Ks. Isakowicz-Zaleski donosi o cenzurze w katolickiej prasie. „Opisałem sprawę homolobby i pedofilii. Cenzura to samobójstwo” [FOTO]

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Foto: PAP
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Foto: PAP

Dużo mówi się o cenzurze prawicowych treści w telewizji i w mediach społecznościowych. Niestety, okazuje się, że ma to również miejsce w prasie katolickiej.

Ks. Isakowicz-Zaleski donosi, że udzielił wywiadu portalowi niedziela.pl. Kapłan wypowiadał się na temat problemu pedofilii w Kościele Katolickim. Wywiad niestety usunięto.

„Cenzura w prasie katolickiej. Dziś niedziela.pl usunęła wywiad „Kościół musi być przeźroczysty”, w którym na jej prośbę opisałem sprawy homolobby i pedofilii” – informuje na Twitterze ksiądz.

„Cenzura to samobójstwo wizerunkowe, bo oznacza, że Kościół jednak nie chce być przeźroczysty” – dodaje kapłan.

Do wpisu księdza dołączony jest screen rzeczonego wywiadu. Po kliknięciu w poniższy link i użyciu zooma można go przeczytać.

 

5 KOMENTARZE

 1. cenzura w KK jest od 4 wieku, kiedy Konstantyn tę religię upaństwowił. Tak więc dziwię się Zaleskiemu, że się dziwi.

  • Mało wiesz. Zależy co się cenzurą nazywa.
   Możesz powiedzieć co cenzurowano do około XI-XIII w.? Przypominam – kiedy nie było druku, nawet „stemplarskiego”, jedynie istniały dzieła kopistów. Mówimy o Europie.
   Przez wieki Kościół zmagał się z herezją, a więc ta herezja musiała być jakoś „powielana”, głoszona. Wtedy naprawdę był rozdział Kościoła od państwa – oba ciała miały autonomię i były (dość) niezależne. Gdyby była taka cenzura o jakiej ks. Isakowicz-Zaleski mówi, to by nie było praktycznie co zwalczać.
   Kościół przez wieki cieszył się całkiem niezłą wolnością i poszanowaniem prawa.
   A od komuny jest skorumpowany przez służby, po dziś dzień.

   Jak mi wyjedziesz z Inkwizycją, to najpierw odbądź gruntowne „studia” na ten temat… Potem możemy pogadać.

Comments are closed.