Druga fala epidemii koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał szczegóły

Łukasz Szumowski. Foto: Sejm RP
Łukasz Szumowski. Foto: Sejm RP

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie. Winne temu są głównie ogniska zachorowań na Śląsku i w Wielkopolsce. Łukasz Szumowski ostrzega, że zbliża się „druga fala epidemii”.

Eksperci z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób twierdzą, że szczyt zachorowań wciąż jest jeszcze przed nami. do tej tezy odniósł się minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

– Poniekąd to racja. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, że brakuje respiratorów – mówił w wywiadzie dla portalu Interia.pl.

Szef resortu zdrowia stwierdził jednak, że gdyby nie Śląsk, to pierwszy szczyt zachorowań mielibyśmy już za sobą. Według polityka musimy być jednak gotowi na drugi szczyt.

Drugiej fali zachorowań Szumowski spodziewa się na jesieni.

– Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – uważa Szumowski.

Minister w wywiadzie cieszy się, że Polacy „oswoili się z epidemią”.

– Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno – powiedział Łukasz Szumowski.

Źródło: Interia.pl

19 KOMENTARZE

 1. Na jesieni bedzie stan wojenny. Trzeba się modlić oby lato wymiotło szumowiny z pięknej Polski

  • zadżumiony to ty bedziesz ,jak puscisz baka po tych starych konserwach, ktorych nazbierales na czas dzumy.
   Odizolowac to ty sie mozesz wreszcie od Polski i Polakow.

 2. Ludzie opamietajcie się. Skąd w was tyle nienawiści
  .co dobrego zrobiliście dla tego kraju żeby pisać takie okropienstwa

  • Jak szumowina zarabia miliony na „wirusie” w czasie gdy innym pozamykal możliwość zarabiania i możliwość utrzymania się to co mają pisać peany dziekczynne? Opamiętaj się!!

 3. Do ludzi jeszcze nie dotarło, że ilością testów, sposobem ich użycia oraz sposobem klasyfikacji zachorowań i zgonów mogą dowolnie manipulować „plandemię”- co 2 tygodnie, albo 2 miesiące… mogą blokować i odblokowywać i to jest ich sposób na terroryzowanie ludzi i rozwalanie gospodarki.
  Próbkę tego dostaliście ma przykładzie testów w kopalniach. Wkrótce jak tylko będzie szczepionka to z wami zrobią to samo – masowe testy, kwarantanny i przymusowa szczepionka sterylizacyjna i modyfikująca genetycznie z czipem do kontroli.
  Żyjemy z miliardami różnych wirusów w naszym ciele.
  Testy CoV19 są fałszywe (83% testów daje falszywe pozytywne wyniki, część testów jest zainfekowanych – Dr. S. Montanari) i nie identyfikują ile „wirusa” ma próbka. Identyfikują fragment materiału genetycznego, który powszechnie występuje w wielu różnych wirusach oraz są naturalnym „produktemm” z komórek ludzkich w stresie. Testy zostały opracowane ponad 30 lat temu nawet. Wynalazca tych testów pisze sam, że nie należy ich używać do diagnostyki, ale do celów badawczych, naukowych – Dr. Kaufman.
  Wynikiem działania różnych czynników (np. stresu, strachu, substancji, napromieniowania, infekcji, chorób w organizmie) jest wydzielanie przez nasze komórki komunikacyjnego i obronnego materiału genetycznego (tzw. Exosomes). Exosomy są wydzielane, aby zaalarmować inne komórki i inne osobniki swojego gatunku o stresie. Exosomy pod mikroskopem mają identyczne wymiary, wygląd jak „wirus” CoV19 i tzw. testy na CoV18 identyfikują w rzeczywistości min. nasze Exosomy, które są naturalnym elementem eliminacji toksyn i obrony komórki. Organizm eliminuje następnie je i toksyny min. przez płuca i to objawia się „grypą” – kaszel, cieknący nos…Media i rząd tworzą tyle dodatkowego i niepotrzebnego stresu u ludzi, że nic dziwnego, że potem ludzie chorują i umierają rzekomo na wirusa CoV19, ale tak naprawdę to mieli choroby towarzyszące i dodatkowy stres medialny i tego organizm już nie wytrzymał…
  Gdy oni zamykają wszystkich tylko dlatego, że ktoś miał kontakt z kimś kto ma pozytywny test to jest to idiotyzm i terroryzm. Nawet, gdyby testy były jednoznaczne to sam fakt, że ktoś jest zarażony nie znaczy, że choruje ani tym bardziej, że umrze.
  Wszystko to co się teraz dzieje zostało opisane/zaplanowane w maju 2010 r. w raporcie „The Rockefeller Foundation”. Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą…
  „Scenarios for the future technology and international development”
  Pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia – wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz „bezpieczeństwa”.

 4. Czy naprawdę nie można uwolnić świata od tych ludobojcow, szaleńców, rytualnych kanibali, bogatych pedofilii, którzy chcą sobie ziemię przywlaszczyc likwidując szczepionkami innych? Czy damy się dobrowolnie zakuc i wystawić na ich kaprysy tylko dlatego że są bogaci, że zdobyli bogactwo dzięki tym ktorych teraz chcą unicestwic? Kiedy świat się opamięta i po nich pójdzie?

 5. Jak szumowina zarabia miliony na „wirusie” w czasie gdy innym pozamykal możliwość zarabiania i możliwość utrzymania się to co mają pisać peany dziekczynne? Opamiętaj się zwykły czlowieku!!

 6. Witam
  Po krótkim namyśle w paru słowach zreasumować można obecną sytuację.
  No cóż, prócz tragedii w degradacji organizmu ludzkiego spowodowanym zakażeniem covid 19 w sposób istotny dochodzi do eliminacji słabych organizmów .,zrujnowania zwykłych zjadaczy chleba niejednego budżetu domowego.
  Tarcze antykryzysowa bezzwrotnych zapomóg i pożyczek to nabijanie pieniędzy tym którym i tak niczego nie brakuje (znam takich co się śmieją że dostają kasę) .Zwykły człowiek nie dość że nie może sie ubiegać o jakikolwiek grosz to jeszcze pomimo braku płynności finansowej firm w których pracuje i nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę, to z prośbą do banku ,,Kasa Stefczyka” i ,,Santander ”
  odmawiają przyznawania,,wakacji ktedytowych” .Banki w naszym kraju działają jak zorganizowane grupy przestępcze, bo pomimo ogłoszenia przez prezydenta Dude 11.03.2020 o wstrzymywaniu działań windykacyjnych spowodowanych z przyczyn dotyczących zakładu pracy to jednak ich to nie interesuje i żadne prawo ich nie obowiązuje.Działajś celowo na szkodę klienta by z powodu ich działań dojdzie do niejednej tragedii w rodzinie, bo ludzie zaczną popadać w depresje i fala samobójstw przed nami. Banki będą miały krew na rękach z powodu ich bałtyckich działań, no bo jeśli z winy pracodawcy który nie przelewa wynagrodzenia za pracę, to jednak jest przykre i prawdziwe.
  Nie chcemy od rządzàcych polityków pieniędzy tylko by spojrzeli na bandycki działania banków w naszym kraju i komu przyznawana są wakacje kredytowe, bo bezzasadne odmowy są ich mafijną legalną formą niszczenia naszych rodzin.

Comments are closed.