Trzaskowski tłumaczy się z przyznania 2 mln zł byłej agentce bezpieki, promującej m.in. LGBT

Rafał Trzaskowski. Foto: YouTube/podpisy
Rafał Trzaskowski. Foto: YouTube

Prezydent Warszawy a zarazem kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski tłumaczył się przed dziennikarką TVP Info z przyznania prawie 2 mln zł fundacji Jolanty Lange (Gontarczyk). Kobieta była współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i inwigilowała ks. Franciszka Blachnickiego chwilę przed jego śmiercią.

Media ujawniły, że Jolanta Lange, a wcześniej Gontarczyk, dostała od miasta st. Warszawy w ramach dofinansowania prawie 2 mln zł na swoja fundację. Organizacja przez nią zarządzana zajmuje się m.in. promocją LGBT. Natomiast sama Gontarczyk była kiedyś kluczowym współpracownikiem bezpieki. Co więcej w latach 80. znajdowała się nawet na celowniku kontrwywiadu RFN.

Gontarczyk miała za zadanie inwigilować twórcę Ruchu Światło Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Według medialnych doniesień miała być jedną z ostatnich osób, które widziały duchownego przed jego tajemniczą śmiercią. IPN wznowił śledztwo w tej sprawie.

Stołeczny ratusz dał jej prawie 2 mln zł

Dlaczego stołeczny ratusz przekazał pieniądze podatników fundacji wspierającej LGBT, fundacji zawiadywanej przez agentkę komunistycznej bezpieki? O to i o ewentualną znajomość z Gontarczyk, zapytała Trzaskowskiego dziennikarka TVP Info.

– Dlaczego postanowił pan przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez Jolantę Lange, a w zasadzie Gontarczyk, TW „Panna”, która współpracowała SB i inwigilowała Blachnickiego? Co osoba, która współpracowała z SB, wie o szerzeniu swobód obywatelskich? – rzuciła do prezydenta Warszawy.

– Ja nie jestem cenzorem, nie prześwietlam przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza, zwłaszcza w procedurach konkursowych, na różne cele dotyczące działalności obywatelskiej. Jeśli ludzie przez rząd PiS będą pozbawiani praw obywatelskich, to może pani zadawać tego typu pytania – stwierdził.

Trzaskowski zna Gontarczyk osobiście?

A co odpowiedział na pytanie czy osobiście zna Gontarczyk? – Setki fundacji, przeróżnego rodzaju inicjatywy są wspierane przez Warszawę i bardzo dobrze, bo rząd wycofuje wsparcie dla wielu organizacji pozarządowych. Moim zadaniem nie jest prześwietlanie różnego rodzaju wydarzeń – odpowiedział Trzaskowski.

– Nie zna pan Gontarczyk i jej przeszłości? – dopytywała dziennikarka TVP Info. – Gdybym chciał znać przeszłość wszystkich ludzi, którzy współpracują z miastem Warszawą, to niczym innym nie musiałbym się zajmować. Zajmuję się zarządzaniem miasta i nie aspiruję, jak PiS, do budowania inkwizycji. Jeżeli ktoś złamał prawo, powinien zostać osądzony. Jeżeli macie dowody, że dana osoba złamała prawo i powinna ponieść odpowiedzialność, to zupełnie inna kwestia. To dziwne, że telewizja publiczna zajmuje się prześwietlaniem życiorysów różnych ludzi – bronił się.

Dalej tłumaczył się, że jego zadaniem nie jest przyznawanie dotacji przez ratusz. – Decyzje zapadają w procedurach konkursowych i podejmują je specjaliści – stwierdził.

 

16 KOMENTARZE

 1. ▌▌„Tłumaczył się, że jego zadaniem nie jest przyznawanie dotacji przez ratusz. – Decyzje zapadają w procedurach konkursowych i podejmują je specjaliści.”

  No, jak mają zwyczaj podejmować decyzje „specjaliści” w sprawie przepompowywania grubych miliardów z kieszeni Polaków do kieszeni partyjnych gangów mieliśmy okazję przekonywać się teraz i w przeszłości…

  .

  ▌▌A co do wspierania terroru ideologii LGBT+Pedofile, to Trzaskowski chyba świadomie już całkowicie postawił swój życiorys na unijny neomarksizm LGBT+Pedofile — w końcu nawet nie poprzez pasożytniczą kastę urzędniczą, ani poprzez „specjalistów”, ale w 100% osobiście zaangażował się we wprowadzanie w warszawskich szkołach programu mentalnego cwelenia polskich dzieci, a pośrednio także wspierania pedofilii (i odbierania w tej sprawie kontroli rodzicom nad tym, co w szkole dzieje się z ich własnymi dziećmi — w końcu nie kto inny, tylko osobiście Trzaskowski swoimi działaniami w Warszawie rozkręcił w Polsce akcję stref wolnych od ideologii LGBT+Pedofile.

  Do tego fundowany przez podatników dom schadzek dla pederastów. Będą dark-roomy i wylęgarnie AIDS i innych chorób wenerycznych w każdym pokoju? A może chociaż po jednym dark-roomie w każdej szkole pod tęczowo-unijnym reżimem PO?

