Po czasach zarazy totalna inwigilacja. Aplikacje kontrolujące obywateli wchodzą w życie

Hangzou z satelity Fot. Wikipedia

Z Chin donoszą o protestach przeciw aplikacjom kontrolującym życie obywateli tego kraju. Aplikacje klasyfikują obywateli według stylu życia i zachowań. Protest w sprawie ochrony prywatności w tym komunistycznym kraju to rzadkość.

W wyniku traumy wywołanej przez Covid-19 Chińczycy włożyli głowy w jarzmo kontroli przez aplikacje telefonów komórkowych bez większych problemów. Tym bardziej, że podobne działania miały już miejsce wcześniej.

Metropolia Hangzhou na Wschodzie była jedną z pierwszych w Chinach, która wprowadziła aplikacje do wykrywania i walki z koronawirusem. Obywatele mieli na jej podstawie przydzielany kolor zielony, pomarańczowy lub czerwony. Bez niego nie mieli dostępu do transportu publicznego i miejsc publicznych.

Później posunięto się jeszcze dalej. Powstała „skala zdrowia” licząca od 0 do 100 punktów. Lokalne władze planują wprowadzić taką aplikację dla 10 milionów mieszkańców. Szklaneczka alkoholu to utrata 1,5 punktu, sen około siedmiu godzin w porze nocnej pozwoli zdobyć jeden dodatkowy punkt. Pięć wypalonych dziennie papierosów to minus trzy punkty. Do oceny wejdą przebywane choroby, czy dzienna ilość kroków.

Dla dobra ludzi czy ich kontroli?

W jaki sposób aplikacja będzie śledzić użytkowników i co rząd będzie robił z gromadzonymi informacjami na razie nie wiadomo. Lokalne władze mówią jednak, że taka aplikacja może ruszyć już za miesiąc.

Na jej podstawie będzie tworzona ocena firm, a nawet poszczególnych dzielnic. Hangzhou nie jest tu jakimś prymusem. Podobne aplikacje opracowane przez gigantów technologicznych Alibaba i Tencent zajęły już dawno miejsce w codziennym życiu Chińczyków, by przypomnieć systemy „kredutu społecznego”.

Teraz wszechobecne stały się aplikacje antyepidemiczne. W zależności od regionu gromadzą dane osobowe, lokalizację użytkownika i transport, z którego korzystali. Bez zainstalowania niektórych z nich, nie można wejść do pewnych biur, czy centrów handlowych.

Lawrence Li, specjalista ds. technologii i obrońca prywatności, wyraża adzieję, że aplikacja przygotowywana w Hangzhou będzie opcjonalna. „W przypadku Covida myślę, że ludzie zgodzili się na kontrolę. Jeśli stanie się to nowym standardem, będzie to zupełnie inna historia” – powiedział dziennikarzowi francuskiej AFP.

O projekcie zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. „Czy palę, piję czy śpię, to nie wasza sprawa” – napisał wprost surfer w sieci Weibo (chiński Twitter). Głosów krytycznych jest więcej, ale ludzie do telefonicznego kagańca są już przyzwyczajeni i w dodatku jeszcze za niego płacą…

Podobne aplikacje, chociaż raczej dobrowolne, pojawiły się licznie w Europie. Przy okazji pandemii łatwiej o nabór ochotników do ich stosowania. Także w Polsce mają być pomocne np. w korzystaniu z restauracji. Problem w tym, czy w czasach po zarazie zostaną porzucone. Raczej nie, bo zawsze wynajdzie się im jakąś przydatność społeczną. Wizja Orwella pełnej kontroli nad każdym człowiekiem powoli się realizuje, a chińscy komuniści i azjatycka mentalność zbiorowości tylko te systemy wspomagają.

Źródło: AFP/ Le Figaro

3 KOMENTARZE

 1. Władze Chin to niech uważają.
  Ludzie tam cierpliwi ale jak już dochodzi do buntów i wojen domowych (o których u nas mało wiemy ale nie znaczy to ich że ich nie ma) to pochłaniają one więcej ofiar w ludziach niż wszystko co Europejczyk może sobie wyobrazić a przedstawiciele tamtejszej władzy i całe ich rodziny są tam wtedy wyrzynani w pień.
  Tak więc np rebelia Taipingów w XIXw wybiła mniej więcej tyle ludzi co II WŚ, wojna trzech królestw (spór o sukcesję i towarzyszące mu powstania chłopskie) 1000 lat temu wybiła porównywalną liczbę ludzi do I WŚ.
  A to tylko 2 przykłady z kilkunastu tego typu zdarzeń z ostatnich 2000 lat historii Chin.

