„Inżynierowie i lekarze” z Libii atakują parę staruszków [VIDEO]

"Inżynierowie" z Libii przy pracy. Fot. screen Twitter

Nagranie wideo, na który widać jak parę starszych osób atakuje banda młodych i zamaskowanych młodych ludzi na terenie ich posesji, wzbudziło powszechne oburzenie. Rzecz wydarzyła się w 13 dzielnicy Paryża, w biały dzień w niedzielę 24 maja.

Starszy pan z żoną wracają do rezydencji i otwierają furtkę. Mężczyzna wpuszcza później wnuczkę z rowerem. W tym momencie na posesję wtargnęła banda młodych ludzi, która kradnie naszyjnik z żony seniora i wyrywa jej torebkę. Ten dzielnie staje w jej obronie, ale banda zadowolona z łupu ucieka.

Przydomowa kamera sfilmowała zajście, co pozwoliło policji zidentyfikować i zatrzymać sprawców. Przestępcy okazali się bandą migrantów z Libii. Aresztowano ich w poniedziałek 25 maja.

Gang został zauważony przez patrol policyjny dość daleko od miejsca przestępstwa, bo w podparyskim Saint-Denis. Pomimo, że byli w czasie napadu zamaskowani to zdradziły ich przede wszystkim ubrania.

Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów tożsamości i twierdzili, że są „bezdomnymi uchodźcami” z Libii. Jeden z nich usiłował udawać nieletniego.

Nagranie z tego oburzającego napadu krąży od kilku dni w mediach społecznościowych:

Źródło: Le Parsien/ VA

7 KOMENTARZE

  1. U nas nie ma tyle kamer, i nie kręcą przybyłych „elyt bohatyrów” wołyńskich.
    Kierowców w Karpaczu , czy w innych sytuacjach …

  2. nawet przy koronie jest za malo chorych,by ci ,,doktorzy,, mogli uczciwie w szpitalu pracowac. Nabic na pal, zwloki wyslac rodzinie.

    • Zbyt nie bezpieczne, skierować do spalarni odpadów niebezpiecznych, następnie popioły na składowisko odpadów niebezpiecznych!

  3. Jakieś 15 lat temu mój szef – Francuz polskiego pochodzenia – miał taki odruch, że jak wsiadł do samochodu w Polsce to od razu zamykał wszystkie drzwi (zamkiem centralnym). We Francji od dawna tak mają, teraz się tylko pogorszyło.

Comments are closed.