Najnowszy sondaż prezydencki. Trzaskowski goni Dudę!

Duda, Trzaskowski, Hołownia
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia. / foto: Wikimedia

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” jasno pokazuje, że obecna głowa państwa ma się czego obawiać! Różnica między nim, a prezydentem Warszawy jest niewielka.

Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkał się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, to na obecnego prezydenta głos oddałoby 51,32 proc. badanych, na Rafała Trzaskowskiego – 48,68 proc.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 26-27.05.2020 roku metodą CAWI na próbie 1038 dorosłych.

źródło: se.pl

13 KOMENTARZE

 1. Naród wybiera sobie przedstawicieli typu Duda, czy Szambolan zasługuje tylko i wyłącznie na życie w nędzy oraz upodleniu. Jak tępym trzeba być żeby ufać takim ludziom ?

 2. No coz… takie efekty wystawienia Bosaka ktory jest pędrakiem. Czlowiek bez wyrazu. Gdyby startował Grzegorz Braun to moznaby mowic o jakichs szansach na zmiany.

  • Ty naprawdę taki naiwny? Cenię GB, ale wg mnie miałby znacznie niższe notowania.
   GB jednak zraża swoją elokwencją.

 3. Mamy dwóch mitomanów: marszałek Grodzki i Michał Kamiński. Ten drugi cierpi także na manię prześladowczą. Dowodem tej manii prześladowczej jest autorstwo „zeznań” do głupawej książki, spisanej przez funkcjonariusza TVN Morozowskiego (pochodzącego z rodziny SB) w 2012 roku, skleconej na zlecenie PO, o „końcu PiS”. Tezy tej „książki” okazały się odwrotne od rzeczywistości. W roku 2015 i w latach następnych zdradziecka Platforma przegrała z PiS już pięć kolejnych wyborów, a wkrótce przegra szóste kolejne wybory, tym razem prezydenckie.

  • Może „proroctwo” jeszcze się nie zrealizowało? Koniec PiS jest nieuchronny, jako partii wiodącej. Mogą się uratować tylko w dobrej koalicji. Obawiam się, że dryfują w stronę KP (być może Kukiz miał „ocieplić” PSL), ale to nie jest dobra koalicja, choć kolejne 4 lata mogą zyskać.
   Nie da się ciągnąć tego programu mega-socjalnego na dłuższą metę. A jak przyjdzie poważny kryzys, który stoi za rogiem, to już nie będzie z nimi wesoło. Mega-socjalizm mogą uprawiać tylko bogate państwa, do czasu oczywiście jak staną się uboższe.
   Socjalizm po prostu bankrutuje, niestety – na ogół długo na to trzeba czekać.

 4. Jeden psychopata, jeden operetkowy, łasy na pieniądze i zaszczyty nadęty bufon, jeden notoryczny kłamca i manipulator o 30-letnim stażu. Razem chcą spowodować aby Polska weszła w kryzys konstytucyjny i pozostała bez urzędującego prezydenta. Dawny kierownik propagandy pani premier Kopacz z PO, a obecnie senator PSL Michał Kamiński wymyślił, że gdyby nie organizować wyborów aż do końca kadencji Dudy, to po 6 sierpnia 2020 funkcje prezydenta przejmie … marszałek Grodzki! Jest to oczywisty absurd, bo w konstytucji jest mowa jedynie o marszałku Sejmu, jako o osobie czasowo zastępującej prezydenta. Ale Grodzki, (wcześniej zaangażowany w branie łapówek w Szczecinie), ambicjonalnie „podłechtany” przez nierealne wizje psychotycznego Kamińskiego, uwierzył że z pominięciem wyborów zostanie p.o. prezydenta. Aby uwiarygodnić niekonstytucyjną teorię, namówiona przez Michnika była rzecznik praw obywatelskich jeszcze z lat komuny 1988-1992, profesor Ewa Łętowska przedstawiła w „GazWyb” swoją interpretację konstytucji, o tym że Grodzki ma być po 6 sierpnia p.o. prezydenta RP. „Zdradzieckie mordy” z PO mają nowy „genialny” plan: jak z pominięciem wyborów zdobyć stanowisko i władzę prezydenta.

  • Ewa Łętowska latach 2002–2011 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, która teraz robi za sumienie narodu i szlachetną matronę – jakoś nie kwapiła się do osądzenia komunistycznych zbrodniarzy, np. Kliszki. Kasta i tu niestety ale knypek ma rację.

 5. Jako zwolennik Posła Bosaka, NIE zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego, a mógłbym na innych byleby zaszkodzić PiS-owskiemu prezydentowi!

 6. Trzech cacanych kandydatów,jeden studiuje talmud i doszukuje się krwi we krwi,drugi laluch na posyłki Jerzego Węgierskiego i ta trzecia beksa co to się jej pomerdało za kogo Chrystus dokonał żywota.Boże na niebiesie,miej nas w opiece.

 7. Jeśli tytuł brać na serio – o gonieniu Dudy przez Trzaskowskiego – trzeba uciekać i krzyczeć całkiem serio, ratujcie – gwałcą!

Comments are closed.