Znany misjonarz krytykuje Episkopat: „Zachowują się jak polski rząd. Niepotrzebnie zamykali kościoły, a teraz…”

ks. Jacek Gniadek/fot. jacekgniadek.com, youtube.com
ks. Jacek Gniadek/fot. jacekgniadek.com, youtube.com

Misjonarz werbista, ksiądz Jacek Gniadek, wypowiedział się na FB na temat decyzji Episkopatu Polski ws. dyspensy od uczęszczania we Mszach Świętych.

Znany z konserwatywno-libearalnych poglądów ks. Jacek Gniadek SVD w swym najnowszym wpisie na Facebooku odnosi się do ostatniego stanowiska Episkopatu Polski.

Przewodniczący Episkopatu zachęca biskupów do odwoływania dyspens od udziału we Mszach Świętych. Misjonarz stwierdza na Facebooku, że to niepotrzebne.

„Episkopat zachowuje się jak polski rząd. Nie potrzebny jest centralny planista. Popełnił błędy, kiedy zamykał arbitralnie kościoły, a teraz popełnia przy ich otwieraniu” – uważa ksiądz.

„Ludzie chorzy i w starszym wieku nie muszą chodzić w niedziele do Kościoła i nie potrzebują do tego dyspensy” – dodaje.

W innych wpisach misjonarz krytykował polski rząd za zbyt daleko idące obostrzenia.

3 KOMENTARZE

  1. Działania polskojęzycznego episkopatu przypominają działania polskojęzycznego (nie)rządu, bo i jedni i drudzy mają tych samych oficerów prowadzących. :D

  2. Jak łatwo zauważyć najważniejszym obecnie poglądem Episkopatu RP jest międlenie papki z której nic nie wynika, a już „broń Boże”! nikomu nie podpaść -nawet jak to jest złodziej, satanista, „gej” , pedofil czy inny zboczeniec. Ostatnio sluchałem prze 1/2 h „kazania” jednego z biskupów i pomimo mojego wyższego wykształcenia i naprawdę wyższego od średniej wskaźnika IQ -naprawdę nie wiem o co mu chodziło. Biskupi – weźcie dupy w troki i rzućcie sie na pożarcie lwow !!! ciepłe kluchy nam nie są ani na, ani Bogu do ni czego potrzebni!!!

Comments are closed.