Rząd USA zamknął przed nimi granice. Cudzoziemcy, którzy byli ostatnio w Brazylii, z zakazem wstępu

Rząd USA podjął decyzję o zamknięciu granic dla osób, które były ostatnio w Brazylii. Foto: PAP
Rząd USA podjął decyzję o zamknięciu granic dla osób, które były ostatnio w Brazylii. Foto: PAP
REKLAMA

Rząd Stanów Zjednoczonych zamknął w niedzielę granice dla większości cudzoziemców, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali w Brazylii – poinformowała rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany.

Dwa dni temu Brazylia stała się drugim krajem na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem. W kraju tym stwierdzono ponad 347 tys. infekcji, zmarło do tej pory ponad 22 tys. osób. Pod względem śmiertelności Brazylia jest za USA, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią i Francją.

McEnany wyjaśniła, że decyzja Waszyngtonu nie dotyczy przepływu handlu między obydwoma krajami. „Mamy nadzieję, że będzie to tymczasowe, ale z uwagi na sytuację w Brazylii zrobimy wszystko, co konieczne, aby chronić naród amerykański” – powiedział doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien.

REKLAMA

O’Brien dodał, że Stany Zjednoczone przeanalizują możliwość zastosowania podobnych decyzji w stosunku do innych krajów z Ameryki Południowej.

Plany wprowadzenia takich ograniczeń dla Brazylii prezydent USA Donald Trump zapowiadał już kilka dni temu. „Nie chcę, żeby ludzie stamtąd do nas przyjeżdżali i zarażali naszych ludzi. Nie chcę też, żeby ludzie tam chorowali. Staramy się pomagać Brazylii, która ma problemy, nie ma co do tego wątpliwości” – mówił Trump.

Zakazem wjazdu na teren USA nie są objęte osoby posiadające zieloną kartę oraz bliscy krewni obywateli amerykańskich.

PAP/JAM/NCzas

REKLAMA