Sośnierz ostro do posłów PiS o zadłużaniu państwa: „Zrzucacie pieniądze z helikoptera, żeby realizować nieodpowiedzialne obietnice” [VIDEO]

Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz w Sejmie. Foto: PAP
Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz w Sejmie. Foto: PAP

Dobromir Sośnierz mocno skrytykował nieodpowiedzialną i utopijną politykę finansową rządu. Poseł Konfederacji uczył z mównicy sejmowej przedsiębiorczości Mateusza Morawieckiego i jego kolegów. – Zapożyczacie się (czyt. – państwo), żeby wyrzucać pieniądze z helikoptera i wywiązać się z obietnic, które teraz składacie – grzmiał.

Dobromir Sośnierz mocno skrytykował socjalistyczny pęd w kierunku gigantycznego zadłużenia państwa jaki funduje nam rząd. – To zerwanie bezpieczników systemu finansowego, żeby móc się dalej zadłużać. Tylko, że tutaj powstaje problem. Kredyt nie jest narzędziem bogacenia się sam w sobie – tłumaczył. – Kredyt może być dobry sam w sobie, kiedy ktoś ma pomysł na inwestycję. Natomiast kredyt konsumpcyjny jest narzędziem ubożenia. Bo to się wtedy przeje, przepije, a oddać trzeba z odsetkami – ciągnął dalej.

Poseł tłumaczył politykom PiS, kiedy zwracać się do banku po pieniądze, a kiedy nie. – Jeśli ktoś bierze kredyt to powinien otrzymać odpowiedź w co zamierza zainwestować te pieniądze, żeby to się zwróciło. Co zrobiliście, żeby zaoszczędzić pieniądze i czy rzeczywiście ich potrzebujecie – mówił.

Dalej przypomniał, jak PiS marnotrawi dostępne już środki finansowe. – Ilu już zwolniliście niepotrzebnych urzędników? Ile zbędnych programów rozrzutnego rozdawnictwa zlikwidowaliście? Czy już pożegnaliśmy się z planem niepotrzebnego lotniska pośrodku niczego? – wyliczał.

– Czy nie jest tak, że chcecie zachować swój rozrzutny tryb życia i dlatego się zapożyczacie, żeby wyrzucać pieniądze z helikoptera i wywiązać się z obietnic, które teraz nieodpowiedzialnie składacie? – pytał.

 

14 KOMENTARZE

 1. Ale taki jest dokladnie cel. Zadłużyć, przejąć, witamy w Polestynie (dawniej Polin).Ten sam model starsi w wierze bankowej stosują na całym świecie. Koronakryzys to dla nich błogosławieństwo.

  • Też podejrzewam, że PiS został dosznięty do władzy, żeby wykończyć Polskę finansowo. Z drugiej strony, jak pomyślę, ile vatu wyciekało, to nie wiem, co myśleć :-)

 2. ON myśli że ONI tego nie wiedzą? Wiedzą też to że mając do dyspozycji publiczne pieniądze zawsze da się coś wykroić dla siebie. A po nas (nich) choćby potop. Wyrwać skitrać, zwiać i nie dać się złapać. To ICH pomysł na biznes. Vide familia Szumowiskich. I wszystkie inne od prawa do lewa.

  • A jak mają inaczej przekupić społeczeństwo, żeby na nich głosowali?!
   W demosracji tak zawsze było i to działa po dziś dzień!
   Vide Arystoteles, Sokrates, Platon, Cioran, Spengler, Gasset, Witkiewicz, Różewicz…etc.

   • DS!
    Zetnij te kudly, bo to aż wstyd patrzeć i niehigienicznie!
    Sorry…
    Fryzjerzy już znowu strzyga…

    • Ty, ale może se swoje kudły między nogami i pod pachami ogarnij?! Co cie czyjeś włosy obchodzą?! Porombało Ci się coś?! Parada Januszy z Torunia się skończyła stary…

 3. Szkoda że w 1920 roku nie puściliśmy na Europę ajatyckiej dziczy
  Obrazek użytkownika zwykły polak
  zwykły polak – 29 Maja, 2020 – 19:04
  – żeby wyrżnęła ich z połowę to dziś by te europejskie bubki inaczej gadali.Warto by na przyszłość rozważyć taki plan i ewenualnych agresorów wyprowiantować gratis i puścić z błogosławieństwem na drogę dalej.Czy to Hitlera na wschód czy wojska Tuchaczewskiego na zachód albo Turków aby wycięli w pień Austiaków.
  Ta odsiecz wiedeńska wcale nikomu nie była potrzebna. To nam tak się tylko wydawało.To my tak łby nadstawiamy dla innych aby oni potem mogli nas oszczać w podziękowaniu.
  Oni błagają nas o pomoc jak mają noże albo pętle na szyi a jak wyjdą z opresji to każą potem sobie słono płacić za żywnośc (klimatyczne) – i za szkolenie pilotów i użyczenie lotnisk jak to Anglia po II wojnie zrobiła.PS.- dodam tylko że Francja w 1940 roku próbowała zapier***ć polskie złoto (kilkadziesiąt ton) które wywoziliśmy przed Hitlerem. Tylko stanowcza reakcja USA uchroniła nas przed tymi złodziejami.Nie uchroniło to jednak przed kradzieżą bo potem moskal tym się „zaopiekował” a na protesty Bieruta zafundowli mu wczasy w rosji a potem „dębową jesionkę” i w niej wysłali go do Polski.Takich to mieliśmy „przyjaciół” w Europie :)

 4. Dlaczego rzad Nas nie informuje gdzie w jakich Bankach jesteśmy zadłużeni i w jakich kwotach. My Polacy mamy prawo wiedzieę do ilu pokoleń będziemy pracowali i na jaka nację?

  • Do us..nej śmierci… Ujmując dług ukryty, jesteśmy zadłużeni po 80 tys. zł (a może i więcej) na twarz, z niemowlakami razem wziętymi. A odsetki rosną. A ci dalej zadłużają. Za PO taki był plan, by zadłużyć na maksa każdą wieś, każdą gminę. Przyszli „ci”, myślałem, będzie trochę lepiej, i było, do czasu:
   2016 – deficyt 46 mld., no trudno, odziedziczyli
   2017 – deficyt 26 mld, planowany 69 mld, ale bardzo pomógł wzrost gospodarczy + cięcie wydatków
   2018 – deficyt 14 mld, planowany 57 mld, też bardzo pomogły znacznie wyższe wpływy + cięcie wydatków
   2019 – deficyt 14 mld., no, nieźle, nieźle…
   2020 – „pooszczędzaliśmy”, a teraz możemy pohulać…
   Pojawił się wirus… Tak! Wszystko zwalić na koronawirusa, najlepiej go osądzić i wsadzić za kratki…
   Mam nieodparte wrażenie, że PiS zastosował pradawną metodę złodzieja – najpierw się przymila, nie daje po sobie poznać, pokazuje, że jest uczciwi, by jego „cel” mu zaufał, a potem… „bierz forsę i w nogi!”.
   A potem może śmiało powiedzieć: „to wszystko dostał pan ode mnie i od rządu”…

 5. Prawdziwe pieniądze robi się na drogich, słomianych inwestycjach – Miś, reż. A. Bareja.
  CPL, przekop, Państwowy Holding Spożywczy…itp. Robi się, to nie znaczy wpływ do budżetu, ale do kieszeni konkretnych osób.

Comments are closed.