Konfederacja: To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny

Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV
Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV

Konfederacja alarmuje w sprawie najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawił wiceminister Artur Soboń. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny – czytamy.

Jeszcze więcej upartyjniania wszystkiego i wszystkich. Jeszcze więcej państwa i jeszcze mniej wolnego rynku. Jeszcze więcej gospodarki centralnie sterowanej, jeszcze mniej wolności gospodarczej. Transformacja w PRL bis trwa w najlepsze – możemy przeczytać na profilu Konfederacji.

Państwowa sieć sklepów

PiS chce utworzyć państwową sieć sklepów spożywczych. Miałaby być czymś na kształt PRL-owskiego Społem. – Już wkrótce może powstać ogólnopolska państwowa sieć sklepów spożywczych – zapowiada w rozmowie z money.pl wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Sieć działać ma razem z Polskim Holdingiem Spożywczym, którego zadaniem jest kupowanie towarów od rolników. – Sieć kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – powiedział Soboń.

Jak twierdzi ta inicjatywa miałaby oznaczać koniec dominacji zagranicznych sieci na polskim rynku i windowania cen dla polskich klientów. Dzięki pominięciu hurtowników, klienci mogliby liczyć na niższe ceny, a rolnicy na lepszą zapłatę za swoje produkty.

Wracamy do komuny

Odpowiedź na ten szalony pomysł ministra Sobonia zamieściła Konfederacja. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny. Gierek byłby z nich dumny. Ale czy ktokolwiek jeszcze powinien być zaskoczony? Przecież nie kto inny jak premier Morawiecki przyznał wprost, że „PiS jest spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej” – przypomina prawicowa partia.

Zamiast maksymalnie ograniczyć biurokrację, uprościć przepisy, pozwolić rolnikom na sprzedaż bezpośrednią (bez pośredników) i obniżyć podatki, rząd wybiera drogę odwrotną – kolejne podatki, skomplikowane przepisy i jeszcze większą państwową ingerencję w gospodarkę – czytamy na Facebooku.

Musimy zatrzymać ten chory, socjalistyczny marsz rządu PiS i zacząć przywracać w Polsce zdrowe zasady wolnego rynku! Obywatele i cała nasza gospodarka potrzebuje niezwykle silnych impulsów pro-gospodarczych! – dodano. Na koniec Konfederacja przypomina swoje gospodarcze postulaty przygotowane przez dr Sławomira Mentzena.

24 KOMENTARZE

 1. Moi Dobrzy Konfederatowie! A określenie „faszyzm” nie trafniej oddaje aktualną sytuację w Polsce? Który odważy się powiedzieć to głośno? Wiem, próżne nadzieje…

  • Socjalizm, faszyzm jeden ciul. Działa tak samo. Co najwyżej są tam jakieś mało znaczące dla przeciętnego człowieka różnice.

   • „Nasz” (znaczy się: partyjny, choć za odebrany Polakom majątek) holding ma być budowany na wzór zbankrutowanego holdingu włoskich faszystów. Trudno się połapać, czym się jedni różnią od drugich…

    .

    ▌▌„Nasz” (znaczy się: partyjny, choć za odebrany Polakom majątek) ma być tworzony pod zastaw polskiej ziemi pod zagraniczne kredyty przez partyjnych urzędników KOWR.

    Polakom Partia zabroniła kupować polską ziemię, ale lekką rączką przekazywać polską ziemię lichwiarskiej międzynarodówce, byle w interesie Partii? Ależ jak najbardziej, każdy faszysta tylko przyklaśnie!

    ● Co wolno partyjnemu wojewodzie, to nie tobie — polski smrodzie!

    .

  • I tak, i nie – ale ja tylko tak, by być precyzyjnym, bo z hasłem się zgadzam.

   Można powiedzieć, że wyszliśmy, lecz tylko na chwileczkę.
   A było to… 1989-1991, dokładnie to trzeba byłoby przeanalizować.
   Gospodarczo na pewno, ale też społecznie i politycznie. Z punktu widzenia obywatela było to wiele głębokich oddechów wolności, z punktu widzenia inżynierów „okrągłego stołu” (wstydzę się to napisać z dużych liter) pewnie zaplanowany okres „odwilży”.
   A potem nastąpił powrót, coraz szybszy powrót…

   Jakby tak dokładniej i naukowo, to jednak od 30 lat jest bardzo dużo przedsiębiorczości prywatnej, nie do pomyślenia za komuny.
   Oczywiście z socjalizmu nie wyszliśmy nigdy!

