Dr Hubert Czerniak skazany przez Naczelny Sąd Lekarski. „Bez przeprowadzenia dowodów, publiczności i możliwości nagrywania”

Dr Hubert Czerniak. / foto: Facebook

Dr Hubert Czerniak, znany z otwartego sprzeciwiania się obecnemu kalendarzowi szczepień i promowania alternatywnych form leczenia, został skazany przez Naczelny Sąd Lekarski. Doktor został zawieszony na dwa lata.

Sprawa dr Huberta Czerniaka ma swój dalszy ciąg. Przypomnijmy, że postępowanie lekarza z Opoczna trwa już od blisko czterech lat. Wówczas wszczął je Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi. Przyczyną było kwestionowanie konieczności części szczepień niemowląt i krytykowanie obecnego kalendarza szczepień.

Wskazane wyżej tezy, które były omawiane przez dr Czerniaka podczas wykładu w Katowicach zostały uznane przez rzecznika za „niezgodne z aktualną wiedzą medyczną”. Proces lekarza rozpoczął się na początku 2019 roku. Jesienią ubiegłego roku Sąd Lekarski w Łodzi skazał go na rok zawieszenia w prawach do wykonywania zawodu.

Wyrok Naczelnego Sądu Lekarskiego

Dr Czerniak od razu nie zgodził się z wyrokiem sądu i zapowiedział odwołanie. To jednak nie przebiegło po jego myśli, bowiem Naczelny Sąd Administracyjny jedynie zaostrzył karę i skazał mężczyznę na dwa lata zawieszenia w prawach do wykonywania zawodu.

Zostałem skazany przez Naczelny Sąd Lekarski… Bez przeprowadzenia dowodów wnioskowanych przeze mnie, bez udziału publiczności i osób zaufania, bez możliwości nagrywania przebiegu rozprawy. Wyrok? Dwa lata zawieszenia – relacjonuje na Facebooku dr Hubert Czerniak.

Czy czuję się winny? Wcale. Wasze zaufanie i zdrowie to jedyni sędziowie, których wyroki są dla mnie wiążące. Dlatego, chociaż orzeczenie jest prawomocne, nie składam broni. Będziemy wnosić kasację do Sądu Najwyższego. Wygramy! – dodaje.

50 KOMENTARZE

  1. Ja pierdo*e. Mamy XXI wiek a ludzie w komentarzach zachowują się jakby żyli w średniowieczu. Serio jak tak bardzo lubicie jest tymianek na nowotwór to wpierdalajc*e, ale nie łaźcie i nie dzwońcie na 112 jak coś wam się będzie działo. A Czerniak powinien mieć zabrane dożywotnio. Jeszcze tylko Ziębę niech „znajdą” i skażą za czerpanie korzyści z głupoty ludzkiej.

    • Dziewczykno jak chcesz to bierz wszystkie szczepionki na rynku. Tylko swoje faszystwoskie zapedy do ograniczania woli innym zachowaj dla siebie i bliskich.

  2. A w ogóle czy wy wiecie, że koncerny farmaceutyczne mogłyby, więcej zarobić na lekach niż na szczepionkach? 😑 To niby gdzie ten biznes BIGfarmy?

Comments are closed.