Kandydat na prezydenta zatrzymany. Policja: Tanajno naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza

Paweł Tanajno. Foto: Facebook Wolne Media
Paweł Tanajno. Foto: Facebook Wolne Media

Inicjator Strajku Przedsiębiorców i kandydat na prezydenta Paweł Tanajno został zatrzymany. Policja twierdzi, że naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy w trakcie marszu.

W Warszawie odbył się kolejny Strajk Przedsiębiorców. Tym razem zamienił się on w marsz ulicami stolicy do Pałacu Prezydenckiego. Frekwencja była niewielka.

Jednak, gdy tylko uczestnicy zaczęli maszerować ruszyła za nimi policja. Funkcjonariusze blokowali marsz ulicą Marszałkowską, więc pochód ruszył Świętokrzyską, wzdłuż drugiej linii metra.

Policjanci otoczyli uczestników przy budynku OPZZ, nieopodal pomnika Mikołaja Kopernika. Jak się okazało funkcjonariusze zatrzymali Pawła Tanajno – który przewodził marszowi.

– Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno – oświadczyła na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Wcześniej policjanci wyłapywali innych uczestników marszu. Zapowiedziano, że będą wobec nich kierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Powodem zatrzymań i działań policji był – zdaniem komendy – fakt, iż żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Dlatego marsz został uznany za nielegalny.

Natomiast wcześniej szef MSWiA Mariusz Kamiński oświadczył, że brutalne działania policji z ub. tygodnia w Warszawie uważa za „niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji”.

Źródło: PAP

16 KOMENTARZE

 1. miałem taki sen- 2-ch Polaków zatrzymało Kamińskiego , i wlali mu do dzioba całą bańke 1kg gazu pieprzowego-paralizującego…
  Końca nie pamiętam , bo się obudziłem .

 2. Bandyci z POLIN-cji napastują ludzi , pryskają gazem , zaganiają jak bydło tak jak każe im syjonistyczny talmudyczny bandycki PIS i jego watażkowie a gdy obywatel spychany przez POLIN-cje tylko się szarpnie aby uwolnić od bandyckiej napaści jest oskarżany – Jak długo ten Bandycki system z bandytami w mundurach ma trwać !

  • tak dlugoa jak polaczki nie zmadrezja i nie pogonia bolszewi oblakanej kaczki

 3. jak to jest? nienaruszalnosc cielesna ‚funkcjonariusza’ a jak bandyta z policji paluje, gazuje,. morduje to jest ok ?

 4. Na to są marnowane moje pieniądze na suki milicyjne. To są jacyś najemnicy nie policja. Gdy nastanie normalna władza trzeba milicji zrobić taką ustawę że dezubekizacyjna przy niej zbladnie. Szkoda że nie zatrudniam jakiejś rodziny milicjanta już byłoby zwolnienie.

 5. Tak przywódca strajku nie powinien się zachowywać. To zwykły pajac. Strajkujący powinni się go wystrzegać. Strajk powinien być zorganizowany przez wybrany zespół a nie pospolite ruszenie, które osłabia racje strajku.

 6. funkcjonariusz ma taka sama morde do pieciami jak Polak,ktorego wlasnie zagazowuje gazem i wali pala, butami.A wiec nie badzmy fjutami bez jaj,nic im sie nie stanie jak ich cos zaboli.

 7. To pajac! Uciekł do picerii (pizzeria) i coś tam zamówił. Pokazała to TVN-wydmuszka spec-służb CIA. Potem w pizzerii wytrząsnął gówno z majtek, bo się zesrał ze strachu i wrócił na plac, by bohatersko…palić papierosa „słomkę” i znowu się obsrał ze strachu aż usiadł, bo się mu nogi ugięły. Ale wojownicy-zasrańce.

 8. hahaha jak to szlo za pierwszej komuny?
  „kazdy kto podniesie reke na wladze ludowa,temu wladza te reke obetnie!!!!!!!!!!!!!!!
  kto to powiedzial? towarzysz cyrankiewicz czy towarzysz kaczka? z reszta co to za roznica?

Comments are closed.