   • ▌▌

    ● 1. Lata 1989-1991 to był ten okres, kiedy jeszcze nowa władza nie okrzepła — w czasie powstawania komunistycznego Związku Radzieckiego też mieli taki okres i w czasie powstawania PRL też był taki moment, gdy władza „sprawiedliwości społecznej” na chwilę odpuściła powszechną konfiskatę mienia, a potem już po prostu się jej nie udało zagnać Polaków do kołchozów (mimo autentycznie podejmowanych prób, no ale ci „żołnierze wyklęci”…).

    ● 2. Lata 2003-2004 — „dziwny czas” wstępowania do UE — z jednej strony taśmowo przyjmowane całe biblioteki regulacji, ale jednocześnie kilka wymuszonych przez UE rozszczelnień w systemie — u polityków władzy dość łatwo dostrzegalne szoki, że trzeba ludziom pozwolić na coś, co już od dawna było ludziom odebrane i rozważania, czy to czasem nie ośmieli zanadto hodowanego „bydła”…

    ● 3. Rok 2020 — pełne antypody (nawet jeszcze przed „kryzysem Morawieckiego”) — represje podatkowe osiągające swój maksymalny szczyt w całej historii RPRL: zarówno kwotowo, jak i procentowo — maksymalistyczny komplet!

    ● 4. Sierpień 2020 (po wyborach) — operacja Tarcza 54.774…

    .

 2. Pozdrawiam konserwatywnych -liberałów!
  Nie tych farbowanych , bez Rozumu, ale tych sprzed 35 lat!
  Z kręgów rzemiosła , ze sztywnym kręgosłupem !
  Jak pomnę -od 1986-88 Korwin ten sam , nieco starszy!
  I „zasady konserwatystów-liberałów” się nie zmieniły.
  T.Sommer z pacholęcia został Doktorem , Ziemkiewicz „pluje” -po swojemu, podobnie jak Michalkiewicz…???Czemuś (komus ) to służy.
  Bosaki i inne „narodowościowce” z pieluch wyskoczyły i każdy „po swojemu” buduje Pomślność Ojczyzny! Coraz ich więcej , i więcej…jak w kurniku!
  Dla większości -„ałłtorytet” Wuml-owski , towarzysz Leszek od ekonomii, nadal nim jest!
  …..
  Strach przemyśliwać dalejjjjjj! W dobie …Zdrady Jezusa Chrystusa , i odwrócenia się plecami!!!
  Prosić tylko o Zdrowie i Roztropność , i niech się dzieje Wola Nieba.

 3. W przypadku kiedy nie zna się definicji podstawowych pojęć powyżej podręcznika do gimnazjum lepiej siedzieć cicho po prostu lub zająć się modą sportem czy inna muzyką,a poważne sprawy zostawić poważnym ludziom.

 4. po co nam swoje banki,markety,lotniska skoro są zagraniczne….po co nam wysokie zarobki i bogaty kraj skoro można jechac na szparagi do mutti Andżeli albo na zmywaki w UK

  • ▌▌Znakomicie to ująłeś — budowa holdingu na wzór zbankrutowanego holdingu włoskiego na podstawie zeszłorocznej decyzji ma się odbywać pod zastaw polskiej ziemi pod zagraniczne kredyty przez partyjnych urzędników KOWR.

   Polakom Partia zabroniła ziemię kupować, ale lekką rączką przekazywać polską ziemię lichwiarskiej międzynarodówce, byle w interesie Partii? Ależ jak najbardziej!

   ● Co wolno partyjnemu wojewodzie, to nie tobie — polski smrodzie!

   .

   ▌▌No to któregoś dnia obudzimy się w Polsce-wydmuszce po cichu wyprzedanej do czysta, wprawdzie bez majątku i bez pieniędzy, za to zakredytowani ponad dach — do przymusowej emigracji i spłacania przez następne pokolenia półdarmowej pracy Polaków na zmywakach świata, kiedy tymczasem pasożytnicza kasta urzędnicza ucieknie zupełnie jak socjaliści z Grecji z ukradzionymi miliardami, ciesząc się, że udało im się w końcu „uciec z tego syfu”.

   .

   • ● „PGR w Serednicy zaplanował sobie na 1985 r. 18 mln deficytu i w takiej wysokości przyznano mu dotację. Kiedy więc rzeczywisty deficyt wyniósł jedynie 16 mln zł PGR mógł się wykazać 2-milionowym zyskiem.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 177, 1986.

