Pani Teresa ma 103 lata i pokonała koronawirusa! Co pomogło jej zwyciężyć z chorobą?

103-letnia Teresa Wójcik pokonała koronawirusa.
103-letnia Teresa Wójcik pokonała koronawirusa. (Zdj. SPZOZ Kędzierzyn-Koźle)

Ma 103 lata i pokonała koronawirusa! O pani Teresie z Wędryni w woj. opolskim jest głośno w całej Polsce. Mimo sędziwego wieku udało jej się wygrać walkę z Covid-19. Teraz „Fakt” podał tajemnicę siły seniorki.

103-letnia pani Teresa Wójcik mieszka w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Kobieta 20 kwietnia usłyszała diagnozę, która przeraziłaby większość Polaków. Staruszka zainfekowała się koronawirusem. Objawy były typowe dla tej choroby – gorączka, duszności i kaszel. Mimo bardzo słusznego wieku przebieg był dość łagodny. W najgorszym punkcie zmagań z Covid-19 jej stan był średni.

„Kiedy czwarty test na koronawirusa dał negatywny wynik, wnuczka pani Teresy – Małgorzata Kott odetchnęła z ulgą, w końcu mogła odwiedzić ukochaną babcię w szpitalu. Jak mówi ‚Faktowi’ pani Teresa, udało jej się pokonać koronawirusa dzięki temu, że Bóg dał jej do tego siłę” – czytamy na Fakt.pl.

Seniorka mimo diagnozy, która nawet dla dużo młodszych od niej osób może oznaczać wyrok, niczym się nie przejęła i myślała tylko o powrocie do dawnego życia. – Niecierpliwiła się, bo była trzy tygodnie zamknięta w odosobnieniu – relacjonuje „Faktowi” dyr. ds. med. w kędzierzyńskim szpitalu, Jacek Mazur.

– Taka starsza osoba nie używa telefonu, komputera czy tabletu, więc było jej ciężej. Dzień przed wypisem wyczerpały się jej do tego baterie w aparacie słuchowym, więc trudno było się porozumieć. Na pewno nie była zachwycona z całej tej sytuacji, ale znosiła ją bardzo dzielnie – dodał.

Humor kluczem do zwycięstwa

Pani Teresa znana jest z poczucia humoru. Kiedy usłyszała, że przez wzgląd na wiek, po pokonaniu koronawirusa trafi do księgi rekordów Guinessa, odparła, że nie chce do żadnej księgi tylko do domu.

Dr Mazur powiedział też, że pani Teresa ma cięty język, a jej towarzystwo pozwalało raźniej znosić ten czas ludziom z jej otoczenia. – Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że udało nam się ją wyleczyć. Dobrze, że trafi w dobrym zdrowiu do domu. Jesteśmy dumni z tego, że jej pomogliśmy i podołaliśmy zadaniu – podsumował doktor.

Dumy nie kryje też dyrektor szpitala w Kędzierzynie Koźlu Jarosław Kończyło. – Czujemy dużą radość że mogliśmy pomóc pacjentce. Mimo trudnych warunków robiliśmy co mogliśmy żeby podtrzymać ją na duchu, a jej organizm znakomicie poradził sobie z chorobą – powiedział. To nie jedyny taki przypadek w Polsce. Wcześniej informowaliśmy też o wyzdrowieniu 100-letniego mężczyzny.

3 KOMENTARZE

 1. ▌▌Pewnie wypala mało paczek papierosów dziennie, nie to co kierowcy i kucharze…

  .

  ▌▌BTW: U Brytyjczyków najwyższa śmiertelność na chinkę wg zawodów to kierowcy: taxi, autobusów, dostawczych oraz kucharze.

  Pierwsze trzy kategorie mają stały kontakt z drogowymi zanieczyszczeniami powietrza (najgorsze mogą być związki azotu i siarki — trwałe mikrouszkodzenia płuc), trudno natomiast powiedzieć dlaczego kucharze — już wcześniej stwierdzono jednak silny związek palenia w kuchni gazem, a astmą (a astma jest wysokim czynnikiem ryzyka w chince).

  Dodatkowo wysoka śmiertelność na chińską grypę panuje w centrach ośrodków przemysłowych: północnych Włoszech, Nowym Jorku, Madrycie, Londynie, Moskwie, etc. — to również sugeruje silny związek wysokiej śmiertelności chinki z niską jakością powietrza.

  Do dalszej analizy: Polska dotychczas przodowała w niskiej jakości powietrza w UE (postsowiecki przemysł), może jednak liczą się bardzo konkretne związki w powietrzu? Ale dzięki mądrej polityce rządu PiS „epidemię już opanowaliśmy”, dlatego mamy właśnie wybuch chinki na Śląsku…

  .

  ▌▌BTW: Skoro mądry, neobolszewicki reżim PiS jest tak skuteczny w walce z pandemią chinki, to dzięki przymusowi noszenia środków ochrony osobistej wirusy grypy i zwykłego przeziębienia też właśnie zaliczają ostateczny zgon — powinno to niebywale obniżyć ogólną liczbę zgonów w trakcie roku w Polsce — w porównaniu do lat ubiegłych.

  .

  Słuszną linię ma nasza Partia! Chwała I. Prezesowi Partii i prorokom jego! Chwała!

  .

Comments are closed.