PILNE! Stany Zjednoczone występują ze Światowej Organizacji Zdrowia

koronawirus/Donald Trump. fot. PAP/EPA
Donald Trump. fot. PAP/EPA

Na specjalnej zwołanej konferencji prezydent Donald Trump oznajmił o wystąpieniu Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Ponad miesiąc temu USA zawiesiły finansowanie WHO. Amerykanie przeznaczali na jej działalność roczne od 400 do 500 milionów dolarów. Donald Trump ostrzegał organizację, że jeśli nie zmieni swego postępowania i nie przestanie realizować polityki chińskiego reżimu to USA mogą z niej wystąpić. I tak się własnie stało.

Prezydent Trump wcześniej wysłał list do Światowej Organizacji Zjednoczonej w trakcie jej odbywanego zdalnie Zgromadzenia Ogólnego – corocznej konferencji wszystkich państw członkowskich.

Wezwał w nim WHO do radykalnej zmiany swej postawy i poprawy swego działania. Inaczej Stany Zjednoczone całkowicie zaprzestaną finansowania organizacji. Ostrzegał też, że USA wystąpią z niej. W czasie jednej z konferencji w Białym Domu prezydent nazwał WHO „chińską kukiełką”.

„Oczywistym jest, że powtarzające się błędy popełnione przez pana i pańską organizację w odpowiedzi na pandemię, były dla świata niezwykle kosztowne” – napisał w liście adresowanym do szefa organizacji, etiopskiego komunisty Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa. „Jedynym wyjściem dla Światowej Organizacji Zdrowia jest wykazanie rzeczywistej niezależności od Chin”.

W liście opisano nieskładne, wprowadzające w błąd oświadczenia WHO w sprawie pandemii koronawirusa i jej podporządkowanie chińskiemu reżimowi komunistycznemu. Organizacja nadmiernie polegała na chińskich oświadczeniach, które doprowadziły do ​​„rażąco niedokładnych lub wprowadzających w błąd” informacji o rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Trump oskarżył też WHO o bezkrytyczne wychwalanie Chin za„ przejrzystość” i niewzywanie Pekinu do umożliwienia przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa.

Stany Zjednoczone przekazują WHO od 400 milionów do 500 milionów dolarów rocznie. Chiny około 40 milionów dolarów.

11 KOMENTARZE

 1. Wielki kłamca z Trumpa. Zarzuca Chinom, że przez Chiny jest COVID-19. Tymczasem wywiad USA ostrzegał Trampa przed epidemią już w listopadzie. Jeszcze cały styczeń Trump się CIESZYŁ że w Chinach jest epidemia, która wyłączyła chińskie centrum produkcyjne w Wuhan i zapewniał Amerykanów, że „USA ma najlepszych lekarzy i najlepsze lekarstwa i nie ma potrzeby wprowadzać kwarantanny, bo USA sobie poradzi”! Ponadto szczep, który jest w USA, pochodzi z Europy – Trampek miał czas uczyć się na europejskich błędach. Co więcej, w czerwcu zeszłego roku w ramach antychińskich sankcji Trampek nakazał zerwanie współpracy naukowej i medycznej z Chinami i m.in. wycofał AMERYKAŃSKICH RZĄDOWYCH LEKARZY REZYDENTÓW z rządowego Centrum Chorób Zakaźnych, którzy w ramach współpracy z Chinami rezydowali w… Wuhan! Gdyby ich Tampek nie wycofał w czerwcu, miałby wszystkie dane równo z Chinami z pierwszej ręki od amerykańskich lekarzy rządowych! No ale zrobił co zrobił i teraz jak złodziej krzyczący łapaj złodzieja o wszystko oskarża Chiny! :-))))))))))))))))))))))))))))

 2. Pokazówka dla gawiedzi. Mamy wierzyć, że największy płatnik na rzecz tej organizacji nie miał kontroli nad tym, co finansuje i nagle teraz się obudził ?

 3. Bardzo to przekonywujace. Brawo. Ale wole, że USA jest światowym policjantem, a nie Chiny. Panu Prezydentowi Trumpowi cały czas patrzy na rece całe światowe lewactwo, bezczelnie kłamia, zalewaja świat tzw. Fake News. A Chiny? Champions of democracy and human rights. Wtf?. Skad Ty sie wzialeś trollu? Jedź tam, do tych niewiniatek i nie psuj tutaj powietrza. God bless America and president Trump.

