Koronaball. Polska piłka znów się toczy! Wielkie emocje w Pucharze Polski. Miedź postraszyła Legię

Puchar Polski: Miedź Legnica - Legia Warszawa.
Puchar Polski: Miedź Legnica - Legia Warszawa. (Zdj. PAP/Maciej Kulczyński)

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe w ćwierćfinale Pucharu Polski Miedź Legnicę 1:2. Emocje pojawiły się na samym finiszu. Na 10 minut przed końcem czasu regulaminowego Wojskowi prowadzili 2:0, ale grali w dziesiątkę. W 88 min. gospodarze zdobyli bramkę kontaktową.

Legioniści do ostatniego gwizdka nie mogli być pewni zwycięstwa, mimo, że do 88 min. prowadzili 2:0. Gole dla Wojskowych zdobyli Gvilia (17′) i Cholewiak (49′). Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu czerwoną kartkę obejrzał Lewczuk, a Legia musiała grać w osłabieniu.

Prawdziwe emocje zaczęły się w samej końcówce. Bramkę kontaktową zdobył Zieliński. Sędzia Frankowski przedłużył mecz prawie o osiem minut. Finisz widowiska był więc bardzo ciekawy, a emocje ustały dopiero po ostatnim gwizdku.

Spotkanie na stadionie im. Orła Białego w Legnicy rozegrane zostało przy pustych trybunach z powodu sytuacji związanej z koronawirusem. To był pierwszy mecz po przerwaniu wszystkich rozgrywek w naszym kraju w połowie marca.