Policja kupuje PANCERNE radiowozy. Mają wytrzymywać ostrzał i wybuch min

Foto: print screen z YouTube/KDKimBK
Foto: print screen z YouTube/KDKimBK

Polska policja idzie na zakupy. Po co jej nowe pancerne nieoznakowane radiowozy?

Do końca roku policja chce kupić nowe nieoznakowane radiowozy. Portal MotoFakty.pl przedstawił specyfikację pojazdów.

Samochody mają mieć napęd 4×4 i być solidnie opancerzone. Nieoznakowane radiowozy muszą wytrzymać ostrzał z broni kalibru 7,62 mm oraz wybuch min.

Rozstaw osi powinien mieć nie mniej niż 2,9 metra i nie więcej jak 3 metry. Natomiast długość radiowozów powinna mieścić się w zakresie 4,9-5,1 metra, szerokość w zakresie 1,85-2,1 metra.

Nowe nieoznakowane radiowozy muszą mieć silniki benzynowe 8-cylindrowe w układzie V o objętości skokowej minimum 4,35-litra. Ich moc nie może być mniejsza niż 275 kW (czyli więcej niż 360 KM).

Za to pojazdy muszą posiadać automatyczne skrzynie biegów. Muszą też rozpędzać się minimalnie do 175 km/h.

Na wyposażeniu nieoznakowane radiowozy będą posiadać: oświetlenie LED lub laserowe, automatyczną klimatyzację, tempomat, Bluetooth, czujniki parkowania, podgrzewane dysze spryskiwaczy, kamerę cofania, czy co najmniej 10-calowy ekran.

Do czego będą służyć te maszyny? Jak wskazują MotoFakty, auta będą wykorzystywane w akcjach i operacjach policji oraz do transportu osób i przesyłek wymagających zwiększonej ochrony.

Źródło: MotoFakty.pl

13 KOMENTARZE

 1. ładunków termobarycznych nie wytrzymają -zmiana ciśnienia spowodowana wybuchem ładunku paliwowego radzi sobie z opancerzonym pojazdem

 2. Właśnie, ok, ale po co?!
  Nowe Bizancjum?!
  Polski naiwny podatnik już niedługo pójdzie z torbami w pi…!

  • Dokładnie to samo od razu mi się nasunęło. Ktoś jest na bieżąco z nowinkami moto? Kto łapówę odpala?

 3. Co oni, w tej policji, mają z tą szerokością od 2,9 do 3,0 metra? Co tak dokładnie? Jak cara zapytali, czy tory mają być jak w Europie, on odpowiedział – na c.uj szersze. I tak zrobili. Są o 15 cm szersze! A tu jakieś, takie, mikre rozmiary….

 4. ktos na 100% sie kiedys wkurzy i przetestuje zagrzebane w domowach smieciach RPG 7. Ich bledem jest to, ze przygotowuja pojazdy do ,,walki,, w miescie. Nie maja dzial jak ,,pantery,, w tych opancerzonych wozach,ale palic sie moga jak one, przy pomocy roznych koktajli, nawet takich na literke,,M,,.

 5. No bo wicie, do przetargu wyborczego może startować i dwudziestu kandydatów zgodnie z poszanowaniem prawa ale wygrać musi tylko ten, który ma na imię Jędruś.

Comments are closed.