Nowa moda i kolekcja „koronawirusowa”. Maski ze skóry pytona

Maski z węzy z Florydy Fot. Facebook

Zdaje się, że pewne tendencje w modzie znowu wkurzą ekologów. W dodatku chodzi o modę dotyczącą koronawirusa i masek. Maski antywirusowe ze skóry pytona i innych gadów pojawiły się w USA.

Zachęceni przez władze walczące z gatunkami inwazyjnymi na Florydzie, łowcy węży dostarczają swoje zdobycze artyście, który zamienia je w eleganckie maski. Skóry węża naciągnięte na plastikowe stelaże i wyposażone w filtry to już haute couture.

Rzemieślnik z Florydy Brian Wood zaczął wytwarzać maski ochronne ze skór pytona i gadów, które roją się na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Zagrażają one lokalnemu ekosystemowi. Takie maski powstają w pracowni w Dania Beach, 40 kilometrów na północ od Miami.

Takie oryginalne maski dostępne są w kilku kolorach. Sprzedawane są po 90 USD i można je obejrzeć na Facebooku jako propozycję All American Gator Products. Materiału dostarczają miejscowi łowcy węży. Birmański pyton jest gatunkiem inwazyjnym na Florydzie i za jego „skórę” płaci też dodatkowo państwo.

Fernando Caballero shaving gator hide

Opublikowany przez All American Gator Środa, 24 stycznia 2018

Źródło: Le Figaro/ AFP

Comments are closed.