Pałac Elizejski „nie został poinformowany” o zaproszeniu Emmanuela Macrona do Moskwy

Uczestnicy 5. Światowego Forum Holokaustu. Na zdjęciu Władimir Putin, Emmanuel Macron i książę Karol / Fot. PAP/EPA
Uczestnicy 5. Światowego Forum Holokaustu. Na zdjęciu Władimir Putin, Emmanuel Macron i książę Karol / Fot. PAP/EPA

Na Kremlu wiedzą lepiej i taką informację o zaproszeniu Macrona na przeniesione na 24 czerwca obchody Dnia Zwycięstwa podali. Pałac Elizejski zareagował w czwartek 28 maja i poinformował, że „nie został poinformowany”.

Francuski prezydent był zaproszony na wielką paradę wojskową do Moskwy na 9 maja. Z powodu pandemii koronawirusa obchody jednak przeniesiono. Rosja zdecydowała się urządzić je 24 czerwca. Oznajmiono, że będzie i Macron.

„Na tym etapie nie mamy wiedzy o zaproszeniu” – oświadczył jednak Pałac Prezydencki i wywołała lekką konsternację. Sam Emmanuel Macron wcześniej mówił, że zamierza uczestniczyć w paradzie zorganizowanej z okazji 75. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami. Zapewne uznano z góry, że nowy termin też zaakceptuje…

Rosyjskie MSZ podało w odpowiedzi, że nowe zaproszenia zostaną dopiero wysłane, w tym także do prezydenta Republiki Francuskiej.

Źródło: AFP

1 KOMENTARZ

  1. Z Polski został zaproszony tylko jeden poważny z punktu widzenia Rosji obywatel – żyd schechter ksywa michnik. Reszta pajaców znanych z telewizora to dla Putina insekty.

Comments are closed.