 2. Takie same aplikacje są w USA. Nazywają się „rating kredytowy”, a na uczelniach są już dokładnie takie jak w Chinach albo i gorsze… :-)))))))))))))))))))

 3. ‚Jutro od godziny 9 rano skontaktuje się z Tobą doradca ds. Badań i śledzenia NHS, który nakazuje Ci izolację, musisz to zrobić bez względu na to, czy masz objawy, czy nie ”- powiedział Matt Hancock, sekretarz zdrowia w UK.
  To jest terrorystyczny atak na ludzkość. W 1918 i 1958 r. były wielokrotnie poważniejsze epidemie i nie było rozwalania gospodarki, histerii, zamordyzmu. Każdy kto wspiera i wykonuje rozkazy kontrolerów powinien mieć świadomość, że „pandemia” jest elementem planu depopulacyjnego i wy też zostaniecie wyeliminowani.
  Wszystko to zostało zaplanowane. W 2005 roku w City of London odbyło się zebranie masonów i jeden z nich ujawnił szokujące plany (atak wirusowy na Chiny i globalna pandemia, nuklearna wymiana Iran/Izrael, padł cel 50% redukcja populacji…) – szukaj Projectavalon, The Anglo-Saxon Mission.
  W maju 2010 r. pojawił się raport „The Rockefeller Foundation”. Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą… – pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia – wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz „bezpieczeństwa”. Patrz: „Scenarios for the future technology and international development”
  12 września 2019 r. podczas wspólnego szczytu UE-WHO ogłosili „10 działań na rzecz szczepień dla wszystkich” – min. „paszport szczepień dla obywateli UE”.
  18 września 2019 r. w Wuhan chiński rząd przeprowadził ćwiczenia, gdzie symulował odpowiedź na…. nowy szczep koronawirusa.
  W październiku 2019 r. odbyło się „Event 201”. Było to symulowane ćwiczenie pandemiczne koncentrujące się na koronawirusie – sponsorowane min. przez Bill & Melinda Gates Foundation.
  W październiku 2019 w Wuhan odbyły się międzynarodowe igrzyska wojskowe.
  W grudniu 2019 r. Chiny zgłosiły pierwsze przypadki Covid19.
  W 2020 roku Fundacja Rockefellera w raporcie domaga się stworzenia centralnej bazy danych DNA, stworzenia armii “Healthcare Corps” do testowania, nadania każdemu numeru identyfikacyjnego, statusu zaszczepienia i śledzenia wszystkich – aż do wynalezienia szczepionki lub lekarstwa…, integracja z innymi systemami (twój dostęp do wszystkiego – zatrudnienia, usług, transportu…).
  patrz – „National Covid-19 Testing Action Plan…”.
  „Nie wracamy do normalności” – W białych księgach opublikowanych przez globalistów z Imperial College of London, jak również MIT, jest przedstawiony plan użycie „fal” otwierania gospodarek na miesiąc, a następnie blokowania na dwa miesiące (kwarantanna). Ma to trwać do momentu opracowania szczepionki, co może potrwać lata.
  Wszystko to jest oparte o wielkie oszustwo – fałszywe prognozy, medialną histerię i fałszywe testy.
  Testy są często zanieczyszczone i fałszywe. Badania naukowe wykazały, że poziom błędu – fałszywie pozytywnych wyników wyniósł aż 80%.
  Testy oparte są na teście RT-PCR lub PCR, który jedynie izoluje genetyczne sekwencje RNA / DNA i nie może udowodnić związku przyczynowego ani powiedzieć, czy ta sekwencja genetyczna ma coś wspólnego z twoim stanem zdrowia. Zatem pozytywny lub negatywny wynik nie ma znaczenia, jeśli chodzi o stwierdzenie, czy domniemany „wirus” ma coś wspólnego ze stanem zdrowia lub zdolnością do „zarażenia” innej osoby.
  W UK testują nową generację szczepionek, która spowoduje silną reakcję immunologiczną przez modyfikację kodu genetycznegp człowieka i to będzie działać do końca życia!!!. Organizm będzie produkował przeciwciała pomimo, że nie jesteś chory!! – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki (mające ten zmodyfikowany kod genetyczny)!!
  Nie bójcie się wirusa, ale tego co oni z wami robią lub zamiarzają zrobić (antybiotyki, pestycydy, glyfosat, aspartam w pożywieniu, zatrucie aluminium i promieniowaniem elektromagnetycznym (szczególnie 5G), toksyczne szczepionki, zniszczenie gospodarki, bezrobocie, głód, zamordyzm, medyczna tyrania i depopulacja).
  W latach 1968–1969 grypa w Hong Kong zabiła 30 000 Polaków, 100 000 Amerykanówm, milion zmarło na całym świecie. Woodstock zagrano latem 69 roku. Nie było zamknięcia gospodarki!!

Comments are closed.