Antoni Macierewicz sugeruje agenturalność Sylwii Spurek?

Sylwia Spurek znów donosi do UE w sprawie Kanału na Mierzei Wiślanej /Fot. PAP
Sylwia Spurek /Fot. PAP

Pojawienie się na budowie przesmyku na Mierzei Wiślanej premiera i prezydenta przywróciło temat tej inwestycji na Twittera. Gdyby jeszcze dyskutowano o jej celowości, plusach i minusach, wszystko byłoby OK.

Tak jednak nie jest. Były minister obrony Antoni Macierewicz pisze: „trudno się dziwić, że Rosjanie wspierają polityków i działania sprzyjające temu, by #MierzejaWiślana nie została przekopana i by Polska nie miała wyjścia na Bałtyk z Zalewu Wiślanego”.

W tym samym czasie eurodeputowana Spurek, niczym wywołana do tablicy, apeluje: „Panie Prezydencie, proszę posłuchać głosu ekspertek/ów. Inwestycja ta niszczy polską przyrodę i jest marnotrawieniem środków publicznych, które można by wykorzystać w lepszym celu. Poza tym odbywa się z naruszeniem norm środowiskowych UE i powinna zostać natychmiast wstrzymana”.

Trochę bezlitośni byli też internauci. Pytali np. czy „to ci sami eksperci, którzy namawiają do palenia masztów sieci 5G, czy z jakiejś innej grupy przyjaciół Polski?”. „Każda autostrada też „niszczy przyrodę”. Przerzućmy się, bo ja wiem, na baloniarstwo?” – proponował inny. Były też zarzuty agenturalności.

Wątpliwe jednak, by b. MON chodziło akurat o mocno zafiksowaną na kilku tematach europosłankę. Przeciw tej inwestycji wypowiedział się kandydat na kandydata prezydenckiego PO Rafał Trzaskowski i pewnie to w niego miała uderzyć ta krytyka.

Swoją drogą przekop Mierzei Wiślanej, który ma jakieś cele gospodarcze i strategiczne, zamienił się w element politycznej farsy. Opozycja krzyczy o „kuwecie”, powołuje się na ekologię i Brukselę. Rząd wytacza ciężkie działa „suwerenności”. Prezydent mówi o „wielkich inwestycjach”, które mają napędzać gospodarkę. I tak dość niewielkich rozmiarów śluza staje się medialnym tematem nr 1.

Prezydent wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem złożyli wizytę na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

Comments are closed.