Tusk zdradził, co Morawiecki mówił o Kaczyńskim? Prezes PiS mu tego nie wybaczy

B. premier Donald Tusk i obecny premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP

Mateusz Morawiecki jest dziś szykowany na następcę Jarosława Kaczyńskiego jako lider PiS. A co mówił o starym prezesie, gdy doradzał Donaldowi Tuskowi?

Mateusz Morawiecki zawsze lubi być blisko władzy. Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej był doradcą premiera Donalda Tuska.

Teraz, gdy PiS przejęło władzę, Morawiecki dostał fotel premiera. Niebawem może zostać również nowym prezesem PiS.

Z doniesień „Rzeczpospolitej” wynika, że jeszcze w tym roku odbędzie się kongres PiS-u. Podczas kongresu wyłonione zostaną najwyższe władze partii – w tym nowy prezes.

– Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowym, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres – wyjaśniał na Twitterze poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

W lipcu ub. roku Kaczyński jasno dał do zrozumienia, że idzie na emeryturę. – Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił prezentując program partii.

Teraz o swoim dawnym doradcy postanowił wspomnieć Donald Tusk.

– Mateusz nie zawsze mija się z prawdą. Kiedy był moim doradcą, mówił, że Prezes nie ma pojęcia o współczesnym świecie i gospodarce – stwierdził były premier.

Co ciekawe – równie ostro o Kaczyńskim wypowiadał się kiedyś Jarosław Gowin.

– Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki. Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on. (…) Człowiek bardzo, wręcz fanatycznie przeświadczony o swoich racjach. Zarazem stuprocentowy cynik, jeśli chodzi o metody działania – mówił Gowin dla tygodnika „Wprost” w 2012 roku. Trzy lata później został wicepremierem w rządzie PiS.

Źródło: Twitter Donald Tusk

10 KOMENTARZE

  1. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, widać,że pan Tusk, niby ,,eks- cysorz,, a tak mało honorowo postępuje; widać, ze obozie platformersów nastąpił całkowity rozkład i okazuje się , że przedstawiciele tego niby ,, państwa,, psia ich mać , nie ma zdolności honorowej.

  2. Biorąc pod uwagę to jak rozumieją „pojęcie o gospodarce i świecie” Tusk, Morawiecki czy Gowin, to „brak pojęcia” należy potraktować jako komplement. Czy raczej warunek konieczny do bycia przyzwoitym człowiekiem, niekoniecznie wsytarczający.

  3. Wszystko się zgadza. Prawda do bólu. Wszyscy siebie warci. Czy znów staniemy wobec dramatycznego wyboru: „trzeba głosować na Dudę bo Trzaskowski to byłaby tragedia”? Oby nie!

  4. pytanie do pisuarow czy jak bolszewik morawiecki byl doradca zlodzieja tuska to wtedy tez byl dobry czy nie?

Comments are closed.