  .

  ▌▌To samo WHO, które tak pięknie odgaduje życzenia ChRL w sprawie wirusa chińskiej grypy, daje również ideologiczne imprimatur neomarksistom w typie tęczowego Trzaskowskiego do wprowadzania PRZYMUSOWEJ seksedukacji dla kilkulatków: masowego doprowadzania od najmłodszych lat dzieci do „innych czynności seksualnych” (Kodeks karny — ale widocznie nie jest dość unijny, dlatego zdanie Polaków na ten temat do kosza), uczenia przez tęczowych nauczycieli masturbacji, grzebania dzieciom w majtkach oraz zachęt do „nieheteronormatywnych kontaktów seksualnych” (gwałcenia życiorysu przez uprawianie zboczeń seksualnych) i tym samym przygotowywanie do pedofilii.

  .

  A przecież to Trzaskowski obiecał w warszawskich szkołach kosztowną armię oficerów politycznych: tęczowych „latarników” (sama nazwa mówi wszystko) — mających m.in. za zadanie gromadzić od najmłodszych lat dane wrażliwe nt. domniemanych objawów zboczeń seksualnych — aby na tej podstawie móc kontynuować obróbkę ideologiczną.

  To Trzaskowski publicznie, w świetle kamer z pełną oprawą medialną wydał zgodę na przymusowe rozmiękczanie świadomości warszawskich dzieci w kierunku akceptacji zboczeń seksualnych — dlaczego więc nie pedofilii? Można zaczynać od opowiastek o słynnym reżyserze, jak to potrafił lansować „przyszłe aktorki”…

  .

  ● „«Nie pokonamy naszych trudności gospodarczych i społeczno-moralnych bez radykalnych zmian w Kościele i religii katolickiej» — zawyrokował łódzki tygodnik oficjalny «Odgłosy».” — „SI Małopolska” nr 38, 1982.

  .

  • ▌Socjalizm+ niszczy Polaków ▌Lewicowi Liberałowie, postępowi katolicy, czerwoni, różowi dogadywali się panie z sowietami po 1944 roku i zrobili z polski trzeci świat. Polskę niszczą lewaki od dziesiątek lat w tym liberałowie, czyli lewaki. Dwa świat się nie dzieli tylko na socjalizm i kapitalizm. Niestety głosowałem na konfederacje, ale widzę, że do konfederacji się przylepiło dużo palikociarzy. Przypomnę, że prawice określa się w pierwszej kolejności przez poglądy obyczajowe. Prawica to obrona starego porządku naszego porządku naszej cywilizacji czyli cywilizacji łacińskiej.

  • ▌▌„Unijny” w sensie głównego nurtu sił politycznych, nadających ton obecnej Unii Europejskiej.

   I w ten nurt — nie bacząc jak bardzo stoi to w sprzeczności z interesem Polski — postanowił całym sobą wskoczyć R. Trzaskowski — próbując się uwiarygodnić w tych oczach daleko idącym nadużyciem władzy (daleko przekroczone uprawnień prezydenta m. Warszawy [stąd późniejsza konieczność wycofania się rakiem]) — pozaprawną promocją najmodniejszych tam zboczeń seksualnych (dziś tam najmodniejszych, jeszcze niedawno karanych więzieniem i represjami) oraz atakami na swoją zrzuconą jak stary płaszcz starą ojczyznę — odkąd jego ojczyzną stał się Związek Socjalistycznych Euroregionów Europejskich.

   „Najlepszy płatnik!”

   .

   • ▌▌Nb. jest to możliwy wkrótce prezydent RP i dlatego — jak najwięcej musi o takim wiedzieć — jak najwięcej.

    Teraz, a nie po dokonaniu wyboru.

    Od tego, bądź co bądź, zależą dalsze losy Polski i Polaków.

    .

 2. Ja trochę z innej beczki. Proszę zobaczyć jak ucichła sprawa filmu pana Latkowskiego. Nie minął jeszcze tydzień od emisji i nagle kompletna cisza. Próżno przeglądać portale internetowe, na żadnym nie znajdziemy nic na ten temat. I tak będzie dalej. Sprawa po jakim czasie się przedawni i za kilka miesięcy nikt nie będzie o niej pamiętał. I o to chodzi całej palestrze zboczeńców i degeneratów zajmujących najwyższe stanowiska i urzędy w naszym państwie. A Latkowski.., cóż odejdzie w zapomnienie a i tak będzie miał olbrzymie szczęście jeśli nie popełni „samobójstwa” ot… jak chociażby pani Ewa która zajmowała się tym tematem. (informowała swoich znajomych że wreszcie jedzie wypocząć na wczasy a na drugi dzień popełniła samobójstwo-nieprawdaż że dziwne?). Jedyny plus tej całej historii to to że przynajmniej o filmie braci Sekielskich atakujących kościół katolicki też ucichło. Pamiętam jak rok temu po emisji pierwszego z nich przez długie miesiące bez przerwy wałkowali temat i co dzień odrywali nowego pedofila wśród księży.

