Nie dla podatku od smartfonów! Krzysztof Bosak zapowiada blokowanie podatkowego szaleństwa PiS [VIDEO]

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Kandydat Konfederacji na prezydenta RP opublikował nowy spot wyborczy. Zapowiada w nim ukrócenie podatkowego szaleństwa PiS.

Rząd PiS szykuje Polakom kolejne podatki. Są to np. opłaty reprograficzne – czyli m.in. podatek od smartfonów i tabletów.

Dotychczas opłata obejmował nośniki i urządzenia do kopiowania np. czyste płyty CD lub skanery. Teraz dojdą do tej listy m.in. smartfony i tablety.

O tym, że taka opłata jest szykowana wygadał się minister Piotr Gliński. Kolejnym podatkiem ma być opłata od usług VOD.

Chodzi o opodatkowanie takich platform jak Netflix, HBO GO, czy polskie CDA i Ipla. W czasie pandemii i zamkniętych kin liczba abonentów tych usług wzrosła, a PiS postanowił opodatkować ich w ramach poszukiwania pieniędzy.

W odpowiedzi na te podatkowe zakusy władzy swój nowy spot przedstawił kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

– W przypadku smartfona o wartości 3000 złotych może być to nawet 180 złotych. To nie wszystko, rząd w tarczy antykryzysowej ukrył podatek od usług audiowizualnych na żądanie – mówi w swoim nowym spocie Bosak.

Źródło: Twitter Krzysztof Bosak

5 KOMENTARZE

  1. Panie Bosak!.
    Bez tego badziewia można się obejść ale byłoby dobrze gdyby pan powiedział zdecydowane NIE w przypadku przymusu szczepień!!!.

  2. nie dla smartfonów, nad przymusem szczepień – merytoryczna dyskusja (Krzysztof Bosak w ostatnim wywiadzie u Roli). merytoryczną dyskusję na temat tego, czy wolno im wstrzyknąć w moje bebechy cokolwiek, wypraszam sobie Panie Bosak!

  3. Pan Bosak powinien zająć się bardziej palącymi problemami, jak wzrost bezrobocia oraz cen w sklepach. To są realne problemy Polaków, a podatek od smarftona rzędu 1-1.5%

  4. Dla mnie to jest jasny sygnał, że ta opcja polityczna pokazuje wszystkim twórcom środkowy palec.

Comments are closed.