    ● „W kombinacie Spółdzielni Rolniczej Kościernica w woj. koszalińskim zaginęło bez śladu 700 świń. Figurowały w dokumentach, choć chlewnia była pusta. Za to PGR Złocieniec wybudował oborę dla krów. Obora stoi, a PGR kupuje mleko od okolicznych rolników. Odstawia je w takiej ilości, jakby obora była w pełni zagospodarowana.” — „NAI” nr 93, 1987.

    ● „«Poldrob» województw bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego zatrudnia ok. 200 robotników i 800 osób w administracji. Nic dziwnego, że firma nie może stanąć na nogi i wystąpiła o dotację z budżetu państwa.” — „Solidarność Gdańsk” nr 23/24, 1984.

    ● „Ze szkoły oficerskiej SB w Rembertowie co miesiąc wypuszcza się ok. 700 przeszkolonych osób, którymi obsadzane są kierownicze stanowiska w dużych zakładach pracy (przede wszystkim w działach kadr).” — „Tygodnik Mazowsze” nr 27, 1982.

    ● „Naczelnik Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie odmówił w lipcu weterynarzom należnego im przydziału 90 litrów benzyny, motywując to tym, że nie brali oni udziału w wyborach. Po interwencji u wojewody weterynarzom przydzielono 15 litrów.” — „Obraz” nr 15, 1984.

    ● „I. sekretarz KW we Wrocławiu tow. Marian Mazur na konferencji przedzjazdowej w «Polarze» oświadczył, że dekapitalizacja urządzeń przemysłowych jest największym dobrodziejstwem socjalizmu i powodem do radości, bowiem oznacza ona, iż maszyna się zwróciła, nie liczy się amortyzacji, więc pracuje prawie za darmo.” — „Iskra Wolności” nr 8, 1986.

    ● „«Jeżeli chcecie mieć płacone za pracę, to jedźcie pracować do kapitalisty. Tutaj jest socjalizm i, czy wam to się podoba czy nie, o wynagrodzeniu decydują czynniki społeczno-polityczne» — stwierdził 18 III 1986 r. na zebraniu Wydziału Zabezpieczeń i Sterowań Elektrowni «Dolna Odra» przedstawiciel dyrekcji inż. Michał Madałkiewicz.” — „Głos Szczecin” nr 54, 1986.

    ● „«My nie musimy się wstydzić 13 grudnia. Od tego dnia rozpoczął się marsz ku Polsce Bezkryzysowej» — tow. Mieczysław Rakowski do stoczniowców 10 XII 1983.” — „SI Małopolska” nr 79, 1983.

   • ▌▌Po zbudowaniu miliona niezwykle tanich Mieszkań+ (tak tanich, że — zgodnie z partyjną obietnicą — trwale obniżyli koszty najmu/utrzymania do poziomów nienotowanych w Europie względem krajowych zarobków), po wypuszczeniu miliona samochodzików elektrostatycznych Morawer 105 Bosto, które w państwowych PKS-ach obsługują minimum 10 połączeń dziennie nawet do najmniejszej wioseczki na końcu świata geniusze zarządzania PiS potrzebują nowych wyzwań!

    W sumie co to dla nich? Bułka z masłem i kolejnym prywatnym grantem na 500 milionów prosto z kieszeni podatników…

    .

 5. LEWACTWO-KOMUNIZM UNIJNE TO ZAKAŁA EUROPY
  KAPITALIZM JEST WREDNY, KOMUNIZM TO SAMO ALE MIX OBU TYCH SYSTEMÓW DAJE JUŻ NIESAMOWITE EFEKTY. PATRZCIE NA KRAJ PRZYSZŁOŚCI CZYLI CHINY JAKI MAJĄ SZYBKI I STABILNY ROZWÓJ, BO POŁĄCZYLI NAJLEPSZE CECHY OBU SYSTEMÓW, A KARA ŚMIERCI U NAS ZNIESIONA DAJE NADZWYCZAJNE EFEKTY. Z WROGÓW LUDU I KRYMINALISTÓW ZROBILI DAWCÓW ORGANÓW I NIC SIĘ U NICH NIE MARNUJE …

 6. Pomijając już kwestie ideologiczne to ja rozumiem co oni chcą ugrać. To ma być wstęp do repolonizacji handlu spożywczego. Sam pomysł nie jest zły tylko wykonanie może się okazać różne. Zaczynają od najtrudniejszego chyba rynku czyli zieleniny ale jak sobie poradzą z tym to już będzie z górki. Ciekawe czy akcje Jeronimo są gdzieś do kupienia?

Comments are closed.