   • Cicho też o sporej bibliotece fircyka-kabotyna,który do miejsca pracy przeniósł swój księgozbiór i na jego tle robi foty by przypodobać się warszawskim panienkom. Otóż nie wpisał jej do oświadczenia majątkowego,a te bukinistyczne ruchomości wyceniam na grubo powyżej 10 k. Skandal!

 3. Trójmiasto zwane również ^Małą Sycylią^, w tym Gdańsk nazywany Republiką Devoloperów, za sprawą filmu „ Nic się nie stało” S. Latkowskiego dostał jeszcze jedną nazwę. Sopot i lokal dla niepoznaki nazwany „Zatoką Sztuki” stał się gniazdem pedofilii ,zwłaszcza w stosunku do nastoletnich dziewczynek.

  Przy bierności prezydenta Karnowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Zatoka Sztuki przyciągała jak miód pszczoły, różnego rodzaju alfonsów, którzy deprawowali 13,14,15<letnie dziewczynki.

  Na wydzielonej części zwanej rufą była Sodoma i Gomora. Jeżeli sędzia SN Moraczewski, w podsłuchanej rozmowie mówił do kolegi z SN , że pojechał do Tajlandii, gdzie dla zdrowotności przerżnął/przepiłował 13 letnią dziewczynkę, to nie można wykluczyć, że piłowanie/rżnięcie dziewczynek dla zdrowotności odbywało się i na ^rufie^.

  Skoro sędzia SN jest pedofilem, to można założyć, że do jak to nazwał prezydent Karnowski <„kurwidołka”, „zlatywali” się różnego rodzaju zboczeńcy.
  A upijając i deprawując de facto dzieci <czuli się bezkarni.

  Być może dlatego, że ^jak mówią na mieście^, sceny pedofilii różnych ważnych osób były filmowane i to było polisą dla dzierżawcy Zatoki Sztuki.

  Gdy w 2019 r. sprawa wyszła na jaw, różnego rodzaju aktorzy i celebryci wystąpili w obronie „ Zatoki Sztuki” tak jak to robili w obronie dziczków, karpi, korników, itd. Okazało się jaką osłonę medialną ma ten zły człowiek…

  Podobnie jak z „Zatoką Sztuki” w Trójmieście działo się z Amber Gold, gdzie nikt nic nie wiedział, a prokuratura i inne organy państwa po prostu nie istnialy.
  Czyli kolejny przykład, że w Trójmieście „nic się nie stało”. Chyba coś w tym jest, że jak mówił Latkowski<^należałoby to wszystko zbombardować i zacząć od nowa^.

 4. Noz kurde, i znowu.
  Trzaskowski przyznal dwie banki ubolskiej agentce…
  I kto to pisze.
  A partyjny przydupas JKM, czlonek przyPZPRowskiej SD?
  A broniony przez niego zomowiec Czerniak?
  A broniaca ruskich pomnikow Lilija Moshechkova, startujaca do PE z listy partii KORWIN?
  A liczne przychylne PZPRowskim aparatczykom wypowiedzi Krula? Przyklad:

  „(…) wolę uczciwych ZOMOwców, którzy rzetelnie wykonywali rozkazy, niż facetów mających gęby pełne patriotyzmu, którzy teraz rozkradają nasz kraj w barwach PO-PiSu i PSLD!”

  A poniewaz „Pilsudski byl gorszy od Hitlera” to dlaczego nie od razu:

  „wolę uczciwych SSmanów, którzy rzetelnie wykonywali rozkazy, niż facetów mających gęby pełne patriotyzmu, którzy rozkradali nasz kraj w barwach PPS!”

  • Szanowna Redakcjo, czy można by zatopić osobnika „Archer”?

   Jego rola na forum sprowadza się do mącenia.
   Qui penis aquam turbat?

    • Wiem, już parę razy zatopiłem, zresztą już mu odpowiedziałem na większość tych jego „zarzutów”. To żaden przeciwnik.
     Ja tak pro forma, wiem, że Redakcja nic z nim nie zrobi.
     Ale po prostu szkoda słów dla niektórych komentatorów. Ty mu argumenty, a on pyskówka, byle „przegadać”. Taka ich rola, za to im płacą.
     Argumentuję w przypadku ważkich komentarzy, by został ślad dla potomnych czytelników. A w przypadku jawnych bzdur już się nie wysilam, tylko tyle, by zaznaczyć.

     • Ty w ogóle mało co pamiętasz i mało co kojarzysz.
      Tak – właśnie faktom. Tylko mógłbyś wcześniej zdjąć tę opaskę ze swoich oczu?
      Nieustannie próbujesz wciskać banialuki. Ja staram się czasem prostować, a potomni czytelnicy niech sami wyciągają wnioski.

 5. Idąc tym tokiem rozumowania, to prawo do dotacji np. na opiekę nad dziećmi ma każdy pedofil, no bo przecież nie będziemy badali przeszłości każdego wnioskodawcy. :-))))

Comments are closed.