Trump podjął decyzję! USA zrywają relacje ze Światową Organizacją Zdrowia

koronawirus/Donald Trump. fot. PAP/EPA
Należąca do Amazona platforma Twitch zawiesiła konto Donalda Trumpa. fot. PAP/EPA

Prezydent Donald Trump zadecydował, że USA zerwą relacje ze Światową Organizacją Zdrowia. Pieniądze płynące na WHO trafią do innych organizacji.

W piątek wieczorem prezydent Donald Trump podjął decyzję ws. kontynuacji współpracy USA ze Światową Organizacją Zdrowia. Trump zdecydował o zerwaniu relacji z WHO.

Jeszcze w połowie kwietnia prezydent polecił swej administracji wstrzymać wypłacanie składek na Światową Organizację Zdrowia. Zdaniem Trumpa WHO jest niewłaściwie zarządzana i ukrywała dane o rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Trump domagał się wyjaśnień, ale WHO milczało.

– Gdyby WHO działała szybciej, sprawniej i bardziej zdecydowanie, ofiar śmiertelnych koronawirusa byłoby znacznie mniej, a epidemia ograniczyłaby się do miejsca, z którego rozprzestrzeniła się na świat – tłumaczył prezydent USA.

Trump ma WHO za złe szczególnie fakt, że organizacja skrytykowała jego decyzję o zamknięciu przed Chińczykami granicy na początku epidemii. Natomiast zdaniem prezydenta USA Pekin manipulował danymi w celu ukrycia skali epidemii w Chinach.

Ponadto Biały Dom sugeruje, że WHO, znajdując się pod presją chińskich władz, nie informowała o prawdziwej skali epidemii w jej pierwszych miesiącach

USA były największym płatnikiem WHO. Tylko w tym roku USA miały przekazać na Światową Organizacje Zdrowia blisko 116 mln dolarów.

Źródło: Onet

2 KOMENTARZE

 1. ▌▌Dodajmy, że jest to dokładnie to samo WHO, które zaleca grzebać dzieciom w majtkach na oficjalnych lekcjach w „nowoczesnej” szkole (z której to oficjalnej podpory najszybciej jak tylko mogą korzystają różne Trzaskowskie).

  Prezydent D. Trump raz po razie bezwzględnie obnaża również niezmierzone, choć dobrze ukrywane lewactwo PiS — normalnie robią z siebie (i z Polski pod swoim kierownictwem) feudalnych podnóżków do wsiadania po swojej głowie na konia i bez żadnej godności, nie tyle nawet na jedno mruknięcie wykonujących polecenie swojego Pana (ustawa o IPN, materiał dowodowy „niezależnej prokuratury” przeciwko TVN, zakupy absolutnie każdego wskazanego przez Pana uzbrojenia, etc.), ale wręcz na wyprzódki próbujących odgadnąć życzenia swojego Pana („Konferencja pokojowa w Warszawie”).

  Ale gdy tylko wiernopoddańcze naśladownictwo miałoby naruszyć interesy lewactwa?

  Boże broń! Nagle PiS-owcy sztywnieją ze strachu, każdy stara się być niewidoczny, gdyby dalsze naśladownictwo USA mogło zagrozić interesom pasożytniczej kasty urzędniczej!

  ● Wypowiedzenie niemiecko-unijnego samobójstwa klimatycznego Polski i Polaków?

  Boże, uchowaj! PiS-owiec zapluje się, jaki jest patriotycznie patriotyczny i w ogóle wszystko dla Polski i Polaków, a Unia niedobra, ale gdy tylko można podnieść podatki do poziomu BANDYCKIEGO, a jest do tego podkładka, „że to Unia jest winna”? Nigdy w życiu! Z czego PiS-owiec mógłby kraść swoje własne miliony, a miliardy w sumie? Lepszej okazji już nie będzie! Niech więc Polska ginie, Polacy niech giną, byle tylko starczyło na kupienie sobie własnej wyspy na Karaibach i z własnym lotniskiem CPK.

  ● Wydatki na biurokratyczną hydrę ONZ? To samo.

  ● Wydatki na propedofilskie WHO? Też agenda pasożytniczej kasty urzędniczej PiS.

  .

  ▌▌Jak widać są granice wierności PiS względem USA — lojalność PiS się kończy, jak tylko zaczynałoby się zmniejszenie łupienia Polaków i zmniejszanie lewackiej władzy nad nimi.

  .

  • ▌▌„Panie Trump, dlaczego twoje firmy są prywatne, dlaczego wasze samoloty są prywatne??? Tu masz przyjaciół w Polsce, oni Ci pomogą i zrobią wszystko tak, by Marx był zadowolony… Samoloty, autobusy, ropę, węgiel będziecie mieli państwowe i wtedy szczęście na was spłynie!”

   .

Comments are closed.