Premier Bośni i Hercegowiny ARESZTOWANY. Sprowadził przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów BEZ ATESTU

oświadczenie Szumowski
Łukasz Szumowski. / foto: PAP

Premier Federacji Bośni i Hercegowiny, Fadil Novalić, został aresztowany. Polityk miał sprowadzić przez firmę znajomego 100 sztuk respiratorów z Chin bez atestu. Brzmi znajomo?

Fadil Novalić , premier Federacji BiH, został aresztowany po 6-godzinnym przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Państwowej Agencji Śledczej i Ochrony.

Polityka oskarża się o sprowadzenie do kraju 100 sztuk chińskich respiratorów bez atestu. Jak widać są kraje w których tego typu skandale nie przechodzą bez echa.

Tymczasem w Polsce mamy podobną, choć wciąż niewyjaśnioną aferę z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, jego bratem i ich znajomym Góralem.

„Gazeta Wyborcza” informowała, że Ministerstwo Zdrowia kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln złotych. Nie spełniały one jednak norm i nie nadawały się do użytku. „Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia” – możemy przeczytać w gazecie.

Bracia Szumowscy mają najwyraźniej szczęście, że rzecz nie działa się u Jugosłowian z BiH. Tam byliby już prawdopodobnie po 6-godzinnym przesłuchaniu.

Źródło: avaz.ba, Gazeta Wyborcza

20 KOMENTARZE

 1. Ale tamto dzieje się w kraju prawa,a nie w burdelu jakim w tej chwili pod ,,rządami” pis jest ,,polska”

  • Nie podkreślałbym tego „pis”. Burdel mamy od 30 lat (czas komuny odkreślam grubą kreską ;-), tzn. jest poza klasyfikacją)

 2. Dla wszystkich osób niezwykle podekscytowanych newsem o are
  szcie premiera BiH > Fadil Novalić jest premierem Federacji Bośni i Hercegowiny, tj. autonomicznej administracyjnej jesnostki BiH, nie całego kraju. Premierem całego BiH jest Zoran Tegeltija

 3. Może premier Bośni i Hercegowiny nie miał tak spuchniętych oczu ??? jak nasz wielki pogromca złego koronawirusa Łukasz.

 4. Jest jeszcze sprawa testów na koronawirusa, przepłaconych 3-6-krotnie przez polski rząd na rzecz przyjaciela pana ministra Szujmowińskiego z Zakonu Kawalerów Maltańskich…

 5. no, tylko głupotki pisać potraficie (mam na myśli komentujących). wygrajcie wybory i pokażcie jak uszczęśliwić naród i gospodarkę doprowadzić do „dobrobytu”. ale gdy nie ma na to ż a d n y c h szans, to można pisać wszystko.

  • Z choinki się urwałeś?
   Wiem, że komentarze są różne, ale od 80 lat w mediach nie ma prawicy. Mówi Ci to coś?
   Załatw czas antenowy w TVP1, TVN i Polsacie po 15 min. na tydzień, w sensownej porze dnia. A po roku będziesz mógł mieć pretensje.
   Co do gospodarki, to są szanse, nikłe, ale są. Muszą się tylko „planety ułożyć”.

 6. Ludzie jacy wy Durnie .Chiny wypuściły wirusa i już o nim zapomniały a teraz sprzedają gówniane maseczki I.T.P. w cenach o kilkaset procent wyższych niż zawsze to robili i chcą zawładnąć Światem a jeszcze po drodze Politycy mający trochę wiedzy z t.z.w. Dobrych źródeł dołożą się do oskubania Polaków i każdy z nich szczęśliwy.

 7. UE i i ne Kraje także kupiły te same maseczki, Owsiak także…. Więc to wszystko wg tego trzeba rozpier….ć. Bo jak u nas trzeba ukarać winnego to tym bardziej UE za akce dywersyjna… 😜

  • Bo w podanych przykładach jest ten sam schemat: „wydano nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby.” (M. Friedman) A ukarać trzeba, o ile nie uzyskają zwrotu kasy.

Comments are closed.