Jest zgoda na start misji kosmicznej NASA i SpaceX! Transmisja VIDEO NA ŻYWO

Start na żywo Demo-2 rakiety NASA i SpaceX Źródło: YouTube/SpaceX

O godzinie 21:22 czasu polskiego ma wystartować rakieta NASA i SpaceX. Pierwszą próbę udaremniły warunki pogodowe. Amerykańscy astronauci polecą na ISS.

45 minut przed startem misji Demo-2 – rakiety NASA i SpaceX – poinformowano, że pogoda sprzyja astronautom. Tym samym pierwszy raz od zakończenia programu promów kosmicznych w 2011 roku amerykański statek kosmiczny poleci w przestrzeń kosmieczną.

Czy tym razem pogoda pozwoli na start?

Szef NASA, Jim Bridenstine, informował, że szanse na start wynoszą ok. 50 proc. Niedawno poinformowano jednak, że start się odbędzie. W tym momencie trwa tankowanie silników.

Start misji – gdzie oglądać?

Na YouTube pojawiło się sporo transmisji „na żywo” startu rakiety NASA i SpaceX. W dobrej jakości start będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale SpaceX.

Elon Musk i SpaceX zaangażowani w projekt. Tak działa wolny rynek

W start misji zaangażowała się firma SpaceX należąca do miliardera – Elona Muska. Dzięki prywatnej inicjatywie pierwszy raz od dekady amerykański statek poleci w przestrzeń kosmiczną.

Jest dowód na to, że prywatne inicjatywy są nośnikami postępu technologicznego i zaczynają skutecznie konkurować z państwem.