Słowa Łukasza Szumowskiego potwierdzają plany Billa Gatesa? „Wszyscy Polacy muszą zostać zaszczepieni”

Bill Gates. Foto: PAP/EPA
Bill Gates. Foto: PAP/EPA

Minister zdrowia Łukasz Szumowski tydzień temu powiedział, że szczepionka przeciwko koronawirusowi musi być dostępna dla każdego Polaka. Teraz swój sprzeciw zgłaszają antyszczepionkowcy. Licznie wybierają się do Warszawy w ramach IV Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień.

W stolicy planują pojawić się ludzie związani z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Wiedzy o Szczepionkach STOP NOP. Facebookowy profil tej organizacji polubiło 143 tys osób. Drugie tyle obserwuje stronę.

„Tylko razem możemy to powstrzymać! Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w imieniu polskiego rządu powiedział jednoznacznie. Wszyscy Polacy muszą być zaszczepieni, co zgodnie z planami Billa Gatesa, ma potwierdzić elektroniczny certyfikat. Jego brak wiązać się będzie z dyskryminacją i ograniczeniem podstawowych praw…” – twierdzą antyszczepionkowcy. Ich zdaniem szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie obowiązkowa.

Czy to zgodne z prawem? – Szczepienia obowiązkowe w Polsce dotyczą osób do ukończenia 18. roku życia. Tym samym wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 wymagałoby istotnej zmiany prawa – odpowiada SE.pl wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

– Najprawdopodobniej będzie to więc szczepienie zalecane, co łączyć się będzie z koniecznością pokrycia kosztów szczepionki – dodał.

Z badań przeprowadzonych przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna na próbie tysiąca Polaków wynika, że do szczepionek pełnego zaufania nie ma ponad połowa pytanych. Na SARS-CoV-2 nie zamierza się szczepić 27 proc. respondentów, 26 proc. jeszcze nie wie co zrobi, a tylko niespełna połowa – 47 proc. – ufa szczepionkom i potwierdziło, że z nich skorzysta.

Źródło: se.pl

3 KOMENTARZE

  1. Minister Szumowski powiedział, że szczepionka ma być dostępna dla wszystkich Polaków, a nie wszyscy będą zaszczepieni. Jeśli mnie pamięć nie myli, to jest w tej sprawie wyrok TK. Wtedy awantura szła o szczepionkę na świńską grypę. Ludzie chcieli się szczepić, a pani premier powiedziała „nie”. Były protesty i skargi do RPO i TK się wypowiedział na temat dostępności szczepionki, że jeśli ktoś chce się szczepić, to ma prawo skorzystać. Po co te lementy i straszenia?

  2. @Zdrowy Rozsądek. Nie czytasz ze zrozumieniem. Nikt nie zmusi. Nie zaszczepisz się i nie będziesz miał wszczepionego czipu potwierdzajacego stan zdrowia – nie bedziesz mogl najpierw podrozowac, brac udzialu w imprezach masowych, a na koniec pracowac. Co pozostanie? Mysl. Przez takich, ktorzy wszystko lykaja jak mlode rekiny plany Rotshilda/Gatesa/Rockeffelera ziszcza sie.

Comments are closed.