oświadczenie Szumowski
Łukasz Szumowski. / foto: PAP
REKLAMA

Premier Federacji Bośni i Hercegowiny, Fadil Novalić, został aresztowany. Polityk miał sprowadzić przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów z Chin bez atestu. Brzmi znajomo?

Fadil Novalić , premier Federacji BiH, został aresztowany po 6-godzinnym przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Państwowej Agencji Śledczej i Ochrony.

Polityka oskarża się o sprowadzenie do kraju 100 sztuk chińskich respiratorów bez atestu. Jak widać są kraje w których tego typu skandale nie przechodzą bez echa.

REKLAMA

Tymczasem w Polsce mamy podobną, choć wciąż niewyjaśnioną aferę z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, jego bratem i ich znajomym Góralem.

„Gazeta Wyborcza” informowała, że Ministerstwo Zdrowia kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln złotych. Nie spełniały one jednak norm i nie nadawały się do użytku. „Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia” – możemy przeczytać w gazecie.

Bracia Szumowscy mają najwyraźniej szczęście, że rzecz nie działa się u Jugosłowian z BiH. Tam byliby już prawdopodobnie po 6-godzinnym przesłuchaniu.

Źródło: avaz.ba, Gazeta Wyborcza

REKLAMA