SKANDAL! Marszałek Witek obniżyła uposażenie poselskie Grzegorz Brauna. Cenzura w Sejmie [VIDEO]

Grzegorz Braun i marszałek Elżbieta Witek. / foto: PAP

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ukarała posła Konfederacji Grzegorza Brauna za słowa o ministrze Łukaszu Szumowskim. Odebrała posłowi 25 proc. uposażenia poselskiego.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun stracił 25 proc. uposażenia poselskiego na okres jednego miesiąca. Poseł ujawnił treść pisma od marszałek Sejmu Elżbiety Witek na antenie telewizji NCzasTV.

Jaki był powód obniżenia pensji Braunowi? Marszałek z PiS twierdzi, że poseł naruszył „powagę Sejmu”.

Chodzi o wypowiedź o ministrze zdrowia Łukaszu Szumowskim z 6 maja. Braun nawiązał w swojej wypowiedzi do wydarzeń z 1794 roku, gdy pod naciskiem mieszkańców Warszawy skazano na śmierć przez powieszenie kilku ważnych stronników konfederacji targowickiej.

– Wypuście naród z kwarantanny. Czas najwyższy. Jeśli to teraz uczynicie być może wykręcicie się jakoś sianem, być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu, być może pan minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy Placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy – mówił z mównicy sejmowej Braun.

Źródło: NCzasTV

25 KOMENTARZE

 1. ceniłem Brauna, uważałem go za patriotę
  a to był śpioch mający za zadanie przyciągniecie do siebie PRAWDZIWYCH NARODOWCÓW,
  by ostatecznie skompromitować polski patriotyzm

  • Sam jesteś śpioch. Do tego PiSowski trol. Mi się wypowiedź bardzo podobała. Pora żeby ktoś tym PiSowskim k…om powiedział jasno, że czeka na nich szubienica. Cała banda czworga powinna się na to załapać za okradanie obywateli z życia. Oni za to sobie żyją pełna gębą. Dość. Niech znają cenę własnego postępowania.

 2. Witek jak i caly rzad PiS-u nie zdaja sobie sprawy z „powagi” katastrofy gospodarczej kraju, jaka sami powoduja. Katsrofe polityczna i prawna juz spowodwali. To nie Braun narusza powage Sejmu. Gnoj PiS-owski narusza zasady elementarnego sensu i rozumu.

  • Myślę że dobrze wiedzą co i po co robią. Tylko my nie wiemy.
   A że cały czas powołują się na sanacje to można się domyślić o co im chodzi. Podatki, akcyzy, opłaty, kataster, inwigilacja … i cała Polska w ich rękach.
   Marzenia piłsudczyzny o potędze skończyły się w 39 roku. Wiadomo czym.
   A teraz jeszcze nie wiadomo czym się to skończy, ale powinno być znacznie gorzej bo we wszystkim jest ogromny postęp.
   I nie widać żadnej alternatywy … . Realnej.

 3. Witek przesadziła i to na całego. Braun powiedział prawdę, a ona jeszcze go za to ukarała. Ona się za bardzo skompromitowała.

 4. ta konfederacja to nie jest związek organizacji narodowych, to związek paru osób, to jest akcja podobna do operacji TRUST.

 5. Czas się obudzić Pani Witek. Na internetach już powstają filmy, jak ludzie ostrzą maczety. Trudno powiedzieć, co się może stać, kiedy lud nie będzie miał na chleb. Pan Braun tylko przytomnie ostrzega.

 6. Może Konfederacja zorganizuje zbiórkę na te zabrane przez PiSiorow 25 %? Chętnie bym się dorzucił i utarł nosa ty zarozumialcom i cwaniaczkom z miodem w uszach…

 7. Pani Witek zrobiła to ze strachu. Nauczycielka historii w szkole podstawowej, a tu „wielki świat” stanowisko marszałek i tylko dlatego, że zapisała się do partii. Zero osiągnięć. Jedna z setek-tysięcy, trafiło się jak ślepej kurze ziarno. Ma wybór: może wrócić do Jaworza i robić na drutach, albo słuchać kurdupla pomruki.

   • Dziękuję za poprawienie. Rzeczywiście nie znam tego miasteczka i dokonań powiatowej nauczycielki, zanim nie zapisała się do partii. Oto próbka nieuctwa Witek. Cytowana przez media wypowiedź Elżbiety Witek brzmi następująco:Był rok 1976. – Prof. Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety (sic!) i książki historyczne z okresu międzywojennego (1919-1939)). Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow – mówi historyczka Witek.

    Elżbieta Witek, która studiowała historię na Uniwersytecie Wrocławskim powinna wiedzieć, że do mordu w Katyniu doszło wiosną 1940 r., a tajny aneks do paktu został ujawniony po wejściu ZSRR na teren Polski (1944 r)

 8. Powagę sejmu??
  Szacunek dla Pana Brauna.
  Niestety Polacy stracili jakąkolwiek zdolność do obrony i obawiam się, że poza nielicznymi nikt nie jest zdolny do patriotycznych czynów.

 9. Nie wiedziałem, że marszałek jest samowładczym dyktatorem i cenzorem. A odwołanie chociaż przysługuje, czy może PiS zniósł już tę zbędną mu procedurę ?

 10. Ona jest kapo sejmowym łamiącym wolność wypowiedzi posła, który reprezentuje suwerena. Jej sposób prowadzenia obrad to model despotycznej belferki z dyscypliną w garści. Sadystka wyzuta z moralności i wyobraźni. Jako „dyscyplina” rozumiem kij z umocowanymi na czubku rzemieniami do chłostania. Widziałam to w jakimś muzeum – tym dyscyplinowało się w XlX wieku niepokornych uczniów. Polecam to narzędzie dla jaśnie pani zamiast zabytkowej laski marszałkowskiej. Mogłaby być jeszcze bardziej skuteczna w swoim żywiole poskramiania przedstawicieli narodu.

 11. Powagę Sejmu narusza nauczycielka historii w podstawówce z Jawora, niejaka Elka Witek, która do tej pory popełnia błędy proceduralne prowadząc obrady plenarne. Ta jejmość nie nadaje się do tej zaszczytnej roli. Ma także braki z zakresu wiedzy historycznej.

Comments are closed.