Pedofil uwiódł 13-latkę. Ojciec obciął jej głowę

Foto: Twitter Masih Alinejad

Do szokujących wydarzeń doszło w Iranie. Dziewczynka, która uciekła z pedofilem została brutalnie zabita przez ojca w ramach „honorowego zabójstwa”.

35-letni pedofil uwiódł 13-letnią Rominę Ashrafi. Dziewczynka uciekła z domu z mężczyzną, gdy ojciec nie zgodził się na ich małżeństwo.

Jednak na tym sprawa się nie skończyła. Rodziny powiadomiły policję, a ta odnalazła uciekinierów.

13-latka nie chciała wracać do domu, gdzie groziło jej niebezpieczeństwo ze strony sfrustrowanego ojca. Jednak sąd zadecydował o zwróceniu dziewczynki do domu.

Po powrocie ojciec dziewczynki poczekał aż zapadnie noc. Gdy córka zasnęła ojciec wziął sierp i obciął jej głowę.

Następnie morderca udał się na posterunek policji i zgłosił zabicie własnego dziecka. Policjantom oświadczył, że zrobił to w ramach „honorowego zabójstwa”.

Policja aresztowała ojca-mordercę, ale możliwe, że uniknie on więzienia. W Iranie obowiązuje bowiem szariat, który chroni ojca przed karą śmierci czy nawet zadośćuczynieniem.

Jako opiekun córki, zgodnie z islamskim prawem, chroniony. Mało tego, gdyby nawet został uznany winnego morderstwa córki, to grozi mu zaledwie od trzech do 10 lat więzienia.

O egzekucję ojca-mordercy może wystąpić tylko najbliższa rodzina. Według szacunków teherańskiej policji średnio 20 proc. morderstw dokonywanych w Iranie ma podłoże „zabójstw honorowych”.

Źródło: Daily Mail

Comments are closed.