Bosak zakpił z nieudolnych działań rządu. „Zrobiliście z tego cyrk, żeby nałożyć kolejne podatki” [VIDEO]

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Krzysztof Bosak podczas czwartkowych obrad Sejmu błyskawicznie obnażył działania partii rządzącej. – Zrobiliście cyrk z kwarantanny. Zabroniliście Polakom pracować przy 100 zachorowaniach (na dobę przy. red.). Odmrażacie gospodarkę przy 400 – powiedział. Odniósł się też do skandalicznego zmniejszenia liczby Konfederatów na sali plenarnej i wykorzystania kryzysu do nałożenia kolejnych danin na obywateli.

– Wykorzystaliście kryzys, żeby zaproponować kilka nowych podatków, nowe uprawienie dla służb, żeby zamknąć Sejm. Ostatnio widzieliśmy nawet, że marszałek Sejmu ograniczyła nawet miejsce Konfederacji z dwóch do jednego – to w ramach odmrażania – wymieniał Krzysztof Bosak.

Zakpił też z byłego prezesa TVP, który bardziej zdecydowanie blokował Konfederację w telewizji. – Może warto wziąć przykład z Jacka Kurskiego, on ograniczył miejsca Konfederacji do zera. I jeszcze został nagrodzony stanowiskiem – ironizował kandydat Konfederacji na Prezydenta.

– Być może gdyby pan marszałek wziął przykład również dostałby jakieś nowe stanowisko. Ale na razie jedyne czego możemy doświadczyć to kary za mówienie prawda. Poseł Grzegorz Braun ukarany za mówienie prawdy tutaj z mównicy przypomniał.

W związku z takim traktowaniem Konfederatów, zaproponował, żeby politycy PiS wzięli pewien wariant pod uwagę. – Mam podpowiedź dla rządu. Mam podpowiedź dla pana marszałka. Gdyby karać przez 12 miesięcy każdego z 11 posłów Konfederacji to jedynie po 343 latach uzbierałoby się brakujące 68 milionów, brakujące na wybory, których nie zorganizowaliście – rzucił w kierunku Mateusza Morawieckiego i jego ekipy.

11 KOMENTARZE

  • Spadaj dziadu PISowski, ty zlewaczały fanu rabunku w postaci PiS(Podatków I Składek_, LBGT z konwencji stambulskich i „antyprzemocowej” przemocy wobec rodziny i własności prywatnej, ty ochoczy pieszczoszku otworu gdzie kończą się plecy starszych braci w RABUNKU 447. :D :D :D

  • Pisałem ci już że twoja szczekanie tutaj jest bezcelowe. A tych „kundelków” będzie w przyszłym sejmie o wiele więcej. Skończy się samowolka PiS. A co niektórzy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

  • Cymbał, który ma pretensję do tych co cośkolwiek usiłują robić dobrego, ale do sprzedawczyków, złodziei i zdrajców jakoś dziwnym trafem pretensji nie ma.
   Idiota czy inny wymiar trolla.

   • Spokojnie!
    Sens jego wypowiedzi jest inny: PiS po prostu dalej robi swoje i nie patrzy na innych, i nikogo nie słucha!
    W tym jest problem! Tu leży pies pogrzebany!
    Strategia/taktyka działania szwankuje!

Comments are closed.