Makabryczne odkrycie. W okolicach torowiska znaleziono zwłoki noworodka

Noworodek. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Noworodek. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

W okolicach torowiska kolejowego przy ul. Iwaszkiewicza w Starogardzie Gdańskim znaleziono zwłoki noworodka – poinformowała w niedzielę podkom. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci dziecka.

Prokuratura i policja w Starogardzie Gdańskim wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w niedzielę w Starogardzie Gdańskim.

„Ciało dziecka zostało odnalezione w pobliżu torowiska kolejowego nieopodal ulicy Iwaszkiewicza. Śledczy ustalili wstępnie, że są to zwłoki noworodka płci męskiej, a jego zgon mógł nastąpić do dwóch tygodni wcześniej. W chwili obecnej szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia” – powiedziała podkom. Renata Legawiec.

REKLAMA

Ze względu na dobro postępowania policjanci nie ujawniają na razie szczegółów dotyczących śledztwa, ale wiadomo, że trwają poszukiwania matki chłopca.

Policja szuka również osób, które mogą mieć informacje pomocne w wyjaśnieniu sprawy. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość i proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim lub pod numerem alarmowym 112.

„Każda przekazana policjantom informacja, nawet anonimowa, zostanie dokładnie sprawdzona i jest dla nas cenna” – powiedziała podkom. Legawiec.

Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorowała prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim.

PAP/JAM/NCzas

REKLAMA