znany LUPANAR Trójmiasta, zwący się …zatoką sztuki! co najmniej osiem razy w tygodniu!

  I co nie wiedział, co tam się działo?
  Wolne żarty!
  Musiał wiedzieć; z notatek służb, od kolesi przy winku, cygarkach, po meczykach-harataniu w gałę!, na meczach Lechii!
  Musiał!, nawet od Józefa Bąka, dziennikarza lokalnej czerskiej mutacji.

  Tak samo nie tylko wpływowi politycy PO; B. Borusewicz, S. Nowak, prezydenci Gdańska, Sopotu; Adamowicz, Karnowski.

  Między bajki wkładam to oburzenie i potępienie w wydaniu sopockiego gospodarza, J. Karnowskiego.
  Musiał doskonale wiedzieć, co to za …sztuki grają w tym i innym lokalu, który wydzierżawiał!

  Tak samo lokalni sędziowie, prokuratorzy.

  Nawet jeśli tam nigdy nie byli, to musieli wiedzieć!

  WIEDZIELI!!

  Policja też, skoro wielu policjantów, zapewne i agentów, tajniaków dorabiało w sieci tych modnych klubów, knajp, barów jako ochroniarze.

  Wszyscy wszystko wiedzieli, by zacytować klasyka R. Petru.

  A tam, w tych rzekomych lokalach …zatokach…sztuki! (?); narkotyki, dopalacze, pigułki gwałtu oraz nieletnie panienki oraz chłopcy!

  Skoro nieletni, to i raj dla pedofili.
  Na mus!

  Innej opcji nie mogło być!

  Wieprze, wieprzki mieli tam używanie!

  A nieletni…piekło!, nie tylko nieletni, bo dorosłe panienki też jako ofiary pigułek gwałtu oraz wieprzków!

  Wieprze!

  Poseł Leszczyna być może nieświadomie (?) napisała, dała coś jakby zajawkę do filmu. S. Latkowskiego, mówiąc o wieprzach!

  Tak! trafiła w punkt!

  Wieprze z zatoki świń!

  Chlewik trójmiejski i nie tylko tam, bowiem podobne, tyle, że mniej sławne, to w sąsiednim Pucku, Wejherowie.

  Wieprze, chlew.

  I reakcja tzw celebrytów!, niemal wszyscy okazują zdziwienie, zaskoczenie, że coś takiego w zatoce sztuki.

  Zamiast sztuki, chlew.

  Zamiast zatoki sztuki, zatoka świń.

  Sztuka bardzo wysublimowana z wieprzami w roli głównej oraz rzekomymi nieświadomymi miejsca, gnoju…statystami, którzy udawali się tam w celach wyłącznie charytatywnych.

  I oślepieni luksusowym wyposażaniem, obdarowani extra honorariami nie zauważyli niczego podejrzanego.

  Znamienne jest reakcja bywalców tych lokali po emisji filmu.

  Wszyscy oni rzekomo zostali wykorzystani przez ich naiwność do sztuki…zatokowej.
  Nic nie zauważyli, niczego nie słyszeli, są zdruzgotani, że ich…wykorzystano!

  Nie martwi ich, nie szokuje wykorzystywanie tamże nieletnich martwi ich jedynie to, że
  oni zostali tak oszukani!

  Naiwni statyści byli, przebywali, pili, jedli, bawili się w chlewie!

  I….????

  Nie zauważyli, że byli w chlewie.

  Ba! nawet nie poczuli smrodliwego zapachu gnojowicy!

  Z ich reakcji wynika, że niczego tam złego nie zauważyli.

  Niczego co by ich zastanowiło, zaskoczyło, zreflektowało!

  Dlaczegoż to, tacy niby obyci, światowi, wykształceni, czuli!, niczego zdrożnego, paskudnego, wulgarnego tam nie dostrzegli!
  Niczego!

  Dlatego w swojej szlachetnej nad naiwności tak bardzo bronili tego lokalu przed zamknięciem.

  A dzisiaj ustawili się w długiej kolejce po najbardziej wzięte kauzyperdy, grożąc procesami, odszkodowaniami Latkowskiemu oraz tvp, która w miniona środę film wyemitowała!

 2. Złe podejście Donald! Tak postępuje zbity kundel. Sugeruję odpalić SWÓJ portal bez cenzury i zaprosić wszystkich zawiedzionych judejskimi było nie było prywatnymi mediami.

 3. Uśpi/zahipnotyzuje amerykańskich prepersów, patriotów i bez oporu z ich strony wdroży NWO. Clintonowa mogłaby się spotkać ze zbrojnym i skutecznym oporem, Trump nie. Obym się mylił. Podobnie jest w Rosji.

 4. Jak podaje agencja Reutera Trump wystąpił w piątek na krótkim briefingu w Białym Domu i wezwał gubernatorów do zezwolenia na otwarcie w ten weekend kościołów, synagog i meczetów. Amerykański prezydent zagroził, że jeśli tego nie zrobią, podejmie decyzję za nich.
  Brawo !! On to się musi zmagać z systemem szacunek !!

Comments are closed.