Minister Łukasz Szumowski dostanie order? Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że „to mu się należy”

oświadczenie Szumowski
Łukasz Szumowski. / foto: PAP

Osoba ministra Łukasza Szumowskiego budzi ostatnio ogromne kontrowersje. Mimo to rządzący bronią go ze wszystkich sił. Mateusz Morawiecki stwierdził nawet, że szefowi resortu zdrowia należy się order.

– Ministrowi Szumowskiemu należy się największy order, jaki mogę sobie wyobrazić, ponieważ właśnie jego działania pozwoliły nam podjąć najbardziej rozsądne decyzje – powiedział premier podczas konferencji prasowej w firmie ELSIT w Gliwicach.

– Bardzo dziękuję ministrowi Szumowskiemu – dodał prezes Rady Ministrów.

Morawiecki stwierdził, że dzięki działaniom ministra Szumowskiego Polska poradziła sobie z epidemią „lepiej niż najbogatsze kraje”.

– Widzimy co dzieje się we Francji, Hiszpanii, Belgii czy chociażby nawet w Szwecji albo w Wielkiej Brytanii. W najbogatszych krajach świata, tak można powiedzieć, i te najbogatsze kraje nie potrafiły sobie poradzić z epidemią koronawirusa, z pandemią w taki sposób, jak my – stwierdził premier.

– Bardzo dziękuję ministrowi zdrowia za takie znakomite działanie, decyzje, które wspólnie podejmowaliśmy dla ochrony Polaków – dodał.

Czyżby szykował się order dla ministra zdrowia? Tuż po epidemii, i ewentualnej wygranej Andrzeja Dudy, Kancelaria Prezydenta na pewno znalazłaby jakiś pretekst do takiej dekoracji.

Źródło: 300polityka

Comments are closed.