9 kwietnia wykupili udziały, 27 kwietnia była dotacja. Niezwykły „nos” do interesów rodziny Szumowskich

Marcin Szumowski.
Marcin Szumowski. / foto: YouTube
REKLAMA

Minister Szumowski usilnie zaprzecza, jakoby publiczne dotacje przyznawane firmom jego żony oraz brata miały coś wspólnego z tym, że pełni on ważną funkcję polityczną. W takim razie rodzina Szumowskich musi mieć niezwykłego „nosa” do interesów. Zainwestowali w pewien start up, a ten ni stąd, ni zowąd otrzymał milion złotych dotacji.

Chodzi o słynną już firmę Szumowski Investments, której przewodzą brat oraz żona ministra. Sam minister oficjalnie nie ma ze spółką nic wspólnego, a z żoną podpisał rozdzielność majątkową.

O wątpliwościach dotyczących powiązań na linii Szumowski Investments – OncoArendi – państwowe dotacje media rozpisują się od kilkunastu dni. Więcej na ten temat m.in. TUTAJ.

REKLAMA

Jak donosi „Fakt”, firma Szumowski Investments jest również wspólnikiem w spółce LifeScience. Spółka ta 9 kwietnia br. objęła 170 udziałów w start upie BrainScan z Gdyni.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

27 kwietnia zaś BrainScan otrzymał milion złotych dotacji z kieszeni podatników. A dokładnie – z Agencji Badań Medycznych. Takiego nosa do interesów rodzinie Szumowskich pozazdrościłby niejeden inwestor giełdowy.

O sporych wątpliwościach co do natury działań ministra Szumowskiego w kilku programach na łamach NCzasTV wypowiadał się redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer.

Źródło: Fakt

REKLAMA