Dr Pietrzak o CPK: Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę

Baranów. Na tych terenach ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.
Baranów. Na tych terenach ma powstać Centralny Port Komunikacyjny. (Fot. PAP)

Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę, która będzie funkcjonowała najprawdopodobniej pod szyldem jakiejś firmy z branży lotniczej – pisze na łamach „Gazety Warszawskiej” o Centralnym Porcie Komunikacyjnym dr Leszek Pietrzak, historyk i publicysta.

CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa. Zgodnie z zapowiedziami, lotnisko ma być zbudowane do końca 2027 r. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to ok. 35 mld zł.

Według dr Pietrzaka, za powstaniem CPK lobbują żydowscy politycy. „Teraz w tajemnicy politycy żydowscy lobbują za powstaniem w Polsce największej ekspozytury Mosadu (izraelskiego wywiadu) w Europie. Jak ustaliliśmy, ma ona powstać w rejonie budowanego właśnie Centralnego Portu Komunikacyjnego (…) Pytanie: co takiego może Polsce zaoferować Izrael, żeby zrównoważyć ryzyko narażania się na odwet i zamachy ze strony islamskich terrorystów, którzy bez wątpienia swoje porachunki z Mosadem zaczną załatwiać w Polsce. A nasz kraj i Polacy za granicą dodatkowo staną się celem odwetu muzułmanów” uważa.

„Otóż Mosad chce ulokować na nim swoją tajną ekspozyturę, która będzie funkcjonowała najprawdopodobniej pod szyldem jakiejś firmy z branży lotniczej. W tym wypadku dla izraelskich służb liczy się najbardziej dostęp do wszystkich systemów takiego lotniska i możliwość filtrowania pasażerów, jacy będą przez nie przepływali. Przez nasz nowy port będzie przetaczało się rocznie prawie 100 mln pasażerów, oznacza to, że Mosad miałby informacje o owych 100 mln. Taka wiedza ma ogromną wartość” – kontynuuje Pietrzak.

„Trzecia kwestia to oferta podobna do tej, jaką po zamachu z 11 września 2001 r. otrzymaliśmy od Amerykanów i którą wówczas przyjęliśmy. Otóż Izraelczycy też chcą wydzierżawić od nas jakiś ustronny teren do swojej wyłącznej dyspozycji na jakiś czas. Nie ukrywali, że sprawa jest nawet pilna i byliby w stanie za to dobrze zapłacić” – pisze w „Gazecie Warszawskiej” Pietrzak.

15 KOMENTARZE

 1. ● „W Gdańsku działa 60 pracowników «Aerofłotu», choć ze względu na rzadkość lotów do Leningradu potrzeba ich tam tylko kilku. Każdy wie, że to sowieccy agenci penetrujący ten newralgiczny rejon.” — „SI Małopolska” nr 78, 1983.

  .

  • ▌▌„Otóż Izraelczycy też chcą wydzierżawić od nas jakiś ustronny teren do swojej wyłącznej dyspozycji na jakiś czas. Nie ukrywali, że sprawa jest nawet pilna i byliby w stanie za to dobrze zapłacić.”

   Przypomnijmy, ze Amerykanom chodziło o wynajęcie miejsca do prowadzenia tortur na terytorium Euroregionu Polin, a „zapłata” nie wpłynęła do Skarbu Państwa, tylko była prywatną łapówką do rąk partyjnych decydentów za kupczenie interesem Polski i Polaków — m.in. wystawianiem Polski i Polaków na masowe zamachy terrorystyczne, co natychmiast skończyło się wesołym oberkiem, gdy tylko kasa została przeliczona…

   .

