Luke Skywalker zdradza, kto naprawdę zabił Darth Vadera. Mark Hamill ujawnił ciekawostki z planu „Gwiezdnych Wojen” [VIDEO]

Darth Vader, klatka z filmu "Nowa Nadzieja"/foto: YT

Słynny aktor Mark Hamill opowiedział fanom szczegóły z oryginalnych scenariuszy „Gwiezdnych Wojen”. Kim był Starkiller i zabójca ojca Luke’a Skywalkera?

Gwiazda Hollywood Mark Hamill swoją pozycję zawdzięcza roli Luke’a Skywalkera w „Gwiezdnych Wojnach”. Po ponad 40 latach aktor wyjawił ciekawostki z kultowego uniwersum.

Pierwszą jest nazwisko głównego bohatera. Hamill zdradził, że Luke Skywalker pierwotnie nazywał się Luke Starkiller.

Aktor przyznał, że w pierwszej wersji filmu przedstawia się swojej filmowej siostrze właśnie jako Luke Starkiller. Jednak George Lucas i reszta twórców uznali, że takie nazwisko nie kojarzy się zbyt pozytywnie, dlatego zmieniono je na Skywalker.

To spowodowało, że scena przedstawiania się Luke’a musiała być zagrana od nowa. Jednak jeszcze większą sensacją jest kultowa scena z Epizodu V – „Imperium Kontratakuje”.

W scenie, gdzie Darth Vader wyjawia Luke’owi, iż jest jego ojcom słowa „ja jestem twoim ojcem” nie padały. Co więcej – twist w filmie miał być jeszcze większy.

W pierwotnym scenariuszu Darth Vader mówi do Luke’a: „Nie znasz prawdy. Obi-Wan zabił twego ojca”. Zdanie to zostało zmienione dopiero w postprodukcji, gdy głos Jamesa Earla Jones’a zastąpił głos aktora w zbroi.

A jak naprawdę brzmiał Darth Vader, czyli w wykonaniu Davida Prowsego? Możecie posłuchać prawdziwego głosu mrocznego Lorda w poniższym nagraniu.

Źródło: Twitter Mark Hamill

Comments are closed.