Sośnierz kpi z Zandberga i PiS-u. „To jest napad, wyskakuj z forsy burżuju, przedsiębiorco” [VIDEO]

Sośnierz i Zandberg.
Dobromir Sośnierz z mównicy sejmowej zakpił z Zandberga i PiS-u. (Fot. Facebook)

Rząd uchwala kolejną, już czwartą odsłonę tzw. tarczy antykryzysowej. Działania Prawa i Sprawiedliwości z mównicy sejmowej krytykował Dobromir Sośnierz z Konfederacji. Na początku jednak nawiązał do wyglądu Adriana Zandberga.

Zandberg przemawiał w maseczce. Znając negatywne nastawienie przedstawiciela Lewicy do przedsiębiorców – na takiej zasadzie, że chciałby ich jak najbardziej opodatkować i nakazywać co mogą, a czego nie – Sośnierz ironizował z Zandberga.

– Bardzo ładnie panu w tej maseczce, bardzo panu leży, myślę że to aż się prosi o podpis: To jest napad, wyskakuj z forsy burżuju, przedsiębiorco – mówił.

Następnie wykazał absurdy w działaniach rządowych dotyczących tzw. tarczy antykryzysowej, w niektórych kręgach nazywanych „betonową”. Całą wypowiedź utrzymywał w humorystycznym tonie.

Widzę, że tarcza dobrze się przyjęła i teraz ustawy o zmianie wszystkich ustaw będziemy uchwalać regularnie. Mam nadzieję, że wszyscy obywatele zamówili już dwutygodnik „Tarcza” do domu – ironizował Sośnierz, odnosząc się do kolejnej nowelizacji tzw. tarczy antykryzysowej.

Wskazał kilka absurdalnych przepisów, które pod osłoną tarczy rząd wprowadza w życie.

Czy nie uważacie, że brniemy w kazuistykę, która już naraża na śmieszność całe to przedsięwzięcie ustawodawcze? – pytał z mównicy sejmowej Sośnierz.

Pełne nagranie, z przykładami, poniżej.

5 KOMENTARZE

 1. DS!
  Niestety, brzmi to z mównicy sejmowej źle, infantylnie i groteskowo, a skutek będzie odwrotny.
  Nie te metody, to nie kabaret, tu idzie o krwawice ludzką, pieniądze, podatki…
  Vide m.in. A. Schopenhauer, Erystyka…

  • Grzecznie było przez prawie 30 lat. Wystarczy tej jałowej polit poprawności. Niech się pląta lewica pisowska i komunistyczna we własne sidła.

  • Schopenhauer mówił o erystyce jako formie prowadzenia nieuczciwej dyskusji. Natomiast Sośnierz po prostu powiedział prawdę. Zandberg to typowy komunista, który do sfinansowania swoich pomysłów potrzebuje grabieży.

  • Sośnierz mówi tak, potem wchodzi Bosak i mówi inaczej. Niech każdy mówi jak uważa. Ludzie lubią się śmiać, może to bardziej trafi..

Comments are closed.