   • Za to już Skarb Państwa płacił po wyroku TSUE odszkodowania dla torturowanych przez Amerykanów a polscy politycy, co to „wiedzieli ale nie powiedzieli” np. Z.Ziobro, są podatni dożywotnio (to przestępstwo nie ulega przedawnieniu) na zachodni szantaż bo w każdej chwili mogą trafić przed Trybunał w Hadze… :-)))))))))))))))

  • Żeby mieć bezpośrednie łącze i bezpośrednią możliwość podejmowania realnych działań. Pośrednicy mogą zawieść, przekazywać dane z opóźnieniem, niepełne, lub w ogóle nie przekazywać, mogą mieć własne „podejście”, interesy niezbieżne itd.

 2. Nie wiadomo, co beda robic w tym „ustronnym miejscu” a potem odpowiedzialnosc spadnie na Polske, tak jak odpowiedzialnosc za zbrodnie w czasie II WS czy niedawno za tajne wiezienie na Mazurach! Tylko nie to, za zadne zbrodnie innych nie mamy zamiaru odpowiadac, nie mamy zamiaru podpisywac zadnych nieznanych w calkowitej tresci cyrografow! I nie moze tak byc, zeby w imieniu narodu polskiego decydowaly o tym inne nacje, ludzie majacy podwojne obywatelstwo a mogacy w kazdym momencie wyemigrowac z Polski!

 3. Śmiali się wszyscy do upadłego, gdy Lepper mówił o Talibach w Klewkach. Towarzysze Kwaśniewski i Miller kłamali w żywe oczy. Po latach wszystko okazało się prawdą. Skolimowski zrobił o tym film pt.”Essential Killing”. To jest jasne, że za rządem warszawskim stoi B’nai B’rith. Najtragiczniejsze jest to, że za całą potężną infrastrukturę zapłaci polski podatnik. Czy my jako naród jeszcze istniejemy???

  • Niestety ja też śmiałem się swego czasu, gdy Lepper mówił o talibach; później już przestałem się śmiać

 4. Przecież po to powstało lotnisko w Radomiu, żeby bez rozgłosu zrobić akcję powrotną – Most II i sprowadzić do Polin nową klasę strasznych braci. Możliwe, że sprowadzą ich w 447 ratach.

 5. …już lata temu, przed rządami PISU w tym rejonie żydzi wykupili duży (z pamięci: setki hektarów) obszar z przeznaczeniem na jakiś zespół rekreacyjny, aquapark itd… – czyli nie wiadomo na co

  później wiele razy (tu trzeba oddać honor mimo koszmarnej kompromitacji z miedzią i dr Tytko) mówił o tym Grzegorz Braun, co ciekawe, podawał też informację o ok 70 wielkich palmach (drzewach), które miały być koniecznie ulokowane na terenie CPK – liczba ta jest pewnie przypadkowo zbieżna z ilością tych rakiet/głowic nuklearnych, których Izrael nie posiada, ale gdyby posiadał, to mógłby chcieć przenieść je w bezpieczne miejsce.

  Sam CPK jest przedsięwzięciem na tyle absurdalnym, że dla wyjaśnienia pędu do tej inwestycji niezbędna jest pomoc praktycznej teorii spisku – tej samej, która każe zadawać pytania o np tunel pod przełęczą św. Gottarda – jeśli nawet sam tunel był, przyjmijmy na wiarę, że konieczny – to czemu służy…. stacja wewnątrz tunelu, gdzieś w monolicie skal?

 6. Cóż do za dohtór, chyba ze Sputnika. Następny szur od żydowskich bunkrów pod CPK. Już sama brednia o 100 milionach pasażerów to brednia, bo tyle mógłby mieć ten terminal pasażerów dopiero po ewentualnej rozbudowie w dalekiej przyszłości gdyby zaszła taka potrzeba, ale nikt w tej chwili tego nie zakłada. Załóż se doktorze alu-czapeczkę.

 7. „Już sama brednia o 100 milionach pasażerów to brednia,”

  Pisałem na szybkości i lekko się zapętliłem, ale wiadomo o co chodzi ;)

 8. Przecież już w zarządzie LOT zatrudniają prawdopodobnie Danielsa, więc nadzór się zaczął.Polska połknęła haczyk, tylko naszej ryby nie złowimy.

Comments are closed.