 4. Dobre wieści !!!!! WHO jest to wręcz kryminalna organizacja gdzie na czele stoi gościu przez którego zginęło miliony ludzi w Afryce. Niech sobie Bill Gates płaci, kolejny przestępcą,ktory chce depopulacji ludzi o 10-15% miedzy innymi przez szczepionki. Następna organizacja UN czyli ONZ kolejna bezużyteczna wręcz szkodliwa organizacja, która powinna bez zlikwidowana.

 5. Około 80% finansów WHO pochodzi z dobrowolnych datków.
  W ostatnim (upublicznionym) raporcie WHO z 2017 r. z dobrowolnego wkładu stanowiło 2,1 miliarda dolarów, które otrzymało od prywatnych fundacji i globalnych korporacji.
  W porównaniu do nieco ponad 1 miliarda dolarów dobrowolnie przekazanych przez rządy.
  Sponsorzy to między innymi GlaxoSmithKline, Bayer AG, Sanofi, Merck i Gilead Sciences, których remdesivir jest obecnie testowany, obok nieobjętego patentem hydroksychlorochiny, jako możliwego leczenia zapobiegawczego COVID 19.

 6. ▌▌Może dodajmy, że jest to dokładnie to samo WHO, które zaleca grzebać dzieciom w majtkach na oficjalnych lekcjach w „nowoczesnej”, propedofilskiej szkole (z której to oficjalnej podpory najszybciej jak tylko mogą korzystają różne Trzaskowskie [— Wy jesteście gupi, nasz przymus opiera się na standardach WHO!]).

  Prezydent D. Trump raz po razie bezwzględnie obnaża również niezmierzone, choć dobrze ukrywane lewactwo PiS — ci sami PiS-owcy, którzy normalnie i bez cienia żenady robią z siebie (i z Polski pod swoim kierownictwem) feudalnych podnóżków do wsiadania po swojej głowie na konia i bez żadnej godności, nie tyle nawet na jedno mruknięcie wykonujących polecenie swojego Pana (ustawa o IPN, zebrany materiał dowodowy „niezależnej prokuratury” przeciwko TVN, zakupy absolutnie każdego wskazanego przez Pana uzbrojenia, etc.), ale wręcz na wyprzódki próbujących odgadnąć życzenia swojego Pana („Konferencja pokojowa w Warszawie”).

  Ale gdy tylko wiernopoddańcze naśladownictwo miałoby naruszyć interesy lewactwa?

  Boże broń! Nagle PiS-owcy sztywnieją ze strachu, każdy stara się być niewidoczny, schować do mysiej dziury, gdy dalsze naśladownictwo USA mogłoby zagrozić interesom pasożytniczej kasty urzędniczej!

  ● Wypowiedzenie niemiecko-unijnego samobójstwa klimatycznego Polski i Polaków?

  Boże, uchowaj! PiS-owiec zapluje się, jaki to jest patriotycznie patriotyczny i w ogóle wszystko by oddał dla Polski i Polaków (a już zwłaszcza to, czego nie ma), a Unia niedobra, ale gdy tylko można podnieść podatki do poziomu BANDYCKIEGO, a jest na to podkładka, „że to Unia jest winna”? Nigdy w życiu! Z czego PiS-owiec mógłby wymuszać od Polaków swoje własne miliony, a miliardy w sumie? Lepszej okazji już nie będzie! Niech więc Polska ginie, Polacy niech giną, byle tylko starczyło na kupienie sobie własnej wyspy na Karaibach, z własnym lotniskiem CPK.

  ● Wydatki na biurokratyczną hydrę ONZ? To samo.

  ● Wydatki na propedofilskie WHO? Też agenda pasożytniczej kasty urzędniczej PiS.

  .

  ▌▌Jak widać są granice wierności PiS względem USA — lojalność PiS się kończy, jak tylko zaczynałoby się zmniejszenie łupienia Polaków i zmniejszanie lewackiej władzy nad nimi.

  .

